Skyscraper large
على مطهرى در پيگيرى رفع حصر تنها نيست:

مسئولان لشکرى و کشورى با من موافق‌اند

d6f5g4df444kiعلى مطهرى، نماینده مردم تهران مى گوید در انتقادهایش به رفتار حاکمیت تنها نیست و مسئولان نظام با او موافق‌اند.

به گزارش روزنامه اعتماد، او که در نامه هاى انتقادى اخیر به مسئولان کشور، رفع حصر موسوى، کروبى و رهنورد، رهبران اعتراضات به نتایج انتخابات سال ٨٨ را پیگیرى مى‌کند تصریح کرده که “مسوولان کشوری و لشکری به‌طور خصوصی می‌آیند و از این حرکت‌ها حمایت می‌کنند”. به گفته‌ى على مطهرى “آنها می‌گویند ما حرف‌های شما را قبول داریم اما جرات نمی‌کنیم بگوییم”.

این نماینده مجلس، از مسئولان خواسته تا “جرأت داشته باشند و همه به وظیفه‌ى خود عمل کنند تا به نتیجه برسد”. او گفته است افراد مورد انتقاد او، “تندوها و دوستان نادان انقلاب هستند و به آن ضربه مى‌زنند”.

دیدار خانواده مهدى کروبى با على مطهرى

محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی، در صفحه فیس بوک خود خبر داده که اواخر هفته گذشته به اتفاق مادرش، با علی مطهری در منزلش دیدار و گفت و گو کرده اند.

فاطمه کروبی در این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت جسمی و روحی آقای‌ کروبی، از تلاش‌های علی‌ مطهری در دفاع از حقوق پایمال‌ شده مردم سپاس‌گذاری کرد.

در صفحه فیس بوک محمدحسین کروبی درباره این دیدار آمده است: «اواخر هفته گذشته به اتفاق مادرم دیداری با آقای علی مطهری در منزلشان داشتیم. دراین دیدار ابتدا مادرم با یاد آوری رفاقت و دوستی بسیار نزدیکی که شهید مطهری با پدرم داشتند، مواضع شجاعانه آقای علی مطهری را حاصل تربیت آن شهید دانستند و از ایشان به خاطر دفاع از حقوق پایمال شده‌ی مردم سپاس‌گذاری نمودند.

من هم ضمن تمجید از مواضع آقای مطهری، گزارشی از برخوردهای خشن حاکمیت و احکام سنگینی که برای فعالین سیاسی زن توسط قضات صادر می شود، مانند خانم بهاره هدایت که بیش از ۵ سال است که در زندان به سر می‌برد و نیز مریم شفیع پور و ساجده عرب سرخی به ایشان دادم و گفتم که این درحالی است که در رژیم ظالم پهلوی، به هیچ عنوان با فعالین سیاسی زن این‌طور برخورد نمی شد.»

آقای مطهری ضمن تایید برخوردهای تند حاکمیت با فعالین سیاسی زن، اظهار داشت:«من به هیچ عنوان کارخاصی انجام نمی‌دهم جزانجام وظیفه قانونی ام در قبال مردم، و درقضیه حصرهم درحضور مقام رهبری گفتم که ادامه حصربه ضررنظام جمهوری اسلامی خواهد بود، ولی خوب ایشان نظر مرا قبول نداشتند. اما امیدوارهستم رئیس جمهور محترم هرچه زودتر تکلیف آقایان کروبی و موسوی و همسرشان را که غیرقانونی بیش از ۴۲ ماه است در حصر بسر می برند، با حاکمیت روشن کنند.»

نامه مجمع محققین و مدرسین قم به رئیس جمهور

مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم طىّ نامه اى سرگشاده، از حسن روحانى رییس جمهور ایران خواست تا به وظیفه‌ى قانونى‌اش در برابر ادامه‌ى حصر میرحسین موسوى، مهدى کروبى و زهرا رهنورد عمل کند.

این تشکل که مهمترین جریانِ حامى حسن روحانى در انتخابات سال ٩٢ در میان روحانیان به شمار مى‌آید

در این نامه تاکید کرد که ادامه‌ى حصر، خلاف اصول ٣٢، ٣٧ و ٣٩ قانون اساسى است.

نویسندگان این نامه خطاب به رییس جمهور ایران نوشته اند: شما که در علم حقوق صاحبنظرید به خوبى واقفید این اصول در مقام عمل تحقق نیافته و از شما به عنوان مجری قانون اساسی توقع چاره جویی می رود.

میرحسین موسوى، مهدى کروبى و زهرا رهنورد، از رهبران اعتراضات به نتایج انتخابات سال ٨٨،

بیش از ١٣۴٠ روزست که در حصر خانگى به سر مى‌برند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large