Skyscraper large
طبيب‌زاده، نماينده اصولگراى مجلس:

وزیر خارجه تنها به دلیل مصلحت نظام استیضاح نمى‌شود

6df5g4df4544dزهره طبیب زاده نماینده اصولگراى مجلس گفته که وزیر امور خارجه‌ى ایران تنها به دلیل مصلحت نظام استیضاح نمى‌شود.

این عضو فراکسیون جبهه پایدارى که با رجا نیوز گفتگو کرده با انتقاد شدید از محمد جواد ظریف افزوده که نتیجه‌ى عقب نشینیهای پی درپی وزیر خارجه در برابر غرب، تحقیر جمهورى اسلامى است.

طبیب زاده همچنین به دولت روحانى هشدار داد که اگر ده نفر دیگر هم مثل فرجی دانا وزیر پیشینِ علوم معرفی شوند هیچیک رای نخواهند آورد.

او تاکید کرد که بازگشت دانشجویان ستاره دار و اساتید مسئله دار به دانشگاهها دغدغه‌ى اصولگرایانِ مجلس است. آنچه در پى مى‌آید بخش‌هایى از اظهارات این نماینده‌ى منتقد دولت است:

یکسال امر به‌معروف کردیم نشد!

درمورد وزارت علوم مجلس یک سال صبر کرد و تمامی مراحل امر به معروف و نهی از منکر طی شد. همه ی پا در میانی های ممکن توسط نمایندگان استیضاح کننده پذیرفته شد، یک کارت زرد به وزیر داده شد تا شاید امور با بحث و گفتگو حل شود  اما متاسفانه غرور و نخوت  سیاسی اصلاح طلبان تندرو نگذاشت یک قدم از حمایت از فتنه گران کوتاه بیایند لذا  این روند منجر به استیضاح آقای فرجی دانا شد. لذا وقتی دولت یک چنین تجاربی را در برخورد با مجلس دارد از تدبیر وعقل به دور است که برای نمایندگان مجلس خط و نشان بکشند و بگویند خط و راه همین است. همین جا عرض کنم که دغدغه های استیضاح کنندگان در مورد دانشجویان ستاره دار، بازگشت اساتید  مسئله دار، احیای جریان های افراطی، کند شدن سرعت رشد علمی کشور  و … باید در این دولت حل شود و اگر این موارد حل نشود  و قرار باشد فردی بیاید و راه گذاشته را ادامه دهد باز هم مجلس در برابر افراطی ها خواهد ایستاد و اگر ده نفر دیگر هم مثل فرجی دانا معرفی شوند هیج کدام رای نخواهند آورد.

عدم استیضاح به علت مصالح عالى نظام

df65g4d12d23dاگر دولت آزاد بود  هر اقدامی  انجام دهد و نمایندگان بر روی خطوط قرمز تاکید نداشتند  و بله قربان گو بودند که   اصلا طرح استیضاح وزیر علوم معنا و موضوعیتی نداشت، نظارت مجلس  معنایی  نداشت! عقل اقتضا میکند که انسان از طوفان های آینده ای که ممکن است انقلاب و حیات سیاسی امنیتی نظام را تهدید بکند پیشگیری کند. فکر می کنید چرا نمایندگان وزیر امور خارجه را استیضاح نکردند؟ در طول سی و پنج سال بعد از انقلاب تا بحال  سران امریکا جرات نکرده بودند این حجم از توهین و تحقیر را علیه دولت جمهوری اسلامی بکار ببرند اما عقب نشینیهای پی درپی وزیر خارجه به اینها اجازه این گستاخیها را داده است اما دلیل عدم استیضاح آقای ظریف تا الان  آن است که  نمایندگان مجلس مصالح عالی نظام را برمصالح دیگر ارجحیت میدهند به  دولت و وزیر خارجه فرصت داده شده است که بیهوده بودن مذاکرات با امریکا را برای بار چندم امتحان  کنند تا با افکار عمومی داخل و خارج اتمام حجت شود. یا در مورد وزیر نفت بحث خسارت قرارداد کرسنت مطرح است که عدد و رقمش چندین برابر دلارهایی است که از توافق نامه ژنو قرار است حاصل شود. ولی نمایندگان اولویت استیضاح را به آقای فرجی دانا دادند که عملکردش امنیت دانشگاه ها را تهدید میکرد. لذا اگر دولت باز هم  نظیر آقایانی که معرفی شده بودند را معرفی کند مجلس باهمان قاطعیت به آنها رای عدم اعتماد خواهد داد. اگر پختگی سیاسی وجود داشته باشد باید دولتمردان بدانند که با این ادبیات نباید با نمایندگان مردم برخورد کنند… ما بنای تقابل با دولت را نداریم مادام که دولت توسط مقام معظم رهبری تایید میشود از کلیت آن باید دفاع کرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large