Skyscraper large
امروز شهردار تهران انتخاب می‌شود

مسجدجامعی: کسی بیاید که دلش نخواهد رئیس جمهور شود

65z+er4zer4احمد مسجدجامعی مى گوید سایه سنگین سیاست را از سر شورای شهر برمى دارد: در نخستین قدم، می‌خواهیم کسی را برای سمت شهردار انتخاب کنیم که دلش نخواهد رئیس جمهور شود.   

رییس شوراى شهر تهران گفته است: ذات کارهای مدیریت شهری در حوزه‌های اجتماعی است و شورای شهر باید ساز‌و‌کارهایی را پیش‌بینی کند و به مدیریت شهر بسپارد تا او اجرا کند و شهر را در همه زمینه‌ها مدیریت کند و رشد دهد و با این شرح وظایف، شهردار شدن با هدف رئیس جمهور آینده شدن به هیچ عنوان به نفع شهر نیست. 

مسجدجامعی با بیان این‌که اگر شورای شهر با انتخاب شهردار با این معیار نخستین قدم را درست بردارد، اقدام اساسی را انجام داده است و به نظر من بقیه راه را هم می‌توان کنترل کرد تا شورای شهر سیاسی نشود و به کار مدیریت شهر بپردازد، چون اگر شخص شهردار در خیال و آرزوی رئیس جمهور شدن باشد، شورای شهر را نیز دنبال خود می‌کشاند و سیاسی می‌کند. 

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تجربه ۸ سال گذشته گفت: من قصد ندارم با این گفته من شبیه‌سازی شود و تجربه ۸ سال گذشته نفی و رد شود، اما من با سابقه ۶ سال حضور در شورای شهر وقتی مسائل را رصد کردم، دیدم آسیب‌هایی وارد شده و یکی از این آسیب‌ها نمایشی و ویترینی شدن کارها است. 

نخستین جلسه شورای شهر چهارم تهران فردا در حالی برگزار می‌شود که طی روزهای گذشته رایزنی‌های گسترده‌ای برای انتخاب شهردار (مدیریت شهری) میان اعضای شورا در جریان است. در این میان هر یک از اعضای شورا اعم از اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل برای انتخاب شهردار تهران به شاخص‌ها و معیارهای متفاوتی اشاره کردند که بر همین اساس پس از بررسی و ارزیابی برنامه‌های ارائه شده از سوی کاندیداها، شهردار آینده تهران انتخاب خواهد شد. البته با توجه به اظهارنظرهای برخی از اعضای شورا، احتمال دارد شهردار تهران فردا انتخاب نشود و این کار به جلسات آتی موکول شود.   

پیش تر احمد مسجدجامعی در گفتگو با خبرآنلاین، با اشاره به روند طی شده از سوی منتخبان اصلاح‌طلب مردم در شورای شهر چهارم برای رسیدن به گزینه نهایی برای شهرداری تهران، گفته بود: در این مدت، نام افراد متعددی که هر یک از شایستگی‌ها، تخصص‌ها و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردار بودند برای اداره شهر تهران مطرح شد و فراکسیون اصلاح‌طلبان شورا برای رسیدن به بهترین انتخاب، جلسات متعددی را در خصوص شهردار آینده تهران برگزار کرده است. 

به گفته وى: در این جلسات توانمندی‌های هر یک از این افراد مورد بررسی قرار گرفت ودر نهایت با رای گیری که چهارشنبه گذشته انجام شد، این فراکسیون به شش کاندیدا رسید که در این میان محسن هاشمی بیشترین رای را کسب کرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large