Skyscraper large
واكنش دفتر اميرحسين جهانشاهى به ادعاهاى تلويزيون و برخى رسانه‌هاى اصولگرا:

جهانشاهى، شیعه و داراى تابعیّت ایرانى است نه هیچ کشور دیگر

32sdf1sd1f11sدر پى دیدار مدیران باشگاه پرسپولیس با ریاست باشگاه رئال مادرید که با حضور آقاى امیرحسین جهانشاهى در اسپانیا صورت گرفت واکنش‌ها و اتهاماتى در برخى رسانه‌ها منتشر شد. شبکه یک تلویزیون ایران نیز در برنامه هایى طى دو شب گذشته، وى را «بهائى و عامل موساد» خواند؛ ادعایى که در برخى دیگر از رسانه هاى مکتوب نیز تکرار شده است.

دفتر امیرحسین جهانشاهى اما در نامه اى خطاب به رسانه‌ها و صدا و سیماى ایران تاکید کرد که «براى جبران آثار تحریم‌ها و حفظ استقلال و عزت ایران بزرگ‌مان در برابر دشمنان خارجى باید از بازگشت سرمایه‌هاى داخلى و خارجى استقبال کرد».

در این نامه آمده است که «علیرغم اخبار غیرواقعى برخى مطبوعات درباره‌ى مذهب و تابعیت آقاى جهانشاهى، او مسلمان، شیعه و داراى تابعیت ایرانى است و از هنگام خروج از ایران، همواره با گذرنامه پناهندگى کشور فرانسه زندگى کرده و تابعیت هیچ کشورى را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت».

متن توضیح دفتر امیرحسین جهانشاهى در پى مى‌آید:

در پى دیدار مدیران باشگاه پرسپولیس با ریاست باشگاه رئال مادرید که با حضور آقاى امیرحسین جهانشاهى در اسپانیا صورت گرفت واکنش‌هایى توسط برخى رسانه‌هاى داخلى منتشر شده است.

روشن است که آقاى جهانشاهى، پس از انتخابات سال ٨٨ از مخالفان دولت دهم بوده و آن را نامشروع مى‌دانسته؛ اما همزمان با بازگشت انتخابات به وضعیت قانونى و تحولات سال ٩٢ به صراحت اعلام کرده که تمام امکانات خود را براى «آشتى ملى و بازسازى اقتصادى» به کار خواهد گرفت.

کمک به بازى دوستانه رئال مادرید و پرسپولیس نیز تنها قدمى در آغاز حرکت براى کمک به کشور بوده و بدیهى است که براى جبران آثار تحریم‌ها و حفظ استقلال و عزت ایران بزرگ‌مان در برابر دشمنان خارجى باید از بازگشت سرمایه‌هاى داخلى و خارجى استقبال کرد.

آقاى جهانشاهى، خود در کنفرانس خبرى ماه میلادى آینده، که تاریخ آن به زودى اعلام خواهد شد درباره‌ى بازگشت خود به ایران توضیح خواهد داد و به دغدغه‌ى مهم و تعیین کننده‌ى ایران در پایان بخشیدن به بن‌بست‌هاى موجود در پرونده‌ى هسته‌اى خواهد پرداخت.

پیش از آن کنفرانس، این تأکید ضرورى است که علیرغم اخبار غیرواقعى برخى مطبوعات درباره‌ى مذهب و تابعیت آقاى جهانشاهى، او مسلمان، شیعه و داراى تابعیت ایرانى است و از هنگام خروج از ایران، همواره با گذرنامه پناهندگى کشور فرانسه زندگى کرده و تابعیت هیچ کشورى را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.

این نامه، براى رسانه‌هایى که اخبار نادرست اخیر را پوشش داده‌اند نیز ارسال شده است.

دفتر امیرحسین جهانشاهى

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large