Skyscraper large
همزمان با توافق ژنو

ساجده عرب سرخى و هاشم خواستار بازداشت شدند

d6g5df55fتندروها از پیروزى هسته اى انتقام  مى گیرند؛ این برداشتى است که شبکه هاى اجتماعى از خبر بازداشت دو فعال سیاسى همزمان با توافق ژنو دارند.

ساعاتى پس از انتشار خبر توافق هسته اى ایران در ژنو، ساجده عرب‌سرخی، فرزند فیض‌الله عرب سرخی از فعالان اصلاح‌طلب بازداشت شد. پدر وى از اعضاى شوراى مرکزى سازمان مجاهدین انقلاب اسلامى است که پس از انتخابات ٨٨ بازداشت شد و تا ماه گذشته در زندان به سر مى برد؛ اکنون اندکى پس از آزادى پدر، فرزند وى بازداشت شده است. 

به گزارش جرس، فاطمه عرب‌سرخی، خواهر ساجده در صفحه فیس‌بوکش با توضیح اینکه هفتهٔ پیش احضاریه برای ساجده به منزلشان فرستاده شده بود نوشت: با توجه به اینکه به مادرم در احضار قبلی هشدار داده بودند که اگر ساجده احضار شد با سند ۱۵۰ میلیون تومانی بیاید، پدرم با سند ۲۰۰ میلیون تومانی امروز ساجده را همراهی کردند. 

بر اساس نوشته فاطمه عرب‌سرخی، در دقایق پایانی ساعت اداری به آن‌ها اعلام شده که قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومان است: و در نتیجه سند را نپذیرفتند و ساجده را بازداشت کردند و به زندان تحویل دادند. 

بازداشت رییس کانون صنفی معلمان مشهد

رسانه ها خبر داده اند که مهندس هاشم خواستار، معلم بازنشسته و رییس کانون صنفی معلمان مشهد، پس از مراجعه به اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد، بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. 

به گزارش جرس به نقل از کمپین صلح فعالان در تبعید ، در پی صدور ابلاغیه ای از جانب اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد برای خانم مالکی فرد همسر مهندس هاشم خواستار مبنی بر معرفی مکفول ظرف مدت بیست روز، مهندس خواستار به همراه همسرش، به اجرای احکام مراجعه کرده ولی از آنجا به زندان وکیل آباد منتقل شد.

هاشم خواستار، مهندس کشاورزی، معلم بازنشسته و رییس کانون صنفی معلمان مشهد که در هنرستان کشاورزی تدریس می کرد، در تاریخ ۲۵ شهریور ۸۸ در پارک ملت مشهد، در حال پیاده روی دستگیر و به زندان وکیل آباد مشهد، منتقل و در دادگاه بدوی به شش سال حبس، محکوم شد. حکم او در دادگاه تجدید نظر به دوسال زندان تعزیری کاهش یافت.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large