Skyscraper large
محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه:

ضرر بیش از متعارفِ پارازیت‌ها ثابت نشده

DCFG56G56GD5F5F

عکس از مهر

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود که دیروز برگزار شد گفت که «هنوز ضرر بیش از متعارف پارازیت‌ها ثابت نشده است».

در حالى که نهادهاى رسمى کشور نسبت به خطر مرگبار پارازیت‌ها هشدار داده‌اند سخنگوی قوه قضاییه دیروز گفت: «در مورد پارازیت‌ها باید رسیدگی صورت گیرد و میزان ضرر آن مشخص شود اخیرا مطرح کردند که این پارازیت‌ها سرطان‌زا است و اختلاف نظر در این خصوص وجود دارد که همینجا اعلام می‌کنم اگر روزی کار کارشناسی صورت گرفت و کارشناسی مشخص شد دستگاه‌های ذی ربط اقدامی انجام نخواهند داد و طبیعی است اگر جرمی صورت گیرد دستگاه قضا وارد شود».

مجلس از احمدى‌نژاد شاکى نیست

محسنی اژه‌ای همچنین گفت که مجلس، از محمود احمدى‌نژاد شاکى نیست و تنها تخلفات او را گزارش داده.

محمود احمدى نژاد سال گذشته به اتهام تخلفات ادارى و مالى به دادگاه احضار شد اماحاضر نشد به دادگاه برود؛ طى سال گذشته نهادهاى رسمى کشور نیز گزارش هایى را درباره ى تخلفات میلیاردى و فساد مالى در دولت پیشین منتشر کردند اما دیروز سخنگوی قوه قضاییه گفت که این گزارش‌ها در صورت تثبیت،  به قوه قضاییه ارسال می‌شود و در قانون نیز نحوه رسیدگی به پرونده مسئولین پیش‌بینی شده است.

محسنى اژه‌اى با اشاره به پرونده‌ى محمد رضا رحیمى، معاون اول احمدى‌نژاد و بدون بردنِ نام او گفت که نمى تواند وارد جزئیات شود اما دادگاه بدوی، او را به ۱۵ سال حبس و ۲ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده و پرونده‌ى او در مرحله‌ى تجدید نظر است.

اسیدپاشان اصفهان دستگیر نشده‌اند

معاون اول قوه قضاییه با تایید خبر بازداشت عاملان اسیدپاشى در تهران، گفت که هنوز عوامل اسیدپاشی در اصفهان دستگیر نشده‌اند.

اژه‌اى افزود: ما در این زمینه در حال حاضر قانون خیلی شفافی نداریم که اسیدپاش را می‌توان اعدام کرد یا خیر ، اما برداشتى از قانون مجازات اسلامی وجود دارد که چنین کسى را سزاوار اعدام مى داند.

همزمان با تایید خبر بازداشت اسیدپاشان در تهران توسط سخنگوی قوه قضاییه، وزارت بهداشت نیز اعلام کرده که فرد بازداشت شده در تهران قبلا مدرس دانشگاه بوده و به علت ناهنجارى‌هاى روانى از این هیئت تعلیق شده؛ بنا بر اعلام وزارت بهداشت انگیزه ى او از این اقدام، شخصى بوده

برخى فعالان شبکه هاى اجتماعى نوشته‌اند که چون انگیزه‌ى اسیدپاشان در تهران، شخصى بوده به سرعت بازداشت شده‌اند اما بازداشت اسیدپاشان اصفهان چون با انگیزه هاى مذهبى بوده به تاخیر افتاده؛ 

قوه قضاییه پیش‌تر، کسانى را که  موضوع اسیدپاشى در اصفهان را با امر به معروف و نهى از منکر مرتبط کرده اند را تهدید به بازداشت کرده بود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large