Skyscraper large

آیت‌الله مکارم شیرازی و «پشت پرده‌ى فتنه»!

sdg6sdg61- محمدجواد اکبرین mohamad javad akbarein

محمدجواد اکبرین

آیت‌الله مکارم شیرازی گفته مسئولان نظام در سال ٨٨ به درخواست او براى اطلاع از پشت پرده‌ى حوادث پاسخى ندادند. به گزارش خبرگزارى مهر، او که در دیدار با اعضاى مرکز اسناد انقلاب اسلامى سخن مى‌گفت تصریح کرد: «بنده به برخی از مقامات مسئول گفتم ظاهر فتنه مشخص است ولی پشت‌پرده‌ى آن را بیان کنید تا بدانیم قضیه چه بوده» این مرجع تقلید ساکن قم افزوده که مسئولان این کار را نکرده و مطالب آن را برایش ارسال نکردند.

جهت اطلاع آقاى مکارم شیرازى، اعتراف صریح سردار عزیز جعفرى (فرمانده ى آن روز و هنوزِ سپاه) در ویدئویى که پس از ۵ سال از سخنرانى وى منتشر شد پشت پرده‌ى ماجرا را روشن کرده! سردار جعفرى در ویدئویى که چندى پیش منتشر شده گفته ماجرا فقط این بوده که اصلاح‌طلبانِ دوم خردادى سر کار نیایند و همه‌ى سناریوى خونین «فتنه» همین بود! سردار جعفرى در آن ویدئو تصریح کرده:

«… خط قرمزی که برای نیروهای انقلاب وجود داشت این بود که نیروهایى که در دوران دوم خرداد فرصتی پیدا کرده بودند و در حاکمیت نفوذ کرده بودند، مجددا روی کار بیایند… این شیب، نگران‌کننده بود و همه تحلیل می‌کردند اگر همین روند انتخابات ادامه پیدا کند، حتما انتخابات دو مرحله‌ای می‌شود و در مرحله دوم هم معلوم نیست که نتیجه چه می‌شود… دو اقدام بسیار اساسی و استراتژیک، در جمع کردن این ماجرا اثر گذاشت. یکی دستگیری‌های گسترده‌ای که توسط دستگاه‌های امنیتی و بخشی هم سپاه در لایه طراحان و ایده‌پردازان این ماجرا صورت گرفت… به اضافه قطع ارتباطات این‌ها، یعنی ایجاد اختلال در ارتباطات این‌ها، چه شبکه‌های اینترنتی و چه شبکه‌های موبایل…»

همان زمان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامى نیز در بیانیه اى جامع و ماندگار تاکید کرده بود که «انتشار فیلم سخنرانی سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران در فضای مجازی طی ماه گذشته نقطه پایانی بود بر تردید معدود کسانی که تقلب و مهندسی انتخابات سال ۸۸ را در این سطح وسیع باورنکردنی می‌دانستند. اعتراف صریح سردار جعفری به دخالت مستقیم این نهاد نظامی امنیتی در جریان انتخابات سال ۸۸ و تغییر نتایج این انتخابات نشان داد برخلاف برخی استدلال ها اختلاف یازده میلیونی رأی احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی نمی‌توانسته حاصل یک تقلب سازمانیافته و گسترده نباشد. سردار جعفری در سخنان خود به وضوح اعلام می‌کند بازگشت اصلاح طلبان به قدرت خط قرمز سپاه پاسداران بوده و به رغم این که همه ارزیابی‌ها از کشیده شدن انتخابات به دور دوم حکایت داشت، از آن‌جا که نتیجه انتخابات دور دوم برای همگان از پیش مشخص بود،‌ سپاه تکلیف انتخابات را در همان دور نخست مشخص کرد.

سخنان سردار جعفری را باید تأیید بی‌حرف وحدیث تمامی شواهد و نشانه‌های آشکار و پنهانی دانست که اصلاح طلبان سبز با تأکید بر آن‌ها انتخابات سال ۸۸ را کودتا علیه آزادی و مردم‌سالاری در ایران اعلام کردند».

امید است آیت الله مکارم شیرازى پس از سالها، پشت پرده‌ى ماجرا را دریابند و جبران مافات کرده و به مسئولیت خود در برابر امانت “حق الناس” و حقوق ضایع شده‌ى مردم عمل کنند و در قدم نخست، به صراحت از مسئولان نظام بخواهند که به حصر رهبران جنبش سبز پایان دهند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large