Skyscraper large

آقای جنتی! آیا شما مسئولیت قضایی دارید؟

dfgdf9999f

احمد پورنجاتى

حضرت آیت الله احمد جنتی! با سلام؛ چون چندمین بار است که شما در اظهارات خود از تریبون های رسمی نظام، به بهانه ی آنچه “فتنه” اش نامیده اید، در باره ی سرنوشت اشخاص حقیقی معین (محصورین و غیر محصورین)اظهاراتی “شبه حکم قضایی” صادر نموده ایدکه علی الاصول نه با موازین شرعی و قانونی و نه با مبانی مروت و اخلاق اسلامی انطباق و نه به ویژه با مناصب رسمی شما تناسب دارد،از جناب عالی می پرسم:

آیا شما مسؤولیت قضایی دارید؟ می دانم که ندارید.اگر هم می داشتید،طبق قوانین موضوعه ی همین “نظام”که داعیه ی دفاع از آن را دارید،پیش از طی مراحل قانونی رسیدگی به اتهام ، مجاز به “تعیین مجازات” و اعلام علنی آن نبودید!

آیا یک عضو شورای نگهبان ،جز آنچه در قانون اساسی پیش بینی شده اختیارات نانوشته و بی حد و مرزی دارد که در هر مورد به صفت شخصیت حقوقی اش،حتی برای دستگاه قضایی تعیین تکلیف کند؟

آیا امام جمعه ی موقت از چنین اختیاری برخوردار است؟

بعید می دانم که پاسخ دهید: این ها نظرات من است به عنوان یک شخص حقیقی!

شان و مقام سخنان شما چه در نماز جمعه و چه در مصاحبه ی اخیر، از حیث شخصیت حقوقی شما بوده است، بلاشک!

آیا هر شهروند دیگر نیز اجازه دارد که بدون نگرانی از تعقیب قانونی در باره ی مواضع و اقدامات دیگران، با این فرض که به گمان خودش و یا حتی جماعتی همفکر خودش،آن دیگران، خاطی باشند، این گونه حکم صادر و از تریبون های عمومی اعلام کند؟

آیا این شیوه ی “با گوشه و کنایه تهدید کردن” و هر از چندی بر خاکستر آتشی دمیدن که میراث خراب کاری های عامل اصلی آن در مدیریت هشت ساله اش تا سالیان سال وبال گردن مردم و نظام است، نتیجه ای مشعشع و مؤثر در تثبیت حقانیت مطلق یک طرف و ناحقانیت مطلق طرف دیگر و از این مهم تر،نقش سودمندی در التیام ملی و تحکیم نظام داشته است؟!

آیا از رویکرد سنجیده تر و مال اندیش تری که به طور نسبی در جریان انتخابات سال ۹۲ منجر به انتخاب و استقرار یک مدیریت اعتدالگرا و متکی به تدبیر و کارشناسی در اداره ی کشور و موجب ایجاد فضای نسبی امید و آرامش در جامعه شد،آسیب و خسارتی به نظام وارد گردید؟

خیرخواهانه توصیه می کنم که به جای این خط و نشان کشیدن های زیانبار که نه متضمن مقصود جناب عالی و همفکران شماست و نه خاصیتی جز خراش و خون چکانی یک زخم ناسور دارد،یک بار هم که شده راهبرد دیگری را بیازمایید: راهبرد ترجیح منافع و مصالح و وحدت ملی برای سرفرازی و پیشرفت ایران، برای تحقق آرمان ها و آرزوهای این ملت که در جریان انقلاب،در پی آنها بود!

 


  • بازنشر از فیس‌بوک نویسنده
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large