Skyscraper large

در این روزهاى آخر عمر به تقلب رسیدگى کنید

sd9f8g7df87f

عیسی سحرخیز

این غصب(و خشمی که در وجود شماست) شراره یی است شیطانی که در دل آدمیزاد شعله ور می شود، و چون کسی از شما خشمگین شود، چشمانش سرخ شود و رگهای گردنش ورم کند و شیطان در وجودش درآید [۱]

جناب احمد جنتی باز تعصب ورزیده، خشمگین گردیده، چشمانش سرخ شده ، رگهای گردنش ورم کرده و از روی عصبیت حرف هایی زده تا “شیطان در وجودش درآید” و آن گونه که امام جعفر صادق (ع) در جایی دیگر در نهی “تعصب ورزیدن” و “تعصب ورزان” می فرماید: خدا دستمال و سربندی از آتش بسر او بندد. 

دبیر شورای نگهبان  به جای آن که آخر عمری توبه کند و از مقام های قضایی بخواهد تا پرونده های گوناگون او، از جمله شکایت مصطفی تاجزاده در خصوص انتخابات، را بگشایند و حکم در مورد تخلف ها و تقلب هایش دهند تا شاید مجازات در این دنیا از بار عقوبت آن دنیا بکاهد، سخنانی گفته که جز افزوده شدن بر بار گناهان بی شمارش، نتیجه ای برای او نمی تواند داشته باشد. 

آن گونه که خبرگزاری فارس نقل کرده است “احمد جنتی در جمع ناظران شورای نگهبان شهر (رشت) با بیان اینکه گاهی شیطان به صورت انسان در می آید، اظهار کرد: شیطان همیشه دشمن انسان های با ایمان است”. 

وی ناخواسته اعتراف کرده است که “میرحسین موسوی” انسانی با ایمان است که چون دیگر آدمیزادگان در معرض وسوسه و فریب شیطان قرار می گیرند، نه از آن گروهی است که “شیطان در وجودشان حلول کرده و دائم در دلشان شعله بر می افکند. 

نکته ی درخور توجه ی حامی جدی احمدی نژاد و دشمن اصلاح طلبان و تحول خواهان این است که وی برده شدن نام موسوی توسط اوباما به را مایه ی خجالت و شرمساری می داند و نشانه ی داشتن ریگی در کفش، اما نمی گوید آنان که رئیس جمهور آمریکا پیش از انتخابات برایشان نامه نوشته است باید چکار کنند، لابد استغفار از گناه کبیره و نداشتن تقوی! 

عبارتی که جنتی بدون فکر و اندیشیدن به کنه ماجرا، تنها از روی عصبیت و خشم ناشی از “زنده بودن وماندن جنبش سبز” پس از چهار سال تلاش بی حاصل، بیان کرده این است : “اوباما نام موسوی را چندین بار در سخنرانی هایش مطرح و اعلام کرد که از او حمایت می کند بنابراین حتماً موسوی ریگی در کفش داشت و باید از چنین رفتاری خجالت بکشد”. 

در شرایطی که همفکران و همراهان دبیر مادام العمر شورای نگهبان نه تنها صحبت از محاکمه سران جنبش سبز، موسوی و کروبی می کنند بلکه از بیم ایفای نقش مناسب سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی در دو انتخابات پیش رو- مجلس شورا و مجلس خبرگان- همچون انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۹۲ ، خواستار حصر این دو شخصیت تاثیرگذارشده اند، او باز طالب”حاکم شدن یکدلی در کشور” شده که معنای واقعی‌اش از منظر حاکمیت چیزی جز یکپارچه شدن اقتدارگرایان در انتخابات‌های آینده برای فرار از شکست‌های زنجیره ای، چون دوران اصلاحات، نیست. 

احمد جنتی به جای این که بیش از پیش، آخرت خود را فدای دنیای دیگران کند بهتر است در این روزهای آخر عمر تلاش کند‌ هرچند دیرهنگام – به پرونده تقلب‌های انتخاباتی رسیدگی شود. این کار چندان سختی نیست. کافی است وی و هم پرونده‌هایش چون کدخدایی و…در محکمه‌ای مستقل و علنی با “قضاوت مستقیم و رای مردم”، در یک سوی ماجرا بنشیند ، در سوی دیگر موسوی و کروبی و تاج زاده و… 

در این شرایط، افکار عمومی ایران و جهان رای نهایی را صادر خواهند کرد و دیگر جایی برای تکرار این حرف‌های بی‌پشتوانه باقی نمی ماند که “مدعیان تقلب انتخابات ۸۸ هیچ مدرکی در این زمینه ارائه ندادند و با وجود اینکه گفته شده بود به شکایت اعتراض‌ها رسیدگی می شود؛ اما آنها مدارکی ارائه نکردند”.

 


[1] امام جعفر صادق«ع»- اصول کافی- کتاب الایمان و الکفر، باب خشم و غضب  

  • بازنشر از جرس
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large