Skyscraper large
تاكيد فرجى دانا بر بازگشت دانشجويان ستاره‌دار:

تا پایان از این تصمیم وزارت علوم دفاع می‌کنم

d9f8g7fپس از چند سال انتظار سرانجام تعدادی از دانشجویان ستاره‌دار به عرصه دانشگاه و تحصیل بازگشتند. رضا فرجی دانا، وزیر علوم و پیش از او جعفر توفیقی، سرپرست موقت وزارت علوم از پایه‌گذاران اصلی بازگشت اساتید، مسوولان دانشگاهی و دانشجویان ستاره‌دار بودند؛ اتفاقی که با خود نشاط و امید را به دانشگاه‌ها بازگرداند.

به گزارش روزنامه اعتماد، این تغییر و تحولات اگرچه فراگیر و جامع نبود ولی در همان گام‌های ابتدایی با استقبال و حمایت دانشگاهیان رو به رو شد. البته این استقبال‌ها و حمایت‌ها تمام ماجرا نیست. وزارت علوم به همان اندازه‌یی که در دانشگاه‌ها محبوب است در مجلس مخالف دارد. هرچه استقبال‌ها در دانشگاه‌ها بیشتر می‌شود، موضع‌گیری و مخالفت نمایندگان حزبی و تندرو جدی‌تر می‌شود.

کمیسیون آموزش مجلس در هفته ‌های اخیر جزو معدود کمیسیون‌هایی است که بیشترین تلاش را برای طرح سوال‌ها و تذکرات به دولت داشت که وزارت علوم نیز از این مخالفت‌ها بی‌بهره نماند. این کمیسیون که چندی پیش در رابطه با نحوه انتصاب مسوولان دانشگاهی و البته غیراصولگرا به فرجی دانا کارت زرد داده بود، این‌بار نیز در نظر دارد تا کارت زرد دیگری را به فرجی دانا در رابطه با بازگشت دانشجویان ستاره‌دار دهد. با این وجود، فرجی دانا همچنان بر سیاست‌های وزارت علوم تاکید دارد و بر این نظر است که وزارتخانه بر خلاف گفته برخی نمایندگان به دنبال افراط‌گرایی و سیاسی کاری نیست. 

آقای فرجی دانا مى گوید: ”ما در وزارت علوم اصل را بر توانایی و شایستگی‌ها گذاشته‌ایم. ما در انتصابات نه حزبی و نه جناحی عمل می‌کنیم. در شرایط فعلی دانشگاه‌ها احتیاج دارند که به دور از کارهای سیاسی و با تکیه بر شایستگی‌ها و تجربه فعالیت کنند لذا طبیعی است که ما از افراد مجرب در وزارت علوم استفاده کنیم.”

وزیر علوم مى افزاید: “بنده همان‌گونه که در طرح سوال قبلی خود از انتصابات دفاع کردم در رابطه با بازگشت دانشجویان ستاره‌دار نیز بر این نظر هستم که دانشجویان می‌توانند ادامه تحصیل دهند و بنده تا پایان از این تصمیم وزارت علوم دفاع می‌کنم. در واقع طرح سوال‌های مکرر و تذکرات نمی‌تواند باعث شود که سیاست‌های اعتدالی وزارت علوم را کنار بگذارم.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large