Skyscraper large

تابستان، تاکسى و افزایش نرخ کرایه‌ها

8d6fgh45df5f

مرضیه آرمین

می‌توان گفت این روزها، اولین دغدغه‌ی انسان به محض خروج از منزل، یافتن وسیله‌ی حمل و نقل است؛ به ویژه در شهری مانند تهران، که نمی‌شود محل کار، تحصیل، تفریح و منزل را در کنار و در نزدیکی یکدیگر انتخاب کرد؛ در نتیجه حمل و نقل، نقش پررنگ‌تری را بازی خواهد کرد. در همین کلان شهر تا سال‌ها، خودروی شخصی، تاکسی و آژانس، از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل بوده‌اند. اما افزایش روزافزون قیمت خودروها از یک سو، کمتر بودنِ نسبتِ درآمدها به مخارج و عدم توانایی مالی جهت خرید خودروی شخصی از سوی دیگر و همچنین گسترده شدن مناطق تحت پوشش طرح ترافیک، آمار تاکسی سواران و آژانس سواران را روز به روز بالاتر می‌برد. اتوبوس نیز از وسایل حمل و نقل عمومی‌ست که تا سال‌ها، به دلیل شلوغی، نامرتبی و دیگر دلایل، جایگاه محبوبی بین مردم تهران نداشت. علاوه بر اینها در سال‌های اخیر، مترو نیز به تهران اضافه شده است. اوایل شروع به کار مترو، با وجود انگشت شمار بودن ایستگاه‌ها و دیگر مشکلات معمولِ آغاز به کارِ هر پروژه‌ی عظیمی، استقبال خوبی از این تکنولوژی شد و حالا ما شاهد افزایش خطوط مترو و ایستگاه‌های آن هستیم.

از آنجا که وسایل نقلیه‌ی عمومی، هم عصای دست مردم است و هم در صورت اتخاذ تصمیمات مناسب و انجام هماهنگی‌های لازم، موجب کم‌تر شدن آلودگی هوا و ترافیک است، به نظر می‌رسد پرداختن به این امر، حیاتی باشد. اما آنچه که شاهدش هستیم، با آنچه که نتایج مورد انتظار پس از درکِ چنین امر حیاتی است، فاصله‌ی زیادی دارد.

هر سال، اوایل فصل بهار، نرخ کرایه تاکسی‌ها بصورت رسمی بالا می‌رود. سال گذشته شاهد بیش از ۳۱ درصد افزایش نرخ کرایه بودیم. که البته علی‌رغم این اعلام رسمی، شاهد افزایش نرخ رسمی بعضا ۵۰ درصدی هم بودیم. امسال نیز براساس آخرین ابلاغیه از “فرمانداری تهران” به “سازمان تاکسیرانی”، افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها اعلام شد. منتها مدتی بعد از آن، به منظور مشخص شدن افزایش نرخ حامل‌های انرژی، افزایش نرخ کرایه‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری لغو و این افزایش قیمت، به زمان اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها موکول شد. اما در مورد آنچه که در سطح شهر می‌گذرد می‌توان گفت مثل هر سال، راننده‌های تاکسی منتظر این اعلام‌های رسمی ننشسته و از چند ماه پیش از اردیبهشت ماه، به استقبال افزایش نرخ کرایه‌ها رفته‌اند .

در مورد این تخلفاتِ رانندگان، “مدیرعامل سازمان تاکسیرانی”، گفت: “شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف با ارائه کامل شماره پلاک تاکسی به سامانه تلفنی ۱۸۸۸ گزارش داده و قطعا پس از دریافت گزارشات هیئت انضباطی بر اساس قانون با رانندگان متخلف برخورد می‌کند”.

به دلیل رو در رو بودن مسافر با راننده، همچنین تمایل مسافر به کمتر پول دادن و تمایل راننده به بیشتر پول گرفتن، درگیری‌هایی بین آنها رخ می‌دهد. از آن طرف، تاکسی سریع‌ترین و سهل‌الوصول‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی‌ست و طبیعتا مشتریان زیادی دارد. همین نکته‌ی مثبت است که نکته‌ی منفی ذکر شده را بدنبال خود می‌آورد و نتیجتا، نظارت جدی‌تر و دقیق‌تری را طلب می‌کند. چه نظارت بر مسافر و چه نظارت بر راننده را.

در مورد مترو، خبری از بحث و جدل بر سر قیمت‌ها با راننده‌ی قطار نیست. تنها هر از چند گاهی صدای اعتراضی از جانب شهروندی به تنگ آمده از گرانی این وسیله، از گوشه کناری برمی‌خیزد. اما مساله‌ی خبرسازتر از مسافرین مترو، احداث خطوط جدید و طی آخرین اخبار، پله‌های آن است. برای مثال نیمه‌ی جنوبی خط ۳ متروی تهران که قرار بوده دهه‌ی فجر سال گذشته افتتاح شود و اما به تازگی افتتاح شده، فاقد پله‌برقی‌ست. در همین زمینه “احمد دنیامالی”، “رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران”، در گفت‌وگو با “ایسنا” گفت: “هم اکنون امکان بهره‌برداری از این طرح (خط ۳ مترو) در حد فاصل آزادگان تا ایستگاه شهید بهشتی بدون پله‌های برقی وجود دارد”. و خب این بالا و پایین رفتن از پله‌های مترو که تا چندین متری عمق زمین فرو می‌روند، برای همه امکان پذیر نست.

در این میان، به نظر می‌رسد استفاده از اتوبوس، منطقی‌تر باشد. اتوبوسی که در سال‌های اخیر، تا حدودی سر و سامان گرفته. اما متاسفانه خطوط اتوبوس، همه‌ی تهران بزرگ را تحت پوشش قرار نمی‌دهند؛ پس باز هم مسافر، متوسل به تاکسی می‌شود و باز هم بحث نرخ و کرایه بالا می‌گیرد و این دور باطل انگار که نمی‌خواهد تمام شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large