Skyscraper large
حسين كروبى؛ ١٣٨٨ روز پس از حصر پدر:

مهدى کروبى پس از رفع حصر هم سکوت نخواهد کرد

6df5g4df5555s١٣٨٨ روز از حصر موسوى، کروبى و رهنورد، رهبران جنبش سبز گذشته اما فرزند ارشد مهدی کروبی مى گوید پدرش حتى بعد از رفع حصر هم سکوت نخواهد کرد؛ به گفته حسین کروبى، پدرش خود را «جزو نیروی های اولیه ی انقلاب می داند و شهروند کشور است، اگر حصر هم تمام شود هر جایی کجی ببیند تذکر خواهد داد، هر جا نقاط مثبت ببیند تشویق خواهد کرد، اینطور نیست که ایشان موضع سیاسی نگیرد».

آنچه در پى مى‌آید بخش‌هایى از گزارش حسین کروبى از وضعیت پدر است که به تازگى در انصاف‌نیوز منتشر شده است:  

ممنوع الملاقات هستم

بعد از این که دولت جدید سر کار آمد، تنها کاری که برای ایشان شد این بود که حدود ۸ ماه پیش از منزل اطلاعات به من منزل در جماران منتقل کردند و برای ایشان و آقای موسوی کار خاصی صورت نگرفته، حداکثر همین انتقال به منزل جماران بود ولی وضعیت ملاقات ها همان بود، هفته ای یک بار بچه ها ملاقات می کردند که سر جای خودش است و خود من هم بیش از دو و نیم سال است که ممنوع الملاقات هستم، مگر هر چهار پنج ماه یک بار، در بیمارستانی یا جایی اگر ایشان را ببینم. یعنی حتی خود من هم نتوانستم با ایشان ملاقات کنم. به قول آقای احمد منتظری که می گفت از روزی که پدرم رفت در حصر، از همون روز اول ما اعضای فامیل و قوم و خویش می توانستند ملاقات کنند؛ اما وضعیت ملاقات های آقای کروبی همانگونه است که از روز اول بود و هیچ تغییر خاصی رخ نداد.

چهار عمل جراحى در یکسال

ایشان در یک سال اخیر ۴ عمل داشتند، هم دیسک کمر، هم مجرای ادراری، هم قلب، هم مینیسک پا که در مجموع در ضعیف کردن جسم ایشان اثر داشت، آخرینش همان مریضی زونا بود که در سن بالا خیلی بیمار را اذیت می کند، حاج آقا حدود یک ماه خیلی اذیت شدند و حتی ۳ شب بیمارستان خوابیدند که یک شب را اجازه دادند که با ایشان ملاقات کنم و الان هم دارو می خورند.

مى‌داند فشار بر روحانى زیاد است

ایشان همان اول که آقای روحانی رای آورده بود خوشحال بود که بازی کسانی که می خواستند شخص خاصی در این کشور رییس جمهور شود به هم خورد و همین که آقای روحانی آمده خیلی خوشحال هستند، دعا می کنند و اظهار امیدواری می کنند که در کارشان موفق باشند… من واقعیتش ایشان را خیلی نمی بینم و همین دو ماه پیش که ایشان رو دیدم در بیمارستان، نتوانستم خیلی باهاشون صحبت کنم، ولی در جریان اخبار هستند که از طرف طیف هایی صاحب قدرت، روی آقای روحانی فشار زیاد است.

مى‌خواهند بیشتر آگهى نگاه کند!

به آقای موسوی حدود یک ماه است که روزنامه ی جمهوری اسلامی می دهند. ولی حاج آقا حدود یک سال بود که روزنامه ی جام جم و همشهری را داده اند، یعنی از این نظر آقای کروبی یکسال از آقای موسوی جلوتر است… ماهواره و اینترنت قطع است، اما بعد از ورود ایشان به خانه ی جماران، مادرم هر هفته سر می زند و اخبار را می رساند، اما به جز آن دو تا روزنامه و تلویزیون، رسانه ی دیگری ندارد… خود حاج آقا تا حالا ۶ یا ۷ بار درخواست داده که یکی از اینها را حذف کنید و کیهان به من بدهید، قبول نکردند. در اصل خواستند که ایشان را بیشتر با آگهی مشغول کنند که بیشتر آگهی نگاه کنند!

ما انتظارمان این بود که در این ۱۶-۱۷ ماهه حداقل روزنامه را برای آنها عادی می کردند، نه این که بعد از ۱۶ ماه تازه ۲۰ روز است که به آقای موسوی روزنامه داده اند و انتظار دوم این که حداقل ملاقات اعضای خانواده را با این دو نفر عادی کنید، نه که همان شرایطی که زمان آقای مصلحی بوده حالا هم باشد.

باز هم هر جا کجی ببیند تذکر خواهد داد

آقای کروبی خودشان را جزو نیروی های اولیه ی انقلاب می داند و شهروند کشور است، اگر حصر هم تمام شود هر جایی کجی ببیند تذکر خواهد داد، هر جا نقاط مثبت ببیند تشویق خواهد کرد، اینطوری نیست که ایشان موضع سیاسی نگیرد و آقای منتظری هم همینطور بود و بعد از فضای ۸۸ خیلی صریح حرف زدند و مواضع مشخص گرفتند و حتی با پدر من که ایشان اولین بار نامه نوشتد و از ایشان تشکر کرد. در وسط های حرکت هم ایشان دو باره تلفن کرد و از حاج آقا تشکر کرد، با همه ی دلخوری هایی که از آقای کروبی داشت اما باز مواضعش رو صریح اعلام کرد، آقای کروبی هم مثل آقای منتظری اگر چیزی را صلاح بداند حتما موضع می گیرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large