Skyscraper large

بهبود صنعت گردشگری؛ چشم اندازى متفاوت

sd6f54ss-روشنک آسترکی-roshanak astaraki

روشنک آسترکی

تفاهم نامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی دوشنبه گذشته ۲۲ اردیبهشت ماه بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری به امضای سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری این سازمان و علی اصغر سفری مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک گردشگری رسید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم با اشاره به هدفگذاری سازمان میراث فرهنگی برای ساخت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره در کشور، افزود: با توجه به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در تعامل با دنیا و و رکود گردشگری تاریخی و فرهنگی در برخی کشورهای منطقه، فرصت طلایی برای رونق گردشگری ایران به وجود آمده است.

سلطانی‌فر روند روبه رشد گردشگری در کشور را امیدوارکننده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته ما دربخش گردشگری برای رسیدن به یک تعادل منطقی نیازمند احداث و تکمیل پروژه‌های هتل‌سازی در کشور هستیم.

بانک گردشگری در این تفاهم‌نامه متعهد شده است با توجه به بررسی و تایید توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح‌ها و اهلیت متقاضیان توسط سازمان میراث فرهنگی پس از دریافت معرفی نامه، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ معرفی، نسبت به بررسی طرح اقدام کند و مراتب را برای طرح‌های مصوب، برای انعقاد قرارداد به متقاضی و سازمان اعلام کند.

تامین و پرداخت یارانه سود از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری یا سایر منابع متناسب با بودجه در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و براساس قوانین و مقررات مربوط بابت تسهیلات پرداختی بانک از منابع داخلی خود، از مهم‌ترین تعهدات این سازمان در این تفاهم نامه است.

همچنین گفتنی است اعتبار زمانی تفاهم نامه بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری سه سال از تاریخ انعقاد تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال‌های بعد قابل تمدید خواهد بود. 

طرح نیمه تمام دولت دهم

در حالی که دولتمردان یازدهم معتقدند پیشرفت صنعت گردشگری از الویت‌های دولت است اما به نظر می رسد هنوز راه درازی تا دست یابی به پیشرفت در این صنعت مانده است. در همین زمینه ابتدای هفته جاری خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت پیگیری ساخت هزار سرویس‌های بهداشتی بین راهی که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی به شمار می‌آید، ناکام ماند و بعد از ۷ سال از ابلاغ مصوبه آن، شاید تنها صد سرویس را بتوان نام برد که در کشور قابل بهره برداری هستند اما لزوما این صد چشمه را نمی‌توان سرویس بهداشتی نامید چرا که بسیاری از آن‌ها تنها عنوان «بهداشت» را یدک می‌کشند.

شاید مشهور‌ترین جمله در مورد نبود سرویس‌های بهداشتی بین راهی‌‌ همان سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی در همایشی بود که اعلام کرد عده‌ای گردشگر خارجی درحالی که راهنمای گردشگری تور همراه آن‌ها، با آب و تاب فراوان درباره جاذبه‌های تخت جمشید صحبت می‌کرد، این پا و آن پا می‌کردند و شکوه و عظمت این آثار برای آن‌ها معنا نداشت چون دنبال یک سرویس بهداشتی تمیز می‌گشتند که نبود!  

پس از آن بود که در سال ۸۶ وی دستور ساخت هزار سرویس بهداشتی بین راهی را داد و گفت که تا پایان سال ۹۰ باید در جاده‌های کشور در فاصله هر ۲۵ کیلومتر یک سرویس بهداشتی بین راهی ایجاد شود. طرح احداث سرویس‌های بهداشتی بین راهی توانست مصوبه دولت را برای تخصیص ۶۰میلیارد تومان اعتبار ملی دریافت کند. در آن دوره سرمایه‌گذاران برای احداث هزاران چشمه سرویس بهداشتی هجوم آوردند حتی سرمایه‌گذاران ایتالیایی. اما نتوانستند سرمایه گذاری کنند چون بانک‌ها به آن‌ها وام ندادند و تسهیلاتی که قرار بود سازمان میراث فرهنگی به آن‌ها بدهد با جابه جایی‌های مداوم متولیان در این سازمان مسکوت ماند و این سازمان در مقابل سرمایه گذاران خارجی بد قول شدند.

به هر حال از هزار مجتمع، تعداد بسیار اندکی می‌توان پیدا کرد که اکنون بهره برداری شده باشد مانند مجتمع‌های بین راهی که در راه قم تهران قرار دارند.

مشکلات عدم ساخت سرویس‌های بهداشتی بین راهی از نظر بسیاری از سرمایه گذارانی که در این مدت با سازمان کار کرده‌اند تعلق نگرفتن زمین به بخش خصوصی، ندادن وام به سرمایه گذار توسط بانک‌ها، اقتصادی نبودن این طرح‌ها توسط صاحبان سرمایه و از همه مهم‌تر جانمایی نا‌به جای این سرویس‌ها اعلام شده است. 

رونق گردشگری با آزادسازی بلیط هواپیما

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هوا‌شناسی هفته گذشته گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی و در صورت تایید نهایی رییس‌جمهور، نرخ بلیت هواپیما از ۲۸ اردیبهشت جاری آزاد می‌شود.

جهان علی‌محمد نوریان اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۶۱ قانون پنجم توسعه، وزارت راه و شهرسازی موظف است برای برنامه ریزی و اجرای آزادسازی نرخ بلیت حمل و نقل هوایی اقدام کند. از آنجاکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مستلزم شفاف‌سازی است در دستورالعمل آزادسازی نیز ایجاد سیستم رزرو بلیت شرکت‌های هواپیمایی به عنوان یکی از پیش‌نیازهای مهم اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است که قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هوا‌شناسی پیش از این اعلام کرده بود شرکت‌های هواپیمایی هما، ماهان و آسمان سیستم‌ها و تجهیزات مورد نیاز را برای متنوع‌سازی قیمت‌ها دارند و به بقیه ایرلاین‌ها نیز کمک می‌کنیم تا از تجهیزات مورد نیاز بهره‌مند شوند تا بتوانیم این موضوع را اجرایی کنیم. به گفته وی با اجرایی شدن این موضوع در بعضی از مسیر‌ها قیمت‌ها کاهش می‌یابد و از سوی دیگر سطح خدمات و انتخاب مردم نیز افزایش می‌یابد.

البته با توجه به اینکه برخی ایرلاین‌ها سیستم مناسبی برای فروش بلیت ندارند آزادسازی ممکن است تبعاتی به همراه داشته باشد. بر همین اساس شرکت‌های هواپیمایی قبل از آزادسازی باید نسبت به راه‌اندازی سیستم رزرو بلیت اقدام کنند البته براساس بخشنامه‌های سازمان هواپیمایی برخی ایرلاین‌ها در حال پیاده‌سازی این سیستم نرم افزاری هستند.

در هر حال از آنجایی که صنعت گردشگری امروزه در حال رقابت و پیشی گرفتن از صنایعی همچون نفت و خودروسازی است این پتانسیل را دارد که در اندک زمان به رشد اقتصادی کشور کمک کند و مضاف بر آن پیام آور صلح و دوستی و مهمان نوازی مردم ایران زمین به تمامی ملت‌های جهان باشد، لذا انتظار می‌رود دولت یازدهم پیرامون رفع مشکلات این صنعت بکوشند و از پتانسیل‌های آن استفاده بهینه را داشته باشند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large