Skyscraper large
کمپین "کوبانی را تنها نگذاریم":

به سکوت مجامع بین‌المللى معترض‌ایم

654sdf44sاخبار سقوط بخش‌هاى مختلف شهر کردنشین کوبانى در مرز سوریه و ترکیه، در صدر خبرهاى جهان قرار دارد؛ اسکاى نیوز گزارش داده که داعش تا مرکز شهر پیش رفته و یک مقر مرکزى پلیس را تصرف کرده؛

جنگنده‌هاى ائتلاف بین المللى هم بر شدت حملات خود افزوده‌ و موفق شدند تا در شرق کوبانى داعش را مجبور به عقب نشینى کنند.

عصمت الشیخ، رهبر بخشى از شبه نظامیانِ کُرد که در داخل شهر در حال نبرد با داعش‌اند به خبرگزارى رویترز گفته که نیروهایش تا سر حد مرگ برای دفاع از کوبانی مقاومت خواهد کرد.

در ایران اما به تازگى کمپین “کوبانی را تنها نگذاریم” در بیانیه ای با محکوم کردن جنایات داعش از محافل حقوق بشری و نهادهای مدنی و فعالان سیاسی خواسته اند تا به یاری مردمان کوبانی برخیزند.

این کمپین که با همت شماری از فعالان حقوق بشری، فرهنگی، مدنی و سیاسی تشکیل شده هدف خود را “اعتراض به توحش داعش و انجام فعالیت‌های مدنی انسان دوستانه برای کمک به مردم کوبانی” اعلام کرده است.

بانیان این کمپین با انتشار بیانیه اى در اعتراض به جنایات غیر انسانی داعش و همدلی همراهی با مردم کوبانی اعلام اعتصاب غذا کردند.

در این بیانیه آمده است:

مردم صلح جوی کوبانی مدت هاست که در میان سکوت و بی تفاوتی قدرت های جهانی و منطقه ای, زیر آتش سنگین زرادخانه ی پیشرفته ی آدمکشان و تروریست های داعش موسوم به “دولت اسلامی ” قرار دارند و تاکنون صدها نفر از مردم بی پناه غیر نظامی از جمله کودکان بیگناه کشته و زخمی شده و هزاران نفر آواره شده اند و در بدترین شرایط به سر می برند.

ما در مقام جمعی از هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران و کوشندگان مدنی و فرهنگی و سیاسی و دانشگاهی ,ضمن محکوم کردن جنایات بیرحمانه و بیشرمانه ی آدمخواران واپس گرای داعش, نسبت به سکوت مجامع بین المللی و مدعیان دموکراسی و منادیان صلح اعتراض خود را اعلام و ازهمه ی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و محافل حقوق بشری و مردم صلح جو و آزادیخواه ایران و جهان و نهادها ی مدنی و فعالان سیاسی می خواهیم بیدرنگ با تمام توان به یاری مردمان کوبانی که تا پای جان از سرزمین و استقلال خود دفاع می کنند و به همین گناه کشتار می شوند برخیزند.

بانیان کمپین :نسرین ستوده.اسعد اردلان.قطب الدین صادقی.حسین احمدی نیاز.محمود محمودی.اسماعیل مفتی زاده.حامد فرازی.رحیم فرهمند.سیاوش حیاتی.. اجلال قوامی..فردین کمانگر. شهرام ناظری. صدیق تعریف.

همراهان: شهرام ناظری، صدیق تعریف ،دکتر ادیب برومند( یار دکتر محمد مصدق).فریبرز رییس دانا.هرمیداس باوند. شهرام اقبال زاده.

امضا کنندگان: داریوش مهر جویی. غلامرضا امامی.اکرم پدرام نیا.بهرام فیاضی.احمد پوری.عباس مخبر.یونس تراکمه.محمد محمد علی. حسن صانعی.علی عبدالهی.مهدی غبرایی .عباس عبدی.جعفر ابراهیمی(شاهد). محبوبه میر غدیری.محمد علی شاکری یکتا.مهرداد عمادی.اسداله امرایی. اسداله شعبانی.محمد آقازاده.مینوبدیعی.حمید هوشنگی .عیسی سحرخیز.علی سرهنگی.علیرضا جباری.عبدالجلیل مستشاری.فرزاد ادیبی. بهزاد غریب پور. کیانوش غریب پور.. رامین مولایی .بیوک ملکی. علیرضا سیف الدینی. بهروز ژاله. علیرضا مجابی.طاهره ایبد. فریبا نباتی. زهره قایینی.محمد هادی محمدی.نوید سید علی اکبر.محمد جعفری قنواتی.محمد باقر صمیمی.قباد آذر آیین.محمد رضا قلیچ خانی. مریم مفتاحی.قباد حیدر.رضا خاکی نژاد. فرمهر منجزی. محمد کشاورز.جمشید کیانفر.پگاه اقبال زاده. پانته آ اقبال زاده.علی مرشدی زاد.قباد حیدر. محمدرضا نیک نژاد. مهدی بهلولی.ابوالحسن خاتمی . رضا مقصدی.بابک پاک زاد.احمد مزارعی.فریاد شیری. داوود زواره ای.اصغر معینی صالح.هادی تقی زاده.یوسف انصاری.مهدی رجبی.علی کاکاوند.مسعود ملک یاری. رح اله مهدی پور.علی اکبر زین العابدین.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large