Skyscraper large
مشاور مهدى كروبى:

روحانى باید از حقوق مخالف و منتقد خود نیز دفاع کند

d+ghdfg88fاسماعیل گرامی مقدم، مشاور مهدی کروبی، معتقد است که براى التزام به حقوق شهروندى، روحانى باید از حقوق مخالف و منتقد خود دفاع کند. او همچنین مى گوید: عاملین ایجاد حصر هیچ پاسخ حقوقی و قضایی برای این اقدام غیر قانونی یعنی حصر آقایان موسوی و کروبی ندارند، به همین دلیل برای سرپوش گذاشتن بر این اقدام غیر قانونی اتهامات بی‌پایه و اساس را مطرح می‌کنند، او تاکید مى کند که: اتهامات را کسانی مطرح می‌کنند، که خود یکطرف دعوا هستند و معلوم نیست، اگر دادگاه صالحی تشکیل شود، جای شاکی و متهم عوض نشود و خود این آقایان ممکن است، توسط وکلای آقایان موسوی و کروبی مورد اتهام همین جرم‌ها قرار بگیرند.

به گزارش کلمه، مشاور مهدی کروبی  با ابراز تاسف از این که اقدامات برخی مسئولان تیشه به ریشه زدن است، تاکید می کند که این بداخلاقی ها نه تنها به حامیان نظام نمی‌افزاید، بلکه میلیون‌ها انسان را این بداخلاقی‌ها دلسرد از آینده می‌کند.

به گفته ی وی اگر جلوی احمدی‌نژاد در مناظره‌ها و بیان اتهامات دروغ گرفته و تقبیه می‌شد، کار بدانجا نمی‌رسید که در صحن علنی مجلس به تعبیر رهبری خلاف شرع و قانون اتفاق بیفتد و یک خانواده که دو برادر، رئیس دو قوه هستند، توسط رئیس دولت وقت مورد اتهامات اثبات نشده مالی قرار بگیرند، در حالی که در‌‌ همان زمان، عاملین توطئه آن اتهامات، درحال غارت بیت المال بنا به گزارش تحقیق و تفحص مجلس بودند.

گرامى مقدم همچنین در باره ی پیشنهاد مناظره ی احمدی نژاد به رییس جمهور معتقد است که روحانی برای اثبات وفاداری خویش به منشور حقوق شهروندی باید از همین نقطه آغاز کند، یعنی اول از حقوق مخالف و منتقد خود دفاع کند تا پایه‌ها و ریشه‌های دفاع از حقوق شهروندی حتی میان مخالفان نیز نهادینه گردد. زیرا آقای احمدی‌نژاد با علم بر اینکه قادر به پاسخگویی نیست، راه فرار به جلو را انتخاب کرد.

وى درباره طرح  اتهامات روزافزون از سوى جریان افراطى علیه رهبران جنبش سبز گفت: یک نکته آنست که عاملین ایجاد حصر هیچ پاسخ حقوقی و قضایی برای این اقدام غیر قانونی یعنی حصر آقایان موسوی و کروبی ندارند، به همین دلیل برای سرپوش گذاشتن بر این اقدام غیر قانونی اتهامات بی‌پایه و اساس را مطرح می‌کنند، تازه جای شگفتی است، این اتهامات را کسانی مطرح می‌کنند، که خود یکطرف دعوا هستند و معلوم نیست، اگر دادگاه صالحی تشکیل شود، جای شاکی و متهم عوض نشود و خود این آقایان ممکن است، توسط وکلای آقایان موسوی و کروبی مورد اتهام همین جرم‌ها قرار بگیرند. بنابراین به صلاح فضای سیاسی کشور نیست که بدون تشکیل دادگاه و اثبات جرم یک طرف دعوا از تریبون‌های ملی سوء استفاده کنند.

گرامى مقدم افزود: اینکه در گفتمان این دسته از روحانیون تند رو اخلاق پایمال می‌شود و حفظ حرمت‌ها و گذشته افراد و حامیان آن‌ها رنگ می‌بازد، واقعا جای تاسف است، آقایان توجه ندارند، این اقدام آن‌ها تیشه به ریشه زدن است، ابهام و تشکیکی که در میان نسلهای قدیم و جدید با این اتهامات به وجود می‌آید نه تنها به حامیان نظام نمی‌افزاید، بلکه میلیون‌ها انسان را این بداخلاقی‌ها دلسرد از آینده می‌کند، آخر این آقای موسوی نخست وزیر هشت سال از سخت‌ترین دوران انقلاب که توامان با جنگ نظامی و اقتصادی مواجه بوده‌ایم، با کمترین درآمدهای نفتی، سربلند کشور را اداره کرده، شهرت به نخست وزیر امام داشته، آقای مهدی کروبی که از قبل سال ۴۲ همراه امام مبارزه کرده و زندان رفته، شجاعت کروبی دربرابر هجوم ساواک به فیضیه قم را، که نهایتا منجربه عقب نشینی ساواک شد، مگر ازاذهان طلبه‌های آن روز و پیشکسوتان امروز حوزه علمیه و تاریخ انقلاب می‌توان پاک کرد؟!. بعد از انقلاب ازبالا‌ترین سطح اعتماد امام به آقای کروبی که بگذریم، آیا تاریخ انقلاب می‌تواند، فراموش کند، که در چندین سخنرانی در جمع خانواده معظم شهدا امام از آقای کروبی بعنوان مجاهد فی سبیل الله یاد کردند، آیا این سوابق درخشان ۵۰ ساله سزاوار بداخلاقی‌های سیاسی است؟ وقتی که نخست وزیر دهه اول انقلاب دو دور رئیس مجلس کشور بدون طی مسیر قانونی حصر می‌شوند و یک سویه ۴ سال تمام از تریبونهای رسمی و غیر رسمی و صدا وسیما علیه آن‌ها اتهامات اثبات نشده مطرح می‌شود، پایبندی ارکان حاکمیت به قانون در کجا باید هویدا شود.

به گفته گرامى مقدم، اتهام، اتهام را می‌آورد مگر از این اتهام زنی‌ها کم کشور آسیب خورده، اگر جلوی آقای احمدی‌نژاد در مناظره‌ها و بیان اتهامات دروغ گرفته و تقبیه می‌شد، کار بدانجا نمی‌رسید که در صحن علنی مجلس به تعبیر رهبری خلاف شرع و قانون اتفاق بیفتد و یک خانواده که دو برادر، رئیس دو قوه هستند، توسط رئیس دولت وقت مورد اتهامات اثبات نشده مالی قرار بگیرند، در حالی که در‌‌ همان زمان، عاملین توطئه آن اتهامات، درحال غارت بیت المال بنا به گزارش تحقیق و تفحص مجلس بودند.

مشاور مهدى کروبى در پایان تاکید کرد که امنیت کشور را با اتهام زنی و بداخلاقی و حبس و حصر نمی‌شود برقرار کرد، امنیت واقعی کشور با التزام به قانون، با رافت و بخشش که سیره پیامبر گرامی اسلام است، که در فتح مکه تجلی یافته، میسر می‌گردد، عقدگشایی حذف رقیبان جزء ایجاد التهاب در جامعه چیزی دیگری عاید کشور نخواهد کرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large