Skyscraper large
آخرين وضعيت مهدى كروبى از زبان فرزندش

مطهرى، درخواست “محاکمه علنى” را پیگیرى مى‌کند

6+dfg5dfg56df655fgjhjiدو روز پس از انتشار خبر درخواست مهدى کروبى از على مطهرى، براى پیگیرى تشکیل دادگاه علنىِ خود، این نماینده‌ى مجلس،  دیروز به خبرنگاران گفت که نامه خانواده‌ى کروبى را دریافت کرده.  

مطهرى افزود که قبل از  نامه مهدى کروبى هم پیگیرِ موارد مطرح شده درآن بوده.

در آغاز هفته ى جارى، خانواده مهدی کروبی، طى نامه اى  خطاب به علی مطهری٬نوشتند که وى از این نماینده مجلس خواسته تا از طرفِ او،  تشکیل دادگاهی علنی براساس اصل ۱۶۸ قانون اساسی را پیگیری کند.

بنا بر این اصلِ قانون اساسی، دادگاه رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی، علنی است؛ مهدى کروبى از رهبران اعتراضات به نتایج انتخابات سال ٨٨، اکنون بیش از چهارسال است که بدون حکم قضایى در حصر خانگى به سر مى برد.

در همین رابطه، محمد تقی کروبی٬در گفتگویى که در روزنامه‌ى اینترنتىِ روزآنلاین منتشر شد گفت

که دلیل انتخاب مطهری از سوی مهدى کروبى براى پیگیری دادگاه، صراحت او در کلام و شجاعتش برای بیان این موضوع است.

فرزند مهدى کروبی گفت که پدرش در ملاقات روز چهارشنبه پنجم آذرماه، درباره‌ى آنچه «بی‌مسوولیتی مقامات عالی کشور» خوانده  سخنان صریحى داشته؛ او افزود که پدرش آمادگى دارد در دادگاه حاضر شود و به همه‌ى اتهاماتى که در چهارسال کذشته به صورت یکطرفه مطرح شده پاسخ دهد. 

محمد تقى کروبى در این گفتگو همچنین از دولت حسن روحانى براى بى توجهى به مسئله‌ى حصرِ رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسى انتقاد کرد. او گفت: “درباره رفع حصر هیج حرکت جدی از سوی دولت انجام نشده. براساس اخباری که از درون دولت به ما می‌رسد٬ اساسا موضوع آزادی‌های سیاسی و فعالیت‌های مدنی جامعه و رفع حصر رهبران جنبش سبز دغدغه مجموعه دولت نیست. در این شرایط نمی توان  انتظاری از دولتی داشت که حتی در فاجعه اسیدپاشی اراده جدی خودش را در برخورد با ناقضین حقوق ملت نشان نداده”.

او وضعیت حصر پدر خود را نیز چنین شرح داد: “از زمانی که پدر به منزل منتقل شد٬ این امکان وجود دارد که از نور آفتاب و هوای تازه استفاده کند. اما مساله این است که  حصر هیچ قاعده‌ای ندارد. مجازاتی اعمال می‌شود که در آن هیچ تعریفی نیست٬ نه تنها درباره قانون و مقررات٬ بلکه حتی در رویه. مثلا منزل به دو بخش تقسیم شده٬ در بخشی خانواده هستند و در بخش دیگر ماموران امنیتی. طبیعتا برای رفتن به حیاط باید از بخش ماموران بگذرند و این بدان معناست که هماهنگی‌هایی باید انجام شود. البته مشکلی در این زمینه تاکنون ایجاد نشده٬ اما از این منظر هیچ تغییر و تحول جدی در روند حصر اتفاق نیفتاده”.

محمد تقى کروبی درباره وضعیت جسمی پدر خود گفت: “متاسفانه به دلیل  محرومیت چند سال اخیر٬ ضعیف شدند و بعد از چند عمل جراحی٬ هنوز روال درمانی را پیگیری می‌کنیم. شرایط جسمی ایشان هم به شدت آسیب دیده. اتفاقی که درباره آقای موسوی هم مصداق دارد”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large