Skyscraper large
درخواست روزنامه نگاران از روحانى:

مسئله بازداشت فریبا پژوه و آزادى وى را مدیریت کنید

8d7yeryeze

حضور فریبا پژوه در نخستین کنفرانس مطبوعاتى حسن روحانى پس از انتخابات ریاست جمهورى

جمعی از روزنامه‌نگاران رسانه‌های رسمی کشور در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب خواستار «مدیریت مسئله بازداشت فریبا پژوه» و آزادى وى شدند.  

به گزارش ایلنا، دراین نامه آمده است: «اینجانبان امضاکنندگان این نامه به عنوان جمعی از روزنامه نگاران رسانه‌های رسمی داخل کشور با ابراز نگرانی جدی از بازداشت خانم پژوه و بی‌خبری از وضعیت این همکارمان، چنین تلخ‌کامی را حق این روزهای جشن بزرگ پیروزی نمی دانیم. پس از انتخاب جنابعالی از سوی اکثریت قاطع ایرانیان، چنان امیدی در دل دوستداران کشور و اصحاب رسانه به عنوان بخشی از آن ایجاد شد که برآیند آن را در جزیی ترین وجوه زندگی روزانه مردم به وضوح می‌توان دید.

در این شرایط که امید است تدبیر یک بار دیگر اعتماد متقابل را بین اصحاب رسانه و دولتمردان بازگرداند و این اعتماد تا آنجا گسترده شود که همه نیازهای رسانه ای ایرانیان در داخل کشور پاسخ داده شود، بازداشت ناگهانی یک روزنامه‌نگار شوک بزرگی به جامعه مطبوعات وارد کرد.

این باور قطعاً وجود دارد که چنین رویه ای به هیچ عنوان مدنظر دولت تدبیر و امید نیست، چرا که نه با تدبیر می‌شود چنان کرد و نه با امید می‌شود چنین ماند.

لذا با باور به اینکه دولت محترم جنابعالی به هیچ روی مواق تحدید و ناامن کردن فضای مطبوعات نیست، خواهشمندیم با دستور ویژه، هر چه سریعتر با آزادی وی، این مساله را مدیریت فرمایید. بی تردید برنده بازگشت فضای اعتماد متقابل بین اصحاب رسانه و دولتمردان کسی جز حاکمیت و کشور نخواهد بود».

سازمان گزارش‌گران بدون مرز بازداشت خودسرانه فریبا پژوه، همکار روزنامه‌های اصلاح‌طلب را محکوم کرد. 

پیش تر سازمان گزارشگران بدون مرز، در بیانیه اى بازداشت این روزنامه نگار را محکوم کرده بود: «گزارش‌گران بدون مرز بازداشت خودسرانه فریبا پژوه، همکار بسیاری از روزنامه‌های اصلاح‌طلب را محکوم می‌کند. در تاریخ ۱۹ تیرماه، ماموران شخصی پوش وزارت اطلاعات پس از بازرسی منزل، این روزنامه‌نگار را به زندان اوین منتقل کردند. وی در این مدت دوبار با خانواده تماس تلفنی گرفته است، اما نتوانسته است، در باره علت بازداشت خود خانواده را مطلع کند. مدیر وبلاگ «پس از باران»، پیش از این در تاریخ ۳۱ مرداد ماه ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود، که پس از سپری کردن ۱۲۴ روز در سلول‌های بند امنیتی ۲۰۹ در تاریخ اول دی ماه همان سال در انتظار برگزاری دادگاه، با سپردن وثیقه به شکل موقت آزاد شده بود. فریبا پژوه به یک سال حبس، تعلیق شده به مدت پنج سال محکوم شده است».

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large