Skyscraper large

وقتى رسانه‌ها و مردم هم مقصرند

6d5g4df4g4d

مرضیه آرمین

اواسط تابستان امسال، دستوری مبنی بر تشدید نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی به دستور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر شد. نتیجه‌ی عملی کردن دستور توسط کمیته‌ی فنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، این است که از بین ۱۷۰۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، پروانه‌ی ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی تعلیق و مجوز ۲۷ دفتر خدمات مسافرتی لغو شد؛ و همچنین مکاتبه با اداره‌ی اماکن برای پلمپ ۴۶ واحد غیرمجاز نیز انجام شده است. 

“مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران” در نشست خبری روز گذشته که به‌ منظور “اعلام اقدامات نظارتی بر خدمات دفاتر مسافرتی” برگزار شده بود‌، درباره‌ی وضعیت خدمات دفاتر مسافرتی پلمپ‌ شده و همچنین میزان همکاری نیروی انتظامی در اجرای احکام، گفت: “حداقل تا امروز در ذهن ندارم که موردی به اداره‌ی اماکن‌ نیروی انتظامی برای پلمپ شدن معرفی شده باشد، ولی برخورد قانونی با آن نشده باشد”. وی در همین راستا آژانس “پرشین کروز” را به عنوان مصداقی از گفته‌ی خویش مطرح کرد و  مدعی شد که: “این شرکت یک سال پیش به پلیس فتا برای پلمپ معرفی شد”. 

در واکنش به این ادعا، روزنامه‌نگاران حاضر در جلسه به “رجبعلی خسروآبادی” متذکر شدند که این دفتر نه تنها بسته یا پلمپ نشده است، بلکه با استفاده از نام معاونت گردشگری نیز مشغول به فعالیت است. که وی در پاسخ گفت: “وظیفه‌ی ماست که این موضوع را پیگیر شویم، چون این شرکت باید پلمپ شده باشد”.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران همچنین از آژانس “تعطیلات رویایی” گفت. این آژانس مسافرتیِ لغو مجوز شده، منتخب فدراسیون فوتبال برای اجرای تورهای جام جهانی بود. خسروآبادی در این باره گفت: “انجام بعضی اقدامات زمان‌بر است. قانون این زمان را که یک‌ماه پیش‌بینی کرده است، بعد از تعلیق به متخلف می‌دهد تا در حقوق آن تجدید نظر شود؛ اما اگر اسناد برای رد اتهام کافی نباشد، حکم لغو مجوز صادر می‌شود. آژانس یک‌ماه فرصت دارد تا تجدید رأی را طلب کند و اگر به تعهدات خود نتواند عمل کند، آژانس پلمپ می‌شود”.

اما خبرنگاران حاضر، مجددا متذکر شدند که بیش از یک ‌ماه از صدور رأی لغو مجوز این آژانس گذشته است، ولیکن این آژانس نیز همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. خسروآبادی در پاسخ گفت: “اگر این اتفاق اکنون در حال رخ دادن است، پس نامه‌ی پلمپ آن را به اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی می‌زنیم. این آژانس بعد از یک‌ماه که نتوانسته مستندات خود را به اثبات برساند، حق فعالیت ندارد و اگر این کار را انجام می‌دهد، باید پلمپ شود”. 

به گزارش “ایسنا”، خسروآبادی در پاسخ به این پرسش که چقدر بر عملکرد دفاتر خدماتی پلمپ شده نظارت می‌شود تا این احکام صوری جلوه نکنند؟ گفت: “علی‌القاعده دوستان ما نظارت بعد از پلمپ را انجام می‌دهند و اگر نرفته‌اند بررسی کنند، قصور کرده‌ایم”. 

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران گفت: “در برخی موارد ناآشنایی مردم با خدمات هتل‌ها و تورگردانی، مشکلاتی را ایجاد می‌کند، مثلا مردم به بعضی آگهی‌ها‌، پیامک‌ها و تبلیغات اینترنتی اعتماد می‌کنند، ولی خدمات آن‌ها استاندارد و مطابق بر واقعیت نیست”.

وی ضمن بیان این که : “اگر مردم از بابت آگهی‌های ناقص مربوط به گردشگری دچار مسأله شوند، از دید اداره میراث فرهنگی و گردشگری آن رسانه مقصر خواهد بود”، در همان جلسه تصمیم گرفت که این قید را طی نامه‌ای به رسانه‌ها ارائه کند و افزود: “این نامه را در شورای برنامه‌ریزی یا شورای تأمین و یا هر جای دیگری که الزام اجرایی پیدا کند، مطرح خواهم کرد، مگر می‌شود روزنامه در مقابل این آگهی‌ها مسوولیت نداشته باشد”. 

خسروآبادی کنترل این مشکلات را در گرو بالا بردن آگاهی مردم و نظارت بر خدمات دفاتر دانست و گفت: “مانند هر خدمت دیگری، دو راه برای کنترل شرایط وجود دارد؛ پیش از اقدام و پس از آن. باید مردم را نسبت به خدمات آگاه کرد و مشتری‌مداری را توسعه داد، دیگر این‌که روی خدمات دفاتر و قراردادهای آن‌ها نظارت داشت. اما با این وجود، در عمل گاهی بین خدمات و دیدگاه مسافر سنخیتی دیده نمی‌شود که برخورد در این مواقع معمولا پس از وقوع اتفاق است. بنابراین همه‌ی اقدامات را نمی‌توان پیشگیری کرد”.

او مغایرت اطلاعات موجود در آگهی‌های تبلیغاتی با متن قراردادها را از مصادیق کلاهبرداری دانست و گفت: “اعتقاد داریم که حق با مشتری است و توافق‌هایی که آژانس‌های خاطی از آن صحبت می‌کنند، مورد قبول نیستند، اگر آژانس‌دار می‌خواهد خدماتی را عرضه کند، باید عین قرارداد و قیمت را در آگهی‌ تبلیغاتی اعلام کند”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large