Skyscraper large
فائزه هاشمى در دانشگاه آزاد نور:

در مجلس آینده، کار رئیس جمهور را آسان‌تر مى‌کنیم

d65fg4df4gf444fفائزه هاشمی دیروز در مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد نور گفت: اگر همه مردم باهم تلاش کنیم و نمایندگان واقعی خود را به مجلس آینده بفرستیم کار رئیس جمهور را هم کمی در اداره کشور با این همه بحران آسان تر می کنیم.

او با انتقاد از دولت‌هاى نهم و دهم پرسید: در دوران هشت سال دولت احمدی نژاد کدام شعار و حرف آنها عملی شد؟ کجایند آن دزدانی که قرار بود به مردم معرفی و دستگیر شوند؟

به گزارش روزان، فائزه هاشمی گفت: شاید یکی از بهترین و مهمترین خدمات دانشگاه آزاد اسلامی این باشد که با افزایش تعداد دانشجویان، خودش بار سیاسی ،فرهنگی و علمی در خانواده ها و در جای جای کشور حتی روستاها را افزایش داد و توانست جو عمومی کشور را رشد دهد و همین دانشجویان که از دانشگاه های مختلف هستند همه اینها وظیفه ای دارند در روشنگری و باید خانواده ها را در شهر و روستا آگاه سازند و بتوانند تاثیر دانشجو بودن خودشان را به جامعه نشان دهند و اگر این اتفاق واقعا بیفتد می تواند جامعه را به آن رویه ایده آل و آرمان خواهانه برساند و جامعه را از فریب حرف ها و حرکات پوپولیستی نجات دهد .

فائزه هاشمی افزود: به هر حال راه برای ما زیاد است و موانع هم انبوه وجود دارد البته فشارها هم فوق العاده زیاد است و باعث شده که کارها سخت تر شود و طبیعتا باید برای تحقق آرمان هایمان هزینه داد و باز این دانشجو است که از هزینه دادن ابایى ندارد و به خاطر آگاه بودن و فهم و شعور و ادراک و دادن هزینه برای آرمان مقدس خودش که همان حفظ آزادی و توسعه و رشد کشور است حاضر است هزینه بدهد تا شرایط کشور بهبود یابد.

فائزه هاشمی گفت: در زمان مدیریت فرهاد دانشجو این افراد تحقیق و تفحص را در مجلس حذف کردند ولی با توجه به خبرهایی که از دوره فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد رسیده پول هایی که گم شده و بلایی که سر اموال دانشگاه آزاد آمده هنوز در دست بررسی است اما این نمایندگان دوران فرهاد دانشجو را کنار گذاشتند و با این اقدام سیاسی بودن کار خود را در تحقیق و تفحص از دانشگاه ازاد نشان دادند و اگر این تحقیق و تفحص برای دانشگاه آزاد است پس دوران چرا فرهاد دانشجو از این گزارش حذف شده است .

او افزود: بخش عمده ای از اطلاعات ، گزارشات و آمارهایی که از دوران دکتر جاسبی آماده شده بود و پاسخ هایی که به سوالات در این تحقیق و تفحص داده شده بود را از آن حذف یا اینکه اصلا استفاده نکرده اند . به نظر می رسد که این اقدام هماهنگ از قبل برنامه ریزی شده بود و برای تخریب گروهی مدیران دانشگاه صورت گرفته است .

این نماینده پیشین مجلس گفت:با طرح این موضوع می خواهم اهمیت مجلس و تفکراتی که در این مجلس وجود دارد و اینکه یک مجلس سازنده چه تاثیری بر جامعه خواهد گذاشت را بررسی کنیم و این وظیفه همه ما مردم ، دانشجویان و دانشگاهیان را سنگین تر می کند که نماینده سیاسی کار را انتخاب نکنیم تا اینگونه عمل کند و این منظور نیست که نماینده نباید سیاسی باشد بلکه باید سیاسی کاری نکند .نمایندگان باید متخصص، کارشناس و اهل سیاسی کاری نباشد و دارای صداقت باشند و واقعا دغدغه منافع ملی و رشد کشور را داشته باشند .

فائزه هاشمی تاکید کرد:اگر همه مردم باهم تلاش کنیم و نمایندگان واقعی خود را به مجلس آینده بفرستیم کار رئیس جمهور را هم کمی در اداره کشور با این همه بحران آسان تر می کنیم.

وی ادامه داد:اینکه مجلسی بیاید جرات را از وزرا بگیرد و اجازه کار کردن به آنها ندهند و با طرح سوال های بیهوده وزرا را مشغول کارهای حاشیه ای کنند و با همین اقدامات روند فرسایشی در مملکت ایجاد کنند تا دولت روحانی نتواند کار خاصی برای کشور انجام دهد و در آخر هم با تخریب دولت به هدف خود که نا کارامد جلوه دادن دولت است برسند.

فائزه هاشمی گفت:در صحبت های آقای خاتمی که حادثه ۱۶آ‌‌‌ذر را تعریف کردند میتوان اینگونه برداشت نمود که در برخی دوره ها تاریخ تکرار شده ولی نه به همان شکل بلکه با ابزارهای دیگر و شکل دیگر چون در دنیای امروز با وجود دهکده جهانی و جهانی شدن انسان ها دیگر اجازه آنگونه برخوردها و ابزار چکشی را در خیلی از کشورها نمی دهند .

وی اضافه کرد:امروز خود مردم آزاداندیش هستند و اجازه کارهایی را که در آذر سال ۳۲ اتفاق افتاد را نمی دهند ولی می بینیم در برخی برهه های زمانی همان اتفاقات باردیگر با ابزاری دیگر و به یک شکلی دیگر تکرار می شود که اینها می توانند خطرناک باشند .ولی محیط دانشگاه با حضور دانشجویان شرایطی دارد که این مسایل را نمی پذیرد و سعی به حداقل رساندن این مساپل می کند و زیر بار این مسایل نمی رود .

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large