Skyscraper large
زمينه‌سازى براى بازگشت محمود احمدى‌نژاد؟

دانشگاه “ایرانیان” علیرغم ممنوعیت، آغاز به کار کرد

df65g4dfg44f4fدانشگاه ایرانیان دیروز در اطلاعیه ای از آغاز بکار «مرکز آموزش مجازی دانشگاه ایرانیان» خبرداد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه که بر روی سایت دانشگاه ایرانیان قرار گرفته، آمده است: « با هدف توسعه آموزش‌های عمومی ودر راستای سیاستهای مصوب، فعالیت آموزشی دانشگاه ایرانیان در فضای مجازی عملیاتی شده است. این اطلاعیه در حالی منتشر شده که وزارت علوم در ۲۳ شهریور ماه و براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در اطلاعیه‌ای هرگونه فعالیت دانشگاه ایرانیان را غیرقانونی اعلام کرده بود.

این در حالى است که به تازگى یک سایت حامی رییس دولت سابق به نقل از  اسفندیار رحیم‌مشایی نوشت که او از عرصه سیاست کناره‌گیری کرده تا مشکلات اصول‌گرایان با احمدی‌نژاد حل شود.

وب‌سایت متین‌نیوز٬که توسط حامیان احمدى نژاد اداره مى شود گزارش داد که اسفندیار رحیم مشایی در دیدار با جمعى از هوادارانش گفته است : “در یک سال اخیر برای ایجاد انسجام میان احمدی‌نژادی‌ها برای همیشه از سیاست کنار کشیدم. اگر جبهه پایداری و حزب‌اللهی‌ها به دلیل نزدیکی من با آقای احمدی‌نژاد از ایشان حمایت نمی‌کنند من از همین امروز اعلام کناره‌گیری از ایشان می‌کنم”.

مشایی افزود: “متاسفانه تفرق و سرخوردگی‌های ایجاد شده در اردوگاه حامیان آقای احمدی‌نژاد به نفع جریان هاشمی تمام شد و ما باید مانع ادامه این وضع شویم”.

به گزارش روز، این سخنان در حالی به نقل از مشایی نقل شده که در سال‌های گذشته اصول‌گرایان همواره از حضور مشایی در کنار احمدی‌نژاد به عنوان یکی ازدلایل “انحراف” رییس دولت‌های نهم و دهم یاد کرده‌اند. مشایی با وجود حمایت‌های احمدی‌نژاد٬ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد.

او اکنون درباره حضور خود در سال‌های گذشته در عرصه سیاسی گفته است: “امروز که به حوادث ۵ سال اخیر نگاه می‌کنم با خود می‌گویم  همان موقع که رهبر معظم انقلاب در پندی حکیمانه معاون اولی این‌جانب را موجب سرخوردگی دوست‌داران آقای احمدی‌نژاد خواندند دیگر به مصلحت نبود که این‌جانب در صحنه و در کنار آقای احمدی‌نژاد بمانم و حتی کاندیدای ریاست جمهوری شوم”.

اصول‌گرایان طی سال‌های گذشته بارها نسبت به حمایت محمود احمدی‌نژاد از رحیم‌مشایی و رابطه‌ی نزدیک این دو تن اعتراض کرده‌اند. به عقیده‌ی آن‌ها٬ بسیاری از مشکلاتی که دولت احمدی‌نژاد با آن روبه‌رو شد٬ به اسفندیار رحیم‌مشایی و نزدیکان وی باز می‌گشت.

اصول‌گرایان از این مجموعه با عنوان “جریان انحرافی” نام می‌برند. طی سال‌های گذشته چندین بار افراد نزدیک به مشایی بازداشت و از آن‌ها بازجویی شد. در برخی از پرونده‌های قضایی٬ نظیر فساد سه هزار میلیارد تومانی٬ بارها نام مشایی و نزدیکان وی مطرح شده بود.

این بار اما خبر کناره‌گیری مشایی به شکل تلویحی توسط نزدیکان احمدی‌نژاد تایید شده. عبدالرضا داوری٬ از حامیان رسانه‌ای احمدی‌نژاد٬ در این‌باره به خبرگزاری آریا گفت: “کاملا روشن است که آقای مشایی از فضای سیاسی کشور کناره‌گیری کرده‌اند. تردیدی نیست که آقای مشایی هیچ برنامه‌ای برای فعالیت‌های سیاست ندارند و ازاین فضا فاصله گرفته‌اند”. 

طی هفته‌های گذشته بحث بازگشت محمود احمدی‌نژاد به عرصه سیاسی جمهوری اسلامی، جدی‌تر از همیشه شده. رسانه‌های اصول‌گرا عکس‌هایی از حضور مردم مقابل منزل رییس دولت‌های نهم و دهم منتشر کردند و سپس خبر از دیدار حامیان اودر ۲۸ استان با احمدی‌نژاد دادند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large