Skyscraper large
٩ ماه پس از بازگشت به ايران

سراج الدین میردامادی بازداشت شد

df999fسراج الدین میردامادی، روزنامه نگار اصلاح طلب در پی مراجعه به دادسرا برای ارائه پاره‌ای از توضیحات بازداشت شد.   

به گزارش جرس، وی که مرداد ماه سال گذشته از پاریس به تهران بازگشته بود، قرار بود برای روز گذشته برای ادای پاره ای توضیحات به دادسرا برود. وی پس از مراجعه به دادسرا بازداشت شد و بنا به اخبار منتشر شده هم اکنون در زندان اوین است. میردامادی پیش از این نیز چندین بار رای ارائه توضیحات به دادسرا خواسته شده بود. 

سراج الدین میردامادی در پستی که پیشتر در فیس بوک خود منتشر کرده بود، گفته بود که در جریان حضور در دادسرای اوین از سوی ماموران سپاه مورد بازجویی قرار گرفته است. طبق این گزارش سپاه در گردش کار بر ایراد اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور اصرار » دارد. 

به گفته سراج الدین میردامادی ،‌موارد اتهامی وی «شرکت در نشست ستارگان خرداد (به عنوان مستمع)، کار در رادیو زمانه ، امضای نامه های دسته جمعی به مجامع بین المللی در خصوص وضعیت ناگوار زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران و اعتراض به حصر خانگی رهبران جنبش سبز و همکاری با تلویزیون رسا» عنوان شده بود. 

سراج‌الدین میردامادی پیشتر در روزنامه‌های جهان اسلام، توس و حیات نو فعالیت می‌کرد و عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است. وی از سال ۱۳۸۶ برای رادیو زمانه فعالیت می‌کرد. وی در سال‌های ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود. 

در این باره، سید حسین میردامادی (دایی آیت الله خامنه ای) با ابراز تاسف از بازداشت فرزندش به وبسایت جرس گفته است: “در بازجویی ها با استناد به مصاحبه هایش می گفتند چرا علیه نظام صحبت کرده است و تاکید بیشتر بر روی این بود که چرا از شخص رهبری انتقاد کرده است. بر روی مواضع آقای میردامادی و حمایتشان از جنبش سبز و رهبران آن هم حساس بودند و در بازجویی ها آن را مطرح می کردند. متاسفانه گویا برای آقایان تفاوتی بین جریان اصلاح طلب و نیروهای برانداز نیست و ایشان را برانداز قلمداد کردند.” 

این استاد بازنشسته دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرده است: “سخن ما با عزیزان در سپاه و قوه قضاییه این است که به صرف یک مصاحبه و گفتگو نمی شود یک نظام را براندازی کرد.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large