Skyscraper large
واكنش فائزه هاشمى به "پرونده جديد قضايى":

فقط حاصل عصبانیت و بی تدبیری آقایان است

99999999999rtفائزه هاشمی رفسنجانی فرزند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با غیرقانونی خواندن پرونده جدیدی که برای وی تشکیل شده آن را “سرا پا غیرقانونی و فقط حاصل عصبانیت و بی تدبیری” دانست.  

به گزارش کلمه، دادستان تهران اخیرا در اظهارنظری اعلام کرده که پرونده فائزه هاشمی در زندان اوین، مردادماه رسیدگی می شود. فائزه هاشمی اما می گوید: پرونده جدید من براساس ماده ۶۱۸ و ۶۱۹ قانون مجازات عمومی است که مرتبط با اخلال در نظم عمومی در خارج از زندان است و به موضوع اتهامی من ارتباطی ندارد. 

حکم شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه ها و فعالیت های رسانه ای وی که به اتهام اهانت به جمهوری اسلامی صادر شده بود، فروردین ماه سال جاری از سوی دادگاه تجدید نظر مورد تایید قرار گرفت و فائزه هاشمی اول مهر ماه سال گذشته ساعت ۱۲ شب به طور ناگهانی در منزل مسکونی اش بازداشت و نیمه شب به بند زنان زندان اوین منتقل شد. 

فائزه هاشمی در دیدار با جمعی از فعالان دانشجویی به پاسخ سوالات آنها در مورد پرونده اش پرداخت و گفت: “قبل از رفتن من به زندان در داخل بند زنان اعتراضاتی بود که با حضور من شدت بیشتری گرفت، آنها مدعی بودند از زمانی که شما آمدید اعتراضات زیاد شده و بند نا آرام است و بحث شان این بود که شما این اعتراضات را لیدری می کنید. در حالیکه چنین چیزی نبود و این یک اتهام کذب بود. حتی زمانی که به همین اتهام من را به عنوان تنبیهی به انفرادی ۲۰۹ بردند هم بندی هایم با مسوولان زندان صحبت کرده بودند که ایشان نقشی در مدیریت اعتراضات نداشته و علاوه بر آن شهادتنامه ای هم امضا کردند که این اتهام هدایت اعتراضات و شورش ها به ایشان کذب است. روند اعتراضات در بند هم به این شکل بود که جلسه گذاشته می شد مشورت می شد در قبال هر موضوعی که چه تصمیمی و یا عکس العملی بهتر است. رای گیری می شد و لذا این تصمیمات به صورت دسته جمعی و با رای و نظر اکثریت اتخاذ می شد. اما آقایان می گفتند ما از شما انتظار داریم بند را آرام کنید. پاسخ من این بود که اگر من را از خودتان می دانید پس در زندان چه می کنم؟ همان بیرون مثلا مجیز بزرگتر از شما را می گفتم تا به زندان نیایم. حالا هم چوب را بخورم و هم پیاز را؟ به هر حال این اعتراضات به حق و مکرر که نتیجه بی تدییری های خودشان بود باعث عصبانیت اینها شده بود، حتی یکی از مدیران ارشد آنجا با عصبانیت و فریاد گفته بود اگر بگذارم فائزه از این زندان بیرون رود! و همین موارد باعث شد بر اساس گزارش های خلاف واقع برخی از زندانبانان پرونده جدیدی برای من تشکیل دهند”. 

نماینده مجلس پنجم افزود که روند پرونده اش ”بر خلاف قانون است که به خاطر یک موضوع یک نفر دوبار مجازات شود. اگر من باعث اخلال در زندان بودم که من را به انفرادی بردند و تنبیه کردند. بنابراین تشکیل یک پرونده جدید برای همان اتهام غیر قانونی است؛ ماده ۱۷۵ آیین نامه اجرایی زندانها در این مورد توضیح داده کسی که اخلال در زندان کند تنبیه انضباطی دارد که بالاترین تنبیه آن انفرادی است. در واقع مطابق قانون اشد مجازات را به من دادند؛ پرونده جدید من براساس ماده ۶۱۸ و ۶۱۹ قانون مجازات عمومی است که مرتبط با اخلال در نظم عمومی در خارج از زندان است و به موضوع اتهامی من ارتباطی ندارد”. 

خانم هاشمى همچنین تاکید کرد که “گزارش هایی که بر اساس ان این پرونده شکل گرفته است همگی خلاف واقع و کذب هستند و هم بندانم نیز این را شفاهی و کتبی شهادت داده اند؛ روند قانونی نیز برای تشکیل این پرونده طی نشده بود از جمله در مرحله تفهیم اتهام و اعزام به دادگاه و صدور قرار بازداشت موقت و …” 

وى در پایان گفت: “خلاصه این که این پرونده سرا پا غیرقانونی فقط حاصل عصبانیت و بی تدبیری آقایان است”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large