Skyscraper large
عضو مؤسسه مصباح يزدى:

حوزه غافل است؛ روحانیون هم دارند سکولار مى‌شوند

d65fg4dfgh444hعضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی که زیر نظر محمد تقى مصباح یزدى اداره مى شود نسبت به سکولار شدن بخش هایى از حوزه علمیه و روحانیون هشدار داد. به گزارش خبرگزارى رسا، قاسم روانبخش با انتقاد غفلت “حوزه علمیه”، از مسئولان خواست تا مواظب این جریان ها باشند و زمان بیشتری برای جریان شناسی در زمینه اختصاص دهند.

روانبخش گفت: حاصل جریان سکولاریسم غربی در مقام افراط، لائیکی و بی دینی است و در حالت دیگر آن، به معنی جدایی دین از سیاست است که از تفکرات برخی گروه ها از صدر اسلام نشأت می گیرد که امیر المومنین علی را خانه نشین کردند.

این فعال سیاسیِ هوادار جبهه پایدارى با اشاره به برخی اظهارات “محمود صدری” از پژوهشگران ایرانى ساکن آمریکا گفت: او در کتابش شعاری را که اصلاح طلبان مطرح کرده اند با عنوان «اسلام بدون آخوند» شعار غلطی می داند چون اسلام حوضی نیست که افراد لخت وارد آن بشوند و کلاً گرایشات دینی قبلی شان از بین برود و مسلمان خالص شوند بلکه مردم به آخوند نیاز دارند، پس باید شعار بدهیم «اسلام با آخوند اصلاح طلب».

روانبخش افزود: محمد رضا شاه در چند دهه قبل به این طرح دستیابی پیدا کرده بود و سپاه ترویج یا سپاه دین را پایه گذاری کرد که آخوند درباری به مناطق مختلف کشور بروند و اسلامی را که او می خواست ترویج کنند و دین را بدان گونه که او می خواست به مردم بفهمانند.

عضو موسسه مصباح یزدى “تحرکات اخیر اصلاح طلبان” را حاصل این آموزه محمود صدری عنوان کرد و گفت: اصلاح طلبان با این رهیافت قصد کردند مراکزی ایجاد کنند که در آنها آخوند سکولار و اصلاح طلب تربیت کنند و چنین شد که در حوزه های ما افرادی هستند که این تفکر را تدریس و ترویج می کنند و شاگردانی را با این نگاه تعلیم می دهند که این طرح حساب شده آمریکایی برای نظام و کشور خطر آفرین است.

روانبخش خطاب به مسؤولان حوزه هشدار داد: اگر ما این جریانات را جدی نگیریم و غفلت کنیم دشمنان غفلت نخواهند کرد آنان با دید باز و برنامه ریزی مدون در حال انجام فعالیت های خود جهت رسیدن به اهداف شان هستند.

او با مشابه خواندن تهاجم فرهنگی و نظامی گفت: در عملیات نظامی برای یک حمله یک شبه، روزها و بلکه ماه ها عملیات شناسایی انجام می شود نقشه ها را می شناسند و وقت صرف می کنند تا بتوانند با دشمن مقابله کنند. حال در بحث فرهنگی ما باید بتوانیم نقشه را بخوانیم و عملیات شناسایی تحرکات دشمن را ببینیم و حرکات آینده آنها را پیش بینی کنیم تا بتوانیم تقابل خوبی با آنها داشته باشیم.

روانبخش در پایان از غفلت حوزه نسبت به توطئه های پیش رو ابراز تأسف کرد و گفت: حوزه های علمیه باید فعالیتی شایسته ای و به روز شدن جهت مقابله با توطئه های دشمنان داشته باشد؛ مراقب باشیم و بدانیم مراکزی در حال دامن زدن به توطئه های دشمنانند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large