Skyscraper large

سالى که نکوست از بهارش پیداست

f5g6h44g

على نظرى

مردم ایران سال۹۲ را با دلهایی نگران بخاطر مرزبانان ربوده شده در بهمن ماه به پایان بردند.در دید و بازدید‌های نوروزی و در غیاب مطبوعات کشور سرنوشت این سربازان دغدغه همگانی بود.در هفته اول نوروز خبر کشته شدن جمشید دانایی فر‌یکی از مرزبانان غیور در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی منعکس شد و موجی از تاثر و نگرانی را ایجاد کرد.با اهلام رسمی این خبر در هفته ی دوم نگرانی‌های عمومی دامنه گسترده تری یافت.البته تشکیل کمپین آزاد سازی مرزبانان ایرانی و ظیوستن شخصیت‌های ملی و مذهبی و تشکل‌های مختلف به این کمپین حساسیت و توجه ویژه ی مردم به سربازان و در نتیجه شتاب و تحرک در دستگاه دیپلماسی کشور را منجر شد.

همچنین هوشیاری و تلاش برادران اهل سنت در مناطق ترکمن کردستان سیستان و بلوچستان و مناطق عرب نشین جلوه‌ای از عظمت وفاق ملی ایرانیان بود که برای رهایی مرزبانانشان در یک صف واحد بسیج شدند. 

خوشبختانه هموطنان مقیم خارج در جریان آزاد سازی سربازان اسیرمان حضوری چشمگیر و ستودنی داشتند. گروه‌های سیاسی وفادار به نظام با گرایش‌های اصلاح طلب و اصول گرا همدل و همگام بر آزادی ۵مرزبانان ربوده شده تاکید ورزیدند گروه‌های سیاسی دگر اندیش که بعضا به عنوان اصحاب فتنه مورد تاخت و تاز افراطیون داخلی در بعد از وقایع انتخابات ۱۳۸۸بودند در امر خطیر آزاد سازی گروگانها فعالیت ارزنده‌ای ایفا نمودند که می توان به عنوان نمادین به پیام و درخواست مادر ستار بهشتی به گروگانگیران برای آزادی ۵سرباز اشاره کرد. 

به گروگانگیران ۵ سرباز و شهادت یکی از این عزیزان اگرچه مایه تلخ کامی ملت ایران گردید ،اما نمایش اقتدار وفاق ملی و همدلی همه ایرانیان بر حول منافع و امنیت ملی از زیبایی‌های این واقعه دلخراش بود و بار دیگر ثابت کرد که ایران برای همه ایرانیان است. 

حضور مسولانه هنرمندان و ورزشکاران در برنامه ورزشی۹۰ و ابتکار مثال زدنی عادل فردوسی پور به جمع آوری ۱ میلیون امضا از شهروندان ایرانی نکته‌ای بود که توجه به ویژه نهاد‌های بین المللی را جلب کرد و آنان را وادار به تحرک هرچه بیشتر در پروسه آزادی مرزبانان ربوده شده نمود. 

اما آنچه که در این رهگذر بایستی به آن پرداخت این است که دشمنان وحدت اسلامی در این واقعه بازنده بزرگ بودند،اکنون چند سالی است که دشمنان صلح و آزادی از طریق عناصر افراطی شیعه و سنی به دنبال بر هم زدن وحدت و یکپارچگی جهان اسلام می باشند و بر طبل اختلاف شیعه سنی می کوبند و همواره بدنبال ایجاد جنگ در بین مذاهب امت اسلامی هستند و تلاش وافر دارند که جامعه واحد جهان اسلام را به معرکه ی جنگ فرقه‌ای مبدل نمایند. 

هشیاری و تحرک مثال زدنی علما و فرهیختگان اهل سنت و تلاش زاید الوصف ایشان باعث گردید مشتی افراطی که در پشت تابلوی زیبای سپاه عدالت (یا همان جیش العدل سنگر گرفته اند)رسوا شدند قطعا درخشندگی حضور موثر و مقتدرانه علمای اهل سنت به ویژه مولوی عبدالحمید در آزادی ۴مرزبان ربوده شده برگ زرینی در تاریخ جامعه اهل تسنن ایران خواهد بود که برای آزادی سربازان غیور وطن از جان مایه گذاشتند‌ای کاش مردم ما بجای آزادی ۴ مرزبان رشید آزادی هر۵ نفر را جشن می گرفتند. 

شهادت مرزبان رشید جمشید دانایی فر را به خانواده عزیزش به ویژه دختر نوزاد ۲ماهه‌اش تسلیت گفته و برای این خاندان داغ دار صبر و شکیبایی مسئلت داریم.در خاتمه با استناد به ضرب المثل معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست با آزادی مرزبانانمان و شاد گشتن دل‌های مردم به استقبال سال۱۳۹۳میرویم. 

امیدواریم دولت یازدهم به ماموریت خطیری برای سازندگی خرابی‌های کشور دارد با اتکا به قدرت لایزال الهی ،تدبیر رهبری و حمایت همه جانبه مردم عزیز از عهده ی این ماموریت مهم برآید.

 


  • بازنشر از جرس
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large