Skyscraper large

“قارچ مقدس” هیجان کاذب و توهم

df89g45dدر پی هشدارهایی که چندی پیش دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر و برخی کارشناسان درباره ورود انواع جدیدی از این نوع مواد داده بودند به تازگی خبرها از دستگیری واردکننده قارچ مقدس که نوعی ماده مخدر و خطرناک است حکایت دارد.

روز گذشته خبرگزاری فارس در خبری به نقل از دادستان شیراز نحوه دستگیری واردکننده ماده مخدر موسوم به قارچ مقدس را منتشر کرده و نوشت: ” دو هفته قبل یک توزیع کننده مواد مخدر بازداشت شد که در بررسی و بازرسی از محل اختفای این فرد موفق شدیم ۱۸ کارتن ماده مخدر قارچ مقدس را شناسایی و توقیف کنیم.”

به نوشته این خبرگزاری القاصی مهر با اشاره به این دستگیری این فرد افزود: “در این پرونده یک متهم که این ماده مخدر را از یکی از کشورهای اروپایی وارد کرده بود شناسایی و دستگیر شد. “

دادستان شیراز در مورد نحوه عرضه و مصرف این ماده مخدر گفت: “این ماده به صورت تکه‌های کاغذ است که معتادان آن را در سقف دهان قرار می‌دهند و به تدریج جذب بدن می‌شود. براساس بررسی‌های انجام شده در ازمایشگاه‌های مواد مخدر مشخص شده است که این ماده مخدر از مشتقات هروئین است.”

دادستان شیراز گفت: “این کاغذهای مخدر هر قطعه‌اش که برای یک وعده مصرف می‌شود به قیمتی حدود ۱۸۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شده است.”

 به نوشته برخی منابع علمی و پزشکی گیاه مجیک ماشروم یا قارچ مقدس از خانواده قارچها به حساب آمده که  دارای سیلوسیبین و سیلوسین هستند.

 از نظر کارشناسان ساختار این مواد به گونه ای است که که پس از ورود به بدن موجب بروز هیجانات کاذب و توهم در مصرف کننده می گردد. این مواد در مغز باعث تغییر در آگاهی مصرف کننده گشته و بسته به شرایط می تواند در نهایت به یک تریپ خوب و یا بد منجر شود.

اما از آنجایی که ماده مخدر در بازار، در ترکیبی از این نوع گیاه با دیگر مواد مخدر از جمله هروئین عرضه می گردد، عوارض وخیم و خطرناک آن به شکل بروز هیجانات بد و ناراحتی های عصبی شده که به دلیل ترکیب این مواد و خاصیت روانی حاصل از خود گیاه قارچ مقدس، شخص مصرف کنند با مشکلات شدید روحی و روانی روبرو خواهد شد.

پیش از این بسیاری از کشورها استفاده از گیاه ماشروم یا قارچ مقدس چه به صورت طبیعی و چه به صورت صنعتی و ترکیب با مواد دیگر را ممنوع اعلام کرده و جزو مواد بسیار خطرناک به حساب می آیند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large