Skyscraper large
جعفر شجونى، عضو جامعه روحانيت مبارز:

خدا مرگ بدهد اصلاح‌طلبان را؛ یک نواب صفوى کم داریم!

89dt645er3tg12جعفر شجونى، عضو ٨١ ساله جامعه روحانیت مبارز به تازگى با تاکید بر ضرورت وجود کسى مانند نواب صفوى براى زدنِ ریشه رسانه هاى اصلاحات، گفته است: «تمام اصلاح‌طلبان روسیاه هستند و وطن‌فروشی کردند… مجمع روحانیون و حزب مشارکت چه گلی سر نظام زدند؟ خدا مرگشان بدهد.». 

اما این اظهارات واکنش اصولگرایان را نیز برانگیخته است؛ به گزارش ایسنا، مهدی تهرانی در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین آورده است: «شیخ پیشکسوت و ۸۱ ساله عضو جامعه روحانیت مبارز در تازه‌ترین اظهاراتش در گفت‌وگو با ندای انقلاب تصویر عجیبی درباره اعتدال ترسیم کرده است. به زعم وی “تمام اصلاح‌طلبان روسیاه هستند و وطن‌فروشی کردند، جبهه اصلاحات به دنبال گرفتن امام و رهبری از نظام هستند. مجمع روحانیون و حزب مشارکت چه گلی سر نظام زدند؟ خدا مرگشان بدهد.” 

دبیر جامعه وعاظ همچنین معتقد است که “برخی روزنامه‌ها ریشه ندارند و واقعا چوب لای چرخ نظام گذاشتند. در این دوران یک نواب صفوی کم داریم تا ریشه برخی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب را از ته بزند و شیشه روزنامه‌هایی که از خارج حمایت مالی می‌شوند را بشکند که نبود امثال نواب صفوی‌ها به خاطر بی‌صاحب بودن امر به معروف و نهی از منکر است.” 

اینکه چه کسی چه گلی به سر مردم زده است را خود مردم شریف بهتر از هر صاحب نظری می‌دانند. تکلیف احزاب نیز روشن است. همین مردم هم دوران اصلاحات را به چشم دیده‌اند و هم دوران اصول‌گرایی را. نمره دادن به این گروه‌ها از دل همین انتخابات اخیرقابل مستفاد است. ضمن اینکه این‌گونه معرفی کردن شهید نواب صفوی که چندین و چند یادواره شهری از او حداقل در این تهران خودمان وجود دارد و به نوعی هر نسلی با نامش آشناست، ظلم به اوست. واقعا اگر نواب صفوی در این دوره می‌بود، به فرمایش بزرگان و همچنین خواست مردم شریف تن در نمی‌داد و نشاط سیاسی را از بین می‌برد؟! با توجه به آنچه از او در تاریخ وجود دارد محال است که چنین می‌شد. کار او شیشه شکستن نیست. 

یا جناب شیخ جعفر شجونی مردم را به حساب نمی‌آورند که ولی‌نعمتان این انقلابند یا اینکه باز هم تحت تاثیر عصبانیت همیشگی، دوست و دشمن را با یک چوب رانده‌اند. معنای اعتدال را همگان می‌دانند. اگرچه برخی گروه‌ها در طی این دو هفته در صدد تعریف دوباره این واژه هستند و می‌خواهند آنچه مورد نظرشان است را از زبان رئیس‌جمهور منتخب نیز بشنوند. عده‌ای قلیل نیز که چوب را از همین حالا بلند کرده‌اند که اگر معنای اعتدال چیزی غیر از تعاریف ما باشد آن‌وقت رفتارمان دهه هفتادی خواهد بود! این افراد گویی هیچ سهمی برای مردم قائل نیستند و ضمن اینکه شدیدا خود را ولایت‌مدار می‌دانند اما این گفتار اخیرشان غیر از این می‌نمایاند. 

بساط و فضای سیاسی در جامعه ما بعد از مدت‌ها به یک نشاط نسبی رسیده است. همگان از صدر تا ذیل قصد جبران مافات دارند. حیف این نشاط سیاسی نیست که فضا را به دهه ۲۰ و ۳۰ برگرداند؟ فضای اقتصادی غمبار است. در این اوضاع و احوال همین اندک نور تابیده شده بر زندگی مردم را به کامشان تلخ نکنیم. سهم‌خواهی و تعریف جدید از اعتدال و غیره ذلک حرف دل مردم نیست.»

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large