Skyscraper large

آزاد کن تا باورت کنیم!

65dfg4e5rt4er5t4r - محمد نورى زاد - mohamad noorizad

محمد نوری‌زاد

همکلاسی ای داشتم که بجز زبان  فارسی و زبان مادری اش،  با سه زبان دیگر نیز آشنا بود. خودش این را می گفت.  ومن،  حیرانِ این بودم که او چگونه  این سه زبان را فرا گرفته  در آن جوانی و این که عجب ثروتی با اوست. تا  مدتها  من و سایرِ همکلاسی ها  با  آن سه زبان  گنگ و نا مأنوس در گیر بودیم. که او اسم آن سه زبان  را ” گ.گ.ب” نهاده بود و بساطی  می آراست هر روز با الفاظِ  پریشانشان.  تا آنکه  گره واگشود و راز بر ملا کرد و به سه زبان گوساله و گوسفند و بره اشاره کرد که حریص خوردنشان بود آن همکلاسیِ ما. 

تفریح  با دروغ،  خندیدن و خنداندن با دروغ، بساط  ساختن با دروغ، نان خوردن از دروغ، بزک کردنِ دروغ، و خبرگی در تولیدِ دروغ های نو به نو، به امری بدیهی و رایج  در میان ما بدل شده است.  جوری که ما هر روزه دروغ می شنویم و دروغ می گوییم بی آنکه گزشی  و وجدان دردی در خود احساس کنیم.  طنز ترین  چیزی که  من از دروغ پردازی شنیدم،  سخن  بازجوی کودنم بود که می گفت:  ما اگر برای فریب متهم،  نا گزیر به  گفتنِ  دروغ شویم،  می رویم و اجازه ی شرعی اش را می گیریم. 

این مقدمه را گفتم  تا بدین سخنِ  حضرت  حجة الاسلام  والمسلمین   جنابِ  مستطاب  سید محمود علوی، مقام عالیِ  وزارت  اطلاعات  جمهوری اسلامی  ایران  برسم که  در همین  سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان،  وی را همراهی کرده  و خود  مستقلاً  در شهرستان  ایرانشهر رو به مردم  هاج و واج  آن دیار افاضه فرموده است: ” مردم  باید بتوانند  آزادانه  حرفشان را مطرح کنند”.  و عجبا که  شامّه ی  اطلاعاتیِ  جناب  ایشان به  تشخیصی عجیب  نیز توفیق یافته است  آنجا که می فرمایند:  ” در این استان، عِطر ولایت  استشمام  می شود”! 

من این دروغ  آشکار جناب  وزیر اطلاعات را بیش از آنکه  یک آرزو تلقی کنم،  یک تله  برای شکار آدم های معترض  می دانم. همین  اکنون  مردان و جوانان بسیاری  چون مجید توکلی  و احمد زید آبادی و مصطفی تاجزاده و جمعیتی  دیگر بصرفِ  سخنِ  آزادانه  گفتن  در زندان اند.  می گویم:  شما بیا  همین  زندانیانی را که سخن آزادانه  گفته اند و زندانی اند و دم دست شما  نیز هستند  آزاد کن تا ما باورت کنیم.  وگرنه  ما این دروغ  را نیز به گردونه ی دروغ های بی شمار نظام مقدس اسلامی  می سپریم  تا وقتی دیگر که یک به یک  از پرونده ها  بیرونشان  کشیم  و بر میز مطالبه  بگذاریم.

 


  • وبسایت نویسنده
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large