Skyscraper large
سرقت از «بنياد باران» خاتمى

دفتر را زیر و رو کردند تا یک تلویزیون کهنه بدزدند!

df645df44d7

عکس از فوتوگراف

با انتشار خبر سرقت از “بنیاد باران” که توسط محمد خاتمى تاسیس شده، مدیرعامل بنیاد باران اعلام کرد که سرقت از این بنیاد همراه با بازرسی کامل همه قفسه‌ها بوده و بعد از زیروروکردن دفتر، سارق به بردن یک دستگاه تلویزیون کهنه و ازکارافتاده اکتفا کرده‌.

به گزارش روزنامه شرق، این دومین بار است که طی سال‌های گذشته افرادی ناشناس به این بنیاد دستبرد می‌زنند. چند سال قبل هم به محل بنیاد که آن زمان در خیابان زاگرس واقع شده‌ بود دستبرد زده شده. به گزارش سایت این بنیاد، در بررسی‌ها مشخص شده که سارقان بعد از زیروروکردن محل دفتر، به بردن یک دستگاه تلویزیون کهنه و ازکارافتاده اکتفا کرده‌اند. 

«جواد امام»، مدیرعامل بنیاد باران اعلام کرد: «این سرقت که همراه با بازرسی کامل همه قفسه‌ها و وسایل دفتر بوده است طی سه روز تعطیل ۱۴ تا ۱۶ خرداد رخ داده و روز شنبه ۱۷ خرداد با کشف موضوع، پرونده‌ای در کلانتری محل درباره موضوع تشکیل شده است.» «امام» در زمینه چگونگی جریان سرقت و بازرسی گفت: «مشخص است ورود به ساختمان بدون ایجاد خسارت به در و پنجره‌ها و بسیار فنی بوده است، تنها یک شیشه شکسته شده که مشخص نیست که واقعا هنگام ورود صورت گرفته است یا خیر و اوراق و اسناد موجود ورق به ورق بررسی شده است. تنها وسیله کم‌شده از وسایل دفتر یک ال‌ای‌دی کهنه و از کار افتاده بوده و این در حالی است که فرش، تلویزیون، کامپیوتر و وسایل سبک و ‌گرانقیمتی در دفتر موجود بوده است.» 

۲۲ بهمن سال ۸۵ هم ساختمان شماره ۱۳ خیابان زاگرس که آن زمان محل استقرار بنیاد باران و موسسه گفت‌وگوی تمدن‌ها بود مورد سرقت قرار گرفت و وسایل و تجهیزات کامپیوتری و صوتی و تصویری آنها به سرقت رفت.

روابط عمومی بنیاد باران، اعلام کرده ‌بود: «ساعت هفت صبح روز دوشنبه ۲۳بهمن، وقتی کارکنان بنیاد باران به محل کار خود مراجعه کردند مشاهده نمودند که در ورودی ساختمان به زور باز شده و درب ورودی واحدهای طبقات اول و دوم شکسته و وسایل و مدارک و بخشی از اسناد بر زمین پخش شده است. سارق یا سارقان علاوه بر اسناد، ویدیو پروجکشن، آمپلی‌فایر و دستگاه تکثیر و همچنین کلیه گوشی‌های تلفن و مهر بنیاد باران را همراه خود برده ‌بودند.

بنیاد آزادی، رشد و آبادانی ایران (باران) و موسسه گفت‌وگوی تمدن‌ها، دو نهاد غیردولتی هستند که توسط سیدمحمد خاتمی رییس‌جمهور سابق تاسیس شده‌اند و در زمینه جمع‌آوری و تدوین تجارب مدیریتی و ارایه راهکار برای چالش‌های اساسی کشور و نیز پیشبرد ایده گفت‌وگوی تمدن‌ها فعالیت می‌کنند. 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large