Skyscraper large
فرمانده نیروی انتظامی خبر داد:

برخورد پلیس با ٣ میلیون و ۶۰۰ هزار «بدحجاب»

df65g4df44fاسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، از برخورد پلیس با سه میلیون و ۶۰۰ هزار «بدحجاب» خبر داد؛ به گفته وى، در سال ۹۲ تعداد ۱۸ هزار نفر از شهروندان ایرانی تحت عنوان «بدحجابی» از سوی پلیس به قوه قضائیه معرفی شده‌اند و افزود که این تعداد تنها «نیم درصد» از «بدحجابانی» را تشکیل می‌دهند که از پلیس تذکر دریافت کرده‌اند. 

به گزارش خبرآنلاین، احمدی مقدم با بیان اینکه استقلال هزینه دارد و مردم ایران با ایستادگی این هزینه را متقبل شده‌اند گفت: روزی منافقان با شعار دموکراسی در کنار ملت بودند و امروزه در قالب روزنامه نگاری و مدافعان آزادی گرداننده سایت‌های آن ور آبی هستند و در صف دشمن قرار گرفته و تبلیغ بی حجابی می‌کنند و می‌گویند چرا مستقل هستید بیایید و وابسته شوید. 

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می‌کنند فضایی را ترسیم کنند که در آن ما احساس شکست خوردگی و عقب ماندگی کنیم، گفت: تا زمانی که در سایه ولایت فقیه هستیم و به مانند تار و پود یک فرش به هم متصل شده‌ایم این پیشرفت‌ها ادامه دارد. 

فرمانده ناجا گفت: برخی تلاش می‌کنند از آزادی‌هایی که نظام و دولت در عرصه فرهنگ و فضای مجازی قائل شده است شرایطی را ایجاد کنند که ناچار به اعمال محدودیت شویم. وقتی عنوان شد که ناهنجاری‌های فرهنگی باید فرهنگی حل و فصل شود ترویج کشف حجاب می‌کنند که واکنش چندانی نداشت اما باید بدانیم که مسئول اعمال محدودیت، همین افرادی هستند که با بهانه ترفیع،‌ ترویج فساد می‌کنند و تلاش دارند که ناامنی،‌ بی هویتی، جرم، مواد مخدر، شهوت‌رانی و ابتذال را ترویج دهند. 

وی با بیان این ادعا که ناجا محدود کننده آزادی نیست گفت: ناجا مدافع امنیت و هویت است و اجازه نمی‌دهد که افراد گرفتار فساد و مواد مخدر شوند و نیروی انتظامی نگهبانان بیداری هستند که از استقلال کشور در مقابله با فساد اجتماعی و اخلاقی مراقبت می‌کنند.فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه کمتر از نیم درصد از بدحجابان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند، گفت: آنهایی که کارشان به دستگاه قضا می‌کشد، هنجارشکن هستند که مکرر مورد تذکر قرار گرفته‌اند و بی‌اعتنایی کردند. 

احمدی مقدم در حاشیه این مراسم در پاسخ به سؤالی در مورد آمار ۱۸ هزار نفری در سال ۹۲ با کسانی که وی “بدحجابان” گفت:‌ به نظر من اعلام این آمار در یک جلسه شورا خیلی هم ضرورت نداشته است، البته این آمار با آمار قبلی خیلی متفاوت نبود و تا حدودی کاهش نیز داشته است. تلاش ناجا همواره این بوده که از طریق تذکر در محل مشکل را حل کند و کار به دستگاه قضا نکشد. آنهایی که کارشان به دستگاه قضا می‌کشد، هنجارشکن هستند که مکرر مورد تذکر قرار گرفته‌اند و بی‌اعتنایی کردند. 

وی همچنین گفت: تعدادی از افراد که به ناجا هدایت می‌شوند و به آنها تذکر داده می‌شود، ۴ تا ۵ درصد است و آنهایی که کارشان به دستگاه قضا می‌کشد، کمتر از نیم درصد است و کسانی که دوباره به ناجا می‌آیند و این قضیه تکرار می‌شود ۵ درصد است و معمولا تذکر و مشاوره تأثیرگذار است چرا که ما مرکز بازداشت قهریه‌ نیستیم بلکه در اینجا مشاوره می‌دهیم و تلاش برای هدایت و مسیر است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large