Skyscraper large
حمله معاون قضایی دادستان کل کشور به وزير ارشاد

على جنتى عضو یک سایت صهیونیستى است

6dd6d6d77dمعاون قضایی دادستان کل کشور، وزیر ارشاد را متهم کرد که «هر از چند گاهی به تبلیغ فیس بوک می‌پردازد»؛ وى در حالى این شبکه اجتماعى را یک «سایت صهیونیستى» خواند که على جنتى، خود عضوى از این شبکه اجتماعى است. به گزارش تسنیم، عبدالصمد خرم آبادی گفت: آنچه که آقای جنتی در مورد رفع فیلتر فیس بوک اعلام کرده‌اند آمال و آرزوهای خودشان است و ارتباطی به تصمیمات و برنامه‌های کارگروه ندارد. به نظر من مسأله فیس بوک خیلی کم‌اهمیت‌تر از آن است که وزیر محترم ارشاد این همه از جایگاه خود برای تبلیغ آن هزینه کند . 

وى اعلام کرد: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی در خصوص رفع فیلتر فیس بوک نگرفته و برنامه‌ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: تاریخ انقضای فیس بوک نزدیک است و این سایت به تدریج کاربران خود را از دست می دهد و ریزش کاربران فیس بوک به قدری جدی است که مدیر آن برای جلوگیری از ورشکستگی آن دست به دامن «واتس آپ» شده و اپلیکیشن واتس اپ را ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرده است.

خرم‌آبادی گفت:  ادعای وزیر ارشاد مبنی بر اینکه فیس بوک ۴ میلیون کاربر ایرانی دارد کذب است و تبلیغ نابجا برای این سایت صهیونیستی محسوب می شود . 

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به این سؤال که:” آیا تبلیغ دسترسی به سایت های فیلتر شده مانند فیس بوک جرم است یا خیر؟ ” گفت: فیس بوک یک شبکه اجتماعی است که محتویات مستهجن فراوانی دارد و طبق بند ۱ ماده ۱۵ قانون جرایم رایانهای تشویق و ترغیب کاربران به دسترسی به محتوای مستهجن جرم محسوب می شود. 

معاون دادستان کل کشور گفت: هم اکنون شبکه های اجتماعی متعددی در داخل کشور داریم که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده اند و علیرغم عدم حمایت دولت از آنها میلیون ها کاربر ایرانی را جذب کرده اند . کاربرانی که جذب شبکه‌های اجتماعی داخلی شده اند چند برابر کاربران ایرانی هستند که جذب فیس بوک شده اند. با وجودی که یکی از وظایف وزارت ارشاد حمایت از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی است متأسفانه وزیر محترم ارشاد به جای حمایت از آنها هر از چند گاهی به تبلیغ فیس بوک می‌پردازند بطوری که رفع فیلتر این سایت به یکی از آرزوهای ایشان تبدیل شده است. 

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: قیاس فیس بوک با ویدئو قیاسی مع‌الفارغ است، چرا که ویدئو یک ابزار است که استفاده و مدیریت آن به طور مطلق در اختیار کاربر است ولی فیس بوک صرفاً یک ابزار نیست، بلکه نمونه‌ای از یک ابزار است که حاوی محتوای مجرمانه فراوان می‌باشد و هدایت و مدیریت آن در اختیار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. من از قیاس وزیر محترم ارشاد  تعجب می‌کنم، آیا اگر هیأت نظارت بر مطبوعات یک روزنامه متخلف را به خاطر یکی از مطالب آن توقیف کرد، این بدان معنا است که وزارت ارشاد با پدیده روزنامه و روزنامه‌نگاری مخالف است؟ قطعاً این گونه نیست. 

معاون دادستان کل کشور گفت: آقای جنتی  وزیر محترم ارشاد طوری صحبت می‌کنند که گویی فیس بوک تنها شبکه اجتماعی جهان است، در حالی که فیس بوک یک شبکه در میان انبوهی از شبکه‌های اجتماعی است و ایشان باید بدانند که فیلتر آن به معنی مخالفت با پدیده شبکه‌های اجتماعی نیست. 

اظهارات وى در واکنش به سخنان وزیر ارشاد دولت روحانی است که دو روز پیش گفته بود: “در دولت چنین تفکری وجود ندارد که شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کنیم”. وی ادامه داد: “در کارگروه مصادیق مجرمانه که شش وزیر در آن عضو هستند، درخواست جلسه داده‌ایم. مباحث را در این زمینه به تفسیر، بیان و اعلام کرده‌ایم. نمی‌توانیم دور خود حصار بکشیم”.

على جنتى تاکید کرده بود: “اگر به عقب بازگردیم، می‌بینیم خیلی کارها که در اول انقلاب انجام شده، مضحک به ‌نظر می‌آید، مثل این‌که ویدئو و دستگاه فکس ممنوع بود… من شخصا با مجموعه‌ای از فرهیختگان در کشور اعتقاد داریم که نمی‌توانیم افراد را در محیطی محدود محصور کنیم و ادعا کنیم، هیچ ارتباطی با دنیا نداریم و به بهانه‌ی حفظ ارزش‌های اسلامی جلوی چیزی را بگیریم. به بهانه‌ی حفظ ارزش‌های اسلامی جلوی رشد چیزی را در کشور نمی‌توان گرفت. 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large