Skyscraper large
نامه فرزند آیت الله منتظری به رهبرى:

با آزادى موسوى، کروبى و زندانیان سیاسى، جشن وحدت ملى برگزار کنید

98y7ut9yu8t6y5u4احمد منتظری، فرزند مرجع فقید آیت الله منتظری با نگارش نامه سرگشاده ای به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد کرد با صدور دستور آزادی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی، آنان را به حضور در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری یازدهم دعوت کند. 

احمد منتظری در این نامه با بیان اینکه امروز به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران، تلاش در جهت ایجاد وحدت و همدلی ملت بیشتر از همیشه احساس می‌شود، خطاب به آیت الله خامنه ای نوشته است: مدبران امور می‌توانند مراسم قانونی تنفیذ را به یک مراسم قانونی و در عین حال عاطفی و به عبارتی جشن وحدت و همبستگی ملی تبدیل کنند. حضور نمایندگان همه گروه های مخالف و موافق و تشکلهای سیاسی در این مراسم این مهم را فراهم خواهد کرد. دستور جنابعالی مبنی بر آزادی و حضور حضرات آقایان کروبی و موسوی و سرکار خانم رهنورد و نیز زندانیان سیاسی و عقیدتی در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری می‌تواند به راحتی و بدون هزینه این منظور را فراهم کند. این وحدت و همبستگی با حضور نمایندگانی از احزاب مختلف سیاسی، و نیز خانواده‌های آسیب‌دیدگان و سمبل و نماد آنان مانند خانواده‌های قربانیان کهریزک تکمیل می‌گردد و بسیاری از کدورت‌ها و اختلافات را از بین می‌برد. 

85y5t2u2t2uyدر ادامه این نامه خطاب به رهبر جمهوری اسلامی آمده است: با این تصمیم شایسته در ماه مبارک رمضان که ماه بازگشت به خدا و ارزش‌های الهی است شما در عمل به دیگران خواهید آموخت که می‌توان به راحتی، رحم و شفقت و لطف را جایگزین بیرحمی و سنگدلی و انتقام کرد و از ثمرات دنیوی و اخروی آن برخوردار شد. علاوه براین، در جهان امروز که با کمال تاسف، کلمات اسلام‌گرایی و بنیادگرایی اسلامی مترادف با خشونت و قتل و کشتار گردیده است، چنین تصمیمی از شخصیتی چون جنابعالی می‌تواند خط بطلان بر تبلیغات ضددینی بکشد و با صدای بلند اعلام نماید که پیروی راستین دین مبین اسلام چگونه است؛ همان اسلامی که پیغمبر رحمة للعالمین آن بعداز فتح مکه از انتقام گرفتن نهی نمود و فرمود: “الیوم یوم المرحمة”، همان اسلامی که امام علی(ع) سفارش می‌کند که: “به قاتل او ظلم نشود و اگر عفو شود بهتر است”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large