Skyscraper large
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

متحجّران، با وقاحت اسلام را به حراج گذاشته‌اند

65d4fg44fعلی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نسبت به اقدامات گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» واکنش نشان داده و گفته است: خبر هراس انگیز ربودن ٢٧۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» و اعلام فروش آنها به بردگی چنان شوک آور بود که وجدان هر انسانی را به درد آورد. 

به گزارش ایلنا وی تاکید کرده “گروه‌هایی که متحجرتر از جاهلیت قدیم و مرگ‌بارتر از سلاح‌های کشتار جمعی‌اند با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند”. 

در یادداشت وزیر ارشاد آمده است: 

خبر هراس‌انگیز ربودن ٢٧۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» و اعلام فروش آنها به بردگی چنان شوک‌آور بود که وجدان هر انسانی را به درد آورد. اما چنین نشد. گویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه‌بارتر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضدالهی و ضدانسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است! 

آنها تاریک‌ترین و افراطی‌ترین برداشت‌ها را با جهل و خرافه و خودکامگی درهم آمیخته‌اند و با سلاح تکفیر و ترور، جان و مال و ناموس مردم را مورد تجاوز قرار می‌دهند. این گروه افراطی – تکفیری هرگونه تعامل با غرب را حرام می‌داند و وظیفه خود را مقابله با نهادهای سنتی دینی و مقابله با حکومت و مبارزه با دموکراسی تعریف کرده است. آنها با برداشت محدود و واپس‌گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به کشتار و دزدی و آدم‌ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌کنند. 

این اقدام انزجارآمیز آنها، چنان جوی از اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در جهان ایجاد کرده است که به هیچ وجه جبران‌پذیر نیست. آنها آسیب‌پذیرترین قشر جامعه یعنی دختر معصوم دبیرستانی را به خشونت‌بارترین شیوه ربوده‌اند و به جرم مشارکت در امر سوادآموزی به ضدیت با اسلام متهم کرده‌اند و حکم به فروش آنها به عنوان برده داده‌اند. 

اسلام با ندای برابری و رفع تبعیض و با شعار آزادی و آزادگی به آفریقا آمده است. اکنون «بوکوحرام» به اسم اسلام ولی به رسم جاهلی دختران را دوباره زنده به گور می‌کنند.

بر مسلمانان جهان است که با وحدت و خودآگاهی مانع قدرت گرفتن گروه‌های افراطی تکفیری شوند؛ گروه‌هایی که متحجرتر از جاهلیت قدیم و مرگ‌بارتر از سلاح‌های کشتار جمعی‌اند. آنها با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large