Skyscraper large
عضو کمیته تحقیق و تفحص از بنیادشهید:

آمار تخلف‌هاى مالی، مردم را شوکه می‌کند

g564df4fg

عکس از ایسنا

عضو کمیته تحقیق و تفحص از بنیادشهید می گوید: آمارهای وحشتناکی از تخلف‌ها مالی دولت گذشته وجود دارد که مردم را شوکه می‌کند.  

به گزارش کلمه دومین اسمی که پس از اختلاس سه هزار میلیاردی و تامین اجتماعی به عنوان فساد مالی عنوان می شود، ماجرای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید است که به گفته تعدادی از نمایندگان مجلس که در جریان این تحقیق و تفحص هستند ابعادی به مراتب تکان دهنده تر از پرونده های نامبرده دارد.شواهد نشان می دهد بعد از شوک اختلاس سه هزار میلیاردی و پرونده معاون اول و بقیه همدستان در ماجرای بیمه ایران و قضیه بابک زنجانی و تامین اجتماعی و … حالا افکار عمومی باید آمده شوک بعدی باشند.  

در حالی که هر روز پرونده جدیدی از فساد مالی و اختلاس های چند میلیاردی از دولت پاکدست احمدی نژاد در مراجع قضایی و دولتی مطرح می شود، محمود احمدی نژاد به عنوان رییس همان دولت با هزاران هزار میلیارد اختلاس در جمع مردم مشهد حاضر می شود و سخنرانی می کند و سعید مرتضوی در صف عزاداران در حرم امام(ره) می نشیند. آنچه نگران کننده است این است که افراد اصلی این فسادهای مالی به دلیل زد و بندهای سیاسی از دست قانون بگریزند. به خصوص این که اعدام ناگهانی مه آفرید امیر خسروی شبهاتی را به دنبال داشت.  

دیوان محاسبات روز دوشنبه گزارش عملکرد بودجه ای ۶ ماه نخست سال ۹۲ را منتشر کرد. گزارشی ا روزهای پایانی دولت محمود احمدی نژاد.  

بر اساس این گزارش، پرداخت پاداش‌های خارج از عرف و عدم واریز اعتباراتی که به باید به خزانه واریز می‌شد، تنها بخشی کوچک از تخلف‌های دولت دهم در ماه‌های پایانی کار خود بوده است.  

غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به “تدبیر” می‌گوید: «گزارش‌های دیوان محاسبات تنها بخش کوچکی از دریای عظیم تخلف‌های هشت سال گذشته است. در حالی که آمارهای وحشتناکی از تخلف‌ها دولت گذشته وجود دارد که مردم را شوکه می‌کند.»  

جعفر زاده می گوید:«دولتی که می‌گفت پاکدست ترین دولت است، حالا ۸۲ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی، “بابک زنجانی” ها و تخلف‌های گسترده مالی را از خود به جای گذاشته است.»  

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی مهم‌ترین تخلف‌های مالی گسترده در دولت دهم را بی‌اعتنایی به قانون می‌داند و به خبرنگار اقتصای “تدبیر” می‌گوید: «متاسفانه در هشت سال دولت گذشته احترامی برای قانون قائل نبودند و هر چه که به ذهنشان می‌رسید عمل می‌کردند،پس انتظاری جز بر جای ماندن تخلف‌های بودجه‌ای و مالی فراوان نباید داشت.»  

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: «در هشت سال گذشته قانون جایگاهی در کشور نداشته است. چرا که هیچ ترس و خوفی برای عدم اجرای قانون در دولت گذشته وجود نداشت و بی‌محابا قانون و مجلس زیر پا گذاشته می‌شد.آقای احمدی نژاد هم بارها گفتند که مجلس را در راس نمی دانند.اما الان اگر این تخلف‌ها برای دستگاه قضایی نیز محرز شده است باید ورود پیدا کند و مطابق تشخیص قضات با عوامل این بی‌قانونی‌ها برخورد شود.»  

او که خود رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید است از تخلف‌های مالی گسترده در این نهاد خبر می‌دهد و به تدبیر می‌گوید: «باز هم تکرار می کنم حجم فسادهای مالی آن قدر زیاد است می‌ترسیم اگر آنها را افشا کنیم مردم شوکه شوند، چراکه اتفاق‌های بسیار تلخی در این نهاد رخ داده که همه ناشی از توهم و سوء مدیریت است. در حال حاضر برخی اطلاعات این تحقیق و تفحص را به طور محرمانه برای دستگاه قضایی ارسال کرده‌ایم. متاسفانه آقای احمدی‌نژاد بر اساس تصمیمات شخصی خود عمل می‌کرده است .»  

جعفرزاده بیان کرد که «گزارش‌های دیوان‌ محاسبات تنها گوشه کوچکی از تخلف‌ها و بی‌قانونی‌های دولت نهم و دهم است. بسیاری از این تخلف ها شاید هیچ گاه مشخص نشود.»  

بر اساس گزارش دیوان محاسبات از عملکرد بودجه‌ای ۶ ماه پایانی دولت دهم، در وزراتخانه‌های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، نفت، امور خارجه، بهداشت و درمان، کشور، ورزش و جوانان و معاونت‌های برنامه ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیزیت و سرمایه انسانی تخلف های گسترده ای صورت گرفته است.  

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم تاکید کرد که «انتظار داریم مبنای کار دولت فعلی قانوگرایی باشد نه قانون گریزی. زمانی کشور پیشرفت می‌کند که حاکمیت قانون داشته باشیم نه اینکه کسی که به مقام و منصبی می‌رسد فکر کند خودش قدرت مطلقه است.»  

پرونده های تشکیل شده در رابطه با فساد اقتصادی در دولت احمدی نژاد در نهادهای مختلف این روزها رو به افزایش است. پیش از این تصویب تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، پس از آن صورت گرفت که خبرهایی درباره کشف یک اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی به رسانه ها درز کرد. اما چیزی نگذشت که صحبت از یک اختلاس ۱۷۰ میلیارد تومانی مطرح شد، و کمی بعد اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس گفتند اختلاس ۱۷۰۰ میلیارد ریالی تنها یک مورد از ده ها مورد فسادی است که در بنیاد شهید دوره احمدی نژاد به وقوع پیوسته است.  

نماینده رشت پیش از این از محرمانه شدن نتایج تحقیق و تفحص مجلس سخن به میان آورده، پیشتر گفته بود: بحث فقط رقم نیست، داستان های دیگری رخ داده که البته مجاز به انتشار آن نیستیم. فقط می توانم بگویم که ابعاد وحشتناکی دارد و هر کسی با آگاهی از آن، شرمنده خانواده شهدا می شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large