Skyscraper large

سپاه به جای اقتصاد، از مرزها دفاع کند

78945uim456mù4

عکس از ایلنا

ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسى اصلاح‌طلب مى گوید: سپاه به جای کار اقتصادی، باید از مرزهای کشور دفاع کند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم اصغرزاده که در مناظره با حسین الله کرم در سالن اجتماعات حزب اسلامی کار سخن مى‌گفت افزود: حرف من این است که سپاه کار اقتصادی نکند و فعالیت نظامی خود را ادامه داده از مرزهای کشور دفاع کند. چرا اجازه نمی‌دهیم روزنامه‌نگاران آزاد بنویسند و به جای دغدغه کاری خود٬ نگران امنیت شغلی خود به سبب نوشتن مطالبی درباره فساد‌ها باشند.

رییس دوره اول شورای شهر تهران در بخش دیگرى از سخنانش گفت: دولت روحانی تکلیفش با لباس‌شخصی‌هایی که دولت رابه انزوا می‌کشند مشخص کند؛ به گفته او در شرایط کنونی دولت از سوی جریان رادیکالی مورد تهدید قرار گرفته و در شرایطی هستیم که رییس مجلس مورد اصابت مهر و سنگ قرار می‌گیرد، یک عده با کفن به خیابان‌ها می‌آیند و از وزیر امور خارجه دولت با لنگه کفش پذیرایی می‌کنند.

اصغرزاده با تاکید بر اینکه دولت نباید تمام تخم مرغ‌های خود را در سبد مسایل بین‌المللی قرار دهد٬ گفت: تحریم‌های بین‌المللی و رفتن پرونده هسته‌ای ایران به شورایعالی امنیت ملی٬ نتیجه عملکرد اشتباه و غلط دولت احمدی‌نژاد بود. احمدی‌نژاد به اسم حزب‌الله هر چه خواست انجام داد و در سازمان ملل هر چه می‌خواست بیان کرد و رادیکال‌ها نیز هر چه تریبون در کشور بود از آن خود کرده بودند؛ دانشجویان را ستاره‌دار کردند و یک فضای امنیتی را در داخل کشور حاکم کردند تا فضای عمومی دچار هرج و مرج شود تا امروز دولت روحانی تلاش کند اشتباهات گذشته رفع شود و پرونده هسته‌ای‌ای ایران از شورایعالی امنیت ملی خارج شود.

اصغرزاده افزود: رادیکال‌ها ۳۵ سال هرچه می‌خواستند انجام دادند و در زمان احمدی‌نژاد به قدرت و تمام مجاری ثروت دست پیدا کردند در این عین حال نیز جریان اصلاحات منزوی شد. روزنامه‌نگاران بازداشت شدند و دانشجویان منتقد با عنوان ستاره‌دار از ادامه تحصیل محروم ماندند اما خوشحالم که تمامی این افراد یک قدم عقب ننشسته در حالی که [رادیکال‌ها] هر روز دچار ریزش شدند.

او با تاکید بر اینکه در جریان اصولگرا٬چهره‌هایی عقلانی مثل ناطق نوری و لاریجانی فعالیت دارند٬ افزود: روحانی باید چالش‌ها را درست کند و مهم‌تر از همه به شرایط داخلی بپردازد. صحبت‌هایی که آقای روحانی درباره فساد داشتند٬ نشان دهنده آن است که وقتی قدرت و سیاست به هم برسند٬ فساد ایجاد می‌شود.

اصغرزاده در ادامه اصلاح‌طلبان را یک اپوزیسیون نجیب در داخل نظام جمهوری اسلامی تعریف کرد و گفت: اصلاح‌طلبان بنای براندازی نداشته و تنها درخواست موفقیت کشور را دارند. این اپوزیسیون متفاوت از آن اپوزیسیون در دوران آقای خاتمی است که هر ۹ روز یک بحران ایجاد می‌کرد و اتوبوس‌های خارجی را به گلوله می‌بست و قتل‌های زنجیره‌ای را طرح‌ریزی می‌کردند. آقای روحانی باید جریان‌های نجیب که به ایشان رای داد را حمایت کند و آن هم میسر نیست مگر اینکه کاری کند که دیگر دولتی رادیکال بر سر کار نیاید.

همچنین اصولگرایان معتدل نیز باید تکلیف خود را با رادیکال‌ها مشخص کند چراکه جریان تندرو با اسم امام و اسلام هر چه می‌خواهند می‌کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا فکر می‌کنید کشور بهشت شده است٬ گفت: در شرایط کنونی چرا یک نفر از آمریکا یا اروپا دوست ندارد به ایران مهاجرت کند در حالی که اگر دروازه‌های کشور را بازکنید هزاران دانشجو و استاد دانشگاه مهاجرت می‌کند. ما نتوانستیم و مقصر اصلی آن شما هستید البته حرف من با رادیکال‌ها٬ متفاوت از حرفی است که با آنهایی که به جبهه رفتند و از نظام و مردم حفاظت کردند. صحبت اصلی ما با انحصارطلبان است که خلاف اصول مدنی و قانون و حقوق‌بشر رفتار می‌کند. اشکال رادیکال‌ها این است که رفتار خود را به ارزش‌ها رهبری و روحانیت و اصولگرایان می‌بندند که حتی روحشان از رفتار رادیکالی خبر ندارند.

اصغرزاده با انتقاد از لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه‌ها گفت: همه حق حرف زدن دارند و هر کسی حق آزادی دارد. صحبت من این است که شما می‌توانید حرف بزنید٬ نظر بدهید و اصلا اجازه داده حزبی تشکیل داده و در آن فعالیت کنید ولی اجازه ندارید دیگران را آمریکایی بخوانید و انحصارطلبانه رفتار کنید جامعه چنین چیزی را قبول ندارد. زیر پوست این جامعه اتفاقات زیادی در شرف وقوع است. بگذارید دولت روحانی تلاش کرده و کشور را از انزوا خارج کند.

او در ادامه با عذرخواهی از اشغال سفارت ایالات متحده گفت: من از گذشته خودم عذرخواهی می‌کنم. من یک عمر برای عدالت تلاش کردم٬ ولی متوجه شدم اشتباه کردم٬ چون دیدم با آزادی می‌توان بهشت را ساخت٬ لذا اول باید آزادی را فراهم کنیم. شما به اسم عدالت می‌توانید چشم به حقوق مردم ببندید٬ در حالی که با آزادی چنین امکانی وجود ندارد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large