Skyscraper large

هرکه باد بکارد توفان درو خواهد کرد

tajzade-fh789fg6 مصطفی تاج زاده mostafa tajzade

سید مصطفی تاج‌زاده

۱- «سلیقه امام عینا همین بود. بنده دارم به شما عرض می کنم. خبر می دهم البته شواهدی هم هست در سال های ۱۳۶۴ که همین آقای ناطق نوری وزیر کشور بودند، من یادم نمی رود توی همین خیابان ها یک عده ای از جوان ها بودند که حمله می کردند به بدحجاب ها. امام مکتوب نوشتند به ایشان که بروید این جوان ها را که حمله می کنند به بدحجاب ها بگیریدشان، بزنیدشان و زندانشان کنید و حبس شان کنید. مخالف بود امام در حالی که امام آن مرد شجاع بی نظیری بود که مسئله حجاب را به این مملکت برگرداند… این همان امام است اما در عین حال با آن روش مخالف بود و ایستادگی کرد.» آن چه ملاحظه فرمودید چگونگی مواجهه بنیانگذار جمهوری اسلامی با حضور خیابانی خودسر جوانان حزب اللهی علیه بدحجاب ها از زبان آیة الله خامنه ای است که البته در رسانه های عمومی هرگز منتشر نشد و من آن را به نقل از کتاب «زمزم ولایت» از انتشارات روابط عمومی سپاه ۷۶/۱۲/۲۸ نقل کردم. به هر رو برخورد رهبر فقید انقلاب با پدیده فوق چنان قاطع بود که اولین تظاهرات به آخرین تظاهرات تبدیل شد و مادام که ایشان زنده بود هرگز تکرار نشد. 

۲- گروهی از جوانان مزبور در سال های پایانی دولت هاشمی به نام مبارزه با لیبرالیسم فرهنگی تشکیلات جدید راه انداختند. به خیابان ها ریختند و رعب و وحشت آفریدند. در این دوره که دوره مقابله با تهاجم فرهنگی نام گذاری شد، آنان تنها به برپایی تظاهرات علیه بدحجابی اکتفا نکردند بلکه دامنه فعالیت های ویرانگر خود را وسعت بخشیدند. انتشارات مرغ آمین را به آتش کشیدند، دفتر مجله گردون را تخریب کردند، در اعتراض به نمایش فیلم تحفه هند در برابر سینما قدس جمع شدند و زنی حامله را مورد تعرض قرار دادند. سخنرانی دکتر سروش را به هم زدند. با اجتماع در مقابل ساختمان سلام مخالفت خود را با انتشار آن روزنامه به نمایش گذاشتند. علیه سرمایه داران غرب زده جلوی برج سفید پاسداران تجمع نمودند. با انجام راه پیمایی از میدان ولی عصر تا دانشگاه تهران خواهان اخراج اساتید منتقد شدند و علیه عملکرد کرباسچی در برابر شهرداری تهران به تظاهرات پرداختند. 

۳- پس از حماسه دوم خرداد ۷۶ هنگامی که لباس شخصی های شناخته شده و سازمان یافته سکوت رضایت آمیز رهبر وحمایت نهادهای منصوب وی را دیدند، اقدام های خشن تری را در دستور کار قرار دادند که تا امروز ادامه یافته و موارد ننگینی را به اسم ایشان ثبت کرده است. از به هم زدن مراسم قانونی دفتر تحکیم جلوی سردر دانشگاه تهران تا دوبار ورود به کوی دانشگاه و ضرب و شتم وحشیانه دانشجویان. ازترور سعید حجاریان تا تخریب سفارت انگلستان و از ممانعت از سخنرانی نوه رهبر فقید انقلاب در مرقد وی در سالگرد درگذشتش تا ایجاد اختلال در سخنرانی آقای ناطق نوری در شب قدر و در حرم امام رضا(ع) 

۴- بعد از آن که کارد به استخوان رسید و کار به پرتاب مهر و لنگه کفش به رئیس مجلس در مراسم ۲۲ بهمن در حرم حضرت معصومه (س) کشید، رهبر اعلام کرد با این شیوه مخالف است. محکومیت روش فوق توسط ایشان این امید را ایجاد کرد که قرار است به قانون ستیزی ها و حریم شکنی ها پایان داده شود. به ویژه آن که قوه قضائیه نیز قول رسیدگی قاطع به حادثه را داد اگر چه رأی صادره به همان سستی احکام نخستین هجوم به کوی دانشگاه بود. 

۵- با به باد رفتن رویای حکومت ۴۰-۵۰ ساله آینده ستاد مهندسی انتخابات در خرداد ۹۲ لباس شخصی ها که چند ماهی در اغما به سر می بردند، از لاک خود بیرون خزیدند و هل من مبارز طلبیدند. و اولین تجمع اعتراضی خود را در فرودگاه مهرآباد علیه سفر دکتر روحانی به نیویورک تنها یک ماه پس از شروع کار دولت برپا کردند و با پرتاب لنگه کفش به خودروی حامل رئیس جمهور گلکاری خویش را به سبزه نیز آراستند. هم چنین در اصفهان علیه دفن پروفسور فرای معرکه گرفتند و به آبروی ایران و ایرانی لطمه زدند. با تجمع مقابل وزارت کشور ناتوانی دولت را در جلوگیری از قانون شکنی به رخ همگان کشیدند و در یزد و شهرهای دیگر کنسرت های موسیقی را برهم زدند تا تفاوت سال فرهنگ از غیر آن کاملا معلوم شود. اکنون نیز با قلدری از به راه انداختن گشت موتوری سخن می گویند. مگر خوارج مسلکان شیعی از داعش سلفی سنی چه کم دارند که واحد موتوریزه نداشته باشند؟! 

۶- در پاسخ به تلاش بازجوها برای توجیهم که تظاهرات اعتراضی مردم علیه کودتای انتخاباتی ۸۸ غیرقانونی است، گفتم چنان چه برپایی تجمع بدون مجوز جرم محسوب می شود چرا دستگاه های امنیتی و قضائی علیه اجتماعات فاقد مجوز انصار حزب الله در طول دو دهه اقدامی انجام ندادند؟ قانون باید برای همه یکسان اجرا شود. نمی شود تجمعاتی که به سود خود تشخیص می دهید مردمی و خودجوش بخوانید و آن ها را تأیید کنید اما اجتماعاتی که علیه خود ارزیابی می کنید اردوکشی خیابانی نام نهید و به سرکوبش بپردازید. اجرای قانون خودی و غیرخودی ندارد. تشکیل اجتماعات مسالمت آمیز و مدنی بدون اخذ مجوز یا برای همه آزاد است یا برای همه ممنوع. 

۷- آیة الله خامنه ای با علم به روش برخورد رهبر فقید انقلاب علیه اجتماعات خودسر علیه بدحجاب ها و با وجودی که اعلام کرد با چنین شیوه ای مخالف است اما در عمل دست لباس شخصی ها را در تعرض به آن چه نمی پسندیدند باز گذاشت. چرایش را خود ایشان باید توضیح دهد. اما اکنون با مشخص شدن دو مسئله، اول این که معلوم شد گروه های فشار به ظاهر حزب اللهی و به واقع تکفیری برای هیچ فرد و مقامی، هیچ مراسم و نهادی و هیچ زمان و مکانی حریم و حرمت قائل نیستند و در اقدام علیه آن ها حدّ یقف نمی شناسند و دوم این که راه پیمایی میلیونی و تاریخ ساز مردم در ۲۵ خرداد ۸۸ حضور خیابانی را از انحصار انصار ارتجاع و تحجر خارج کرد، انتظار می رود رهبر با اقتدا به سلف خویش به هرج و مرج طلبی پایان داده بساط حرمت شکنی و قانون ستیزی را برچیند و تردید نکند که «هرکه باد بکارد توفان درو خواهد کرد.»

 


  • بازنشر از نوروز؛ ارگان جبهه مشارکت
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large