Skyscraper large

خبرهاى متناقض از استیضاح وزیر ارشاد

s89df7s9df7s88sمسئله‌ى برخورد با وزیران دولت روحانى، این روزها به یکى از مهمترین مسائل مجلس تبدیل شده؛ دیروز و امروز، کمیسیون‌ فرهنگى و فراکسیون‌‌هاى سیاسى مجلس، میزبان وزیر پیشنهادى دولت براى وزارت علوم بودند تا درباره‌ى رأى اعتماد به او تصمیم گیرى کنند.

در همین حال، سخنگوى کمیسیون اصل ٩٠ گفته که طرح استیضاح علی جنتی، وزیر ارشادِ دولت روحانى نیز در هشت بند تهیه شده و به هیات رییسه‌ مجلس تحویل داده خواهد شد. به گفته‌ى حمید رسایى، سیاست‌های غلط وزیر ارشاد موجب اعتراض و نگرانی متدینین و دلسوزان و علما شده”. این در حالى است که محمدحسن ابوترابی، نایب‌رییس مجلس، نسبت به این استیضاح، اظهار بى اطلاعى کرده است.

علی جنتی، وزیر ارشاد، از جمله وزرایی است که پیش از این از نمایندگان مجلس کارت زرد گرفته؛ کارت زردی که به گفته‌ى سخنگوى کمیسیون اصل ٩٠، سبب نشد تا وی در سیاست‌ها و جهت‌گیری‌هایش تامل کند. اصولگرایان بارها از جنتى خواسته اند تا جلوى نمایش برخى از فیلمها را بگیرد. خبرگزارى مهر اما گزارش داد که علی جنتی در دیدار دیروزش با جمعى از سینماگران گفته که نگران کارت‌هاى زرد نیست و پشت سر حسن روحانى حرکت مى‌کند.

این در حالى است که پیش‌تر رهبر جمهورى اسلامى نیز در دیداری با اعضای هیات دولت، نسبت به سیاست‌های فرهنگیِ دولت، هشدار داده و از عملکرد على جنتى اظهار نارضایتى کرده بود.

همزمان بیش از ۱۵۰ سینماگر ایرانی با امضای نامه‌ای از علی جنتی خواسته اند تا در برابر بی‌قانونی‌ها از آنها حمایت کند و قاطعانه پای امضا و پروانه نمایش‌های صادرشده بایستد. این نامه را برجسته‌ترین کارگردانان و بازیگران سینماى ایران، امضا کرده اند.

از سوى دیگر مجید انصارى، معاون پارلمانى رییس جمهور، با تکذیب در دستور کار بودنِ استیضاح وزیر ارشاد از وجود آنچه تندروی و تخریب در مجلس خواند انتقاد کرد.

او در گفتگویى که امروز در خبرگزارى فارس منتشر شده رفتار برخى نمایندگان را “چوب لای چرخِ دولت گذاشتن” توصیف کرد.

به گفته‌ى مجید انصارى، دولت یازدهم  در بسیاری از عرصه‌ها با مشکلاتی روبرو بوده که حتی دولتِ بعد از جنگ نیز با آن مواجه نبوده است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large