Skyscraper large
نگاهى به بازار گياه ٣هزار ساله‌ى ايرانى

همه عنبر و زعفران سوختند…

d6f5g4d4d

مرضیه آرمین

ایران، اولین تولید کننده‌ی زعفران در دنیا است. کاشت این گیاه در ایران، قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد. در قدیم، استفاده از زعفران در مراسم جشن و سرور و عروسی، نیز مرسوم بوده است. چنان که فردوسی نیز در اشعارش از آن یاد کرده است.

” بفرمود تا آتش افروختند
همه عنبر و زعفران سوختند

به روز خجسته سر مهر ماه
به سر بر نهاد آن کیانی کلاه”

علی‌رغم این که ایران بیش از ۸۰ درصد زعفران دنیا را تامین می‌کند، ولیکن هنوز از کمک‌های دولتی آن‌طور که شایسته‌ی این طلای سرخ (طلای کویر) است خبری نیست؛ و این ترک فعل از جانب دولت، مشکلات فراوانی را بر سر راه تولید، مصرف داخلی و صادرات این محصول قرار داده است. 

یکی از اعضای شورای ملی زعفران در این باره به “ایسنا” گفت: “صادرکنندگان زعفران برای صادرات این محصول در بسته‌بندی‌های ریز متحمل هزینه‌های چندین برابری حمل‌ونقل می‌شوند چرا که به عنوان مثال اگر ۱۰ کیلوگرم زعفران در بسته‌بندی‌های ریز صادر شود وزن آن با توجه به نوع بسته بندی به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم می‌رسد و در این شرایط است که هزینه‌های حمل و نقل برای صادرات این محصول برای صادرکنندگان چندین برابر می‌شود. اما دولت باید برای صادرکنندگان زعفران یارانه در این بخش قائل شود”. 

مشکلات مربوط به بسته بندی و حمل و نقل، باعث شده است که زعفران ایرانی، با نام دیگری معرفی شود. “علی حسینی” در این باره گفت: “در سال گذشته ۱۲۶ تن و ۶۰۰ کیلوگرم زعفران به ۴۵ کشور دنیا صادر شد و میزان این صادرات طی دو ماهه نخست امسال به حدود ۲۰ تن رسید که تقریبا نیمی از آن پس از صادر شدن به کشورهای مانند اسپانیا و امارات مجددا به نام آن‌ کشورها بسته بندی شده و به کشورهای مقصد صادر می‌شود”. 

عدم نظارت کافی نیز موجبات روز افزون شدن امر تقلب در تولید زعفران را فراهم کرده است. در همین زمینه، زعفران‌کار نمونه‌ی کشور در سال ۹۰ به “خبرگزاری فارس” گفته بود: “کشورهای اصلی واردکننده زعفران که به وجود زعفران تقلبی در کشورمان پی‌برده‌اند در واردات از ایران تعلل می‌کنند”.

“گیتی سالاری” در مورد آخرین نوع تقلب در بازار گفت: “جدیدترین تقلبی که الان در بازار زعفران وجود دارد مخلوط کردن جوانه گندم بعد از رنگ زدن با زعفران اصلی و بسته بندی با رطوبت بالا است”.

در گذشته، مجازات تقلب‌هایی چون افزودن گل‌رنگ به زعفران و یا افزودن روغن یا آب‌نبات یا عسل، جهت افزایش وزن زعفران، اعدام بود. امروز اما، عدم نظارت بر این محصول کار را به آنجا کشانده است که مصرف کنندگان داخلی، عملا از مصرف زعفران محروم شده‌اند. 

“هوشنگ نصیر زاده” داور بین‌المللی فوتبال کشورمان چندی پیش در صفحه‌ی فیس بوک خود نوشت: “زعفران خراسان. رفته بودم مشهد گفتند از اونجا برای ما زعفران بیار. وارد یه مغازه بزرگ شدم گفتم زعفران خوب دارید؟ منو شناخت و حرف از فوتبال شد و چای هم تعارف کرد و گفت فردا بیایید زعفران خوب میارم و اصلی. گفتم مگه اینا تقلبیه؟ گفت بله اینها یا پرز و کلاله ذرت است که رنگ شده یا ساقه گندم که ریز ریز شده و رنگ شده!!!”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large