Skyscraper large

فیلتر شبکه‌هاى اجتماعی همیشگى نیست

6d5fg4fg44fروز گذشته معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به فشارهای موجود برای مسدود کردن شبکه های وایبر و واتس آپ در کشور، گفت که این وضعیت همیشگى نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، دکتر محمود گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری که دیروز شنبه در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: “برخی شبکه‌های اجتماعی اولین و دومین کشور پرجمعیت دنیا هستند.”

وی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره نامه قوه قضاییه به وزیر اطلاعات و ارتباطات به منظور فراهم‌آوری زمینه‌های مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر و واتس‌آپ اظهار کرد: “شبکه‌های اجتماعی ظرفیت و توان زیادی در دنیای کنونی دارند و شاهد تاثیرگذاری‌آنها در جاهای مختلف از جمله جنگ غزه بوده‌ایم. بنابراین نمی‌توانیم این شبکه‌ها را نادیده گرفت و برخی شبکه‌های اجتماعی اولین و دومین کشور پرجمعیت دنیا هستند.”

گلزاری همچنین تصریح کرد: “دولت از جمله رییس جمهور بارها و بارها اعلام کرده‌اند که شبکه‌های اجتماعی واقعیتی هستند که نمی‌توان آنان را نادیده گرفت. ما نتایج مقابله با ماهواره و ویدیو را دیده‌ایم. لازم است برای استفاده بهینه افراد از شبکه‌های اجتماعی فرهنگ‌سازی کنیم.”

وی افزود: “شبکه‌های اجتماعی مانند پارک‌ها هستند، همانگونه که در این مکان‌ها امکان آرامش و تفریح وجود دارد، امکان دارد موادمخدر نیز پخش شود. آیا می‌توان به علت وجود آسیب‌هایی در این مکان استفاده از آنها را ممنوع کرد؟”

گلزاری تصریح کرد: “علمای حوزه علمیه نیز مخالف استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیستند. مسدود کردن این شبکه‌ها ادامه‌دار نخواهد بود، اما باید جلوی سوءاستفاده برخی افراد از آنها را گرفت و نباید این موضوع نادیده انگاشته شود.”

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: “من به عنوان فردی فرهنگی که مسئولیتی در وزارت ورزش و جوانان نیز دارم، شاهد هستم که جوانان بسیار خوب و نخبه‌ای در قالب گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی عضو می‌شوند و با یکدیگر اطلاعات رد و بدل می‌کنند. تقاضا می‌کنم به همه ابعاد شبکه‌های اجتماعی توجه شود.”

این در حالیست که پیش از این در تاریخ ۲۹ شهریور ماه، محسنی اژه ای در نامه ای به وزیر ارتباطات، ضرب‌الاجلی را برای مسدودسازی محتوای مجرمانه شبکه‌های اجتماعی مشخص و اعلام کرده بود.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام محسنی اژه ای در نامه ای به وزیر ارتباطات اعلام کرد: “در اجرای دستور ریاست قوه قضائیه آیت الله آملی ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی نظیر وآتس آپ، وایبر و تانگو شده اقدام عاجل صورت پذیرد.”

اما پیش از این ضرب الاجل در تاریخ ۸ شهریور ماه، وزیر ارتباطات به خبرگزاری دانشجویان ایران، ابلاغیه مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی را بدون امضاء و جعلی دانسته بود.

به نوشته ایسنا، محمود واعظی در حاشیه همایش هفته فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان در جمع خبرنگاران به ایسنا درباره اینکه آیا اخیرا درباره لزوم مسدود کردن برخی شبکه‌های اجتماعی به وزارت ارتباطات ابلاغی شده، اظهار کرده بود: “اتفاقا این سوال را همزمان با انتشار یک ابلاغیه کذب در برخی از شبکه‌های اجتماعی از من پرسیدند و باید بگویم که این نامه یک نامه جعلی و بدون امضا است.”

وی با تاکید بر این‌که کسانی با جوسازی علیه یکی از نهادهای کشوری قصد دستیابی به برخی از اهداف را دارند گفت:‌ “باید به این افراد بگویم که هدف درستی را در پیش نگرفته‌اند.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large