Skyscraper large

سینما ایران در آتش

9hj8k768sd5ftg

عکس از ایرنا

شب گذشته یکی دیگر از سینماهای کشور طعمه حریق شد؛ به نوشته خبرگزاری ها سینما ایران واقع در خیابان شریعتی تهران عصر روز گذشته دچار حریق شد که بنابه گزارش منابع مطلع؛ طی این حادثه جان ٢۵٠ نفر به خطر افتاد. بنابه گزارش ها عوامل چند ایستگاه آتش‌نشانی در محل استقرار یافته وبا اجرای عملیات اطفای حریق سعی در نجات جان مردم کردند.

نجات ٢٠٠ نفر از میان دود

خبرگزاری مهر سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از مهار آتش سوزی و نجات ۲۰۰ نفر در این حادثه تا ساعت ۱۹ و۳۰ دقیقه خبر داد.

به گفته جلال ملکی، پس از وقوع آتش سوزی در سینما ایران در خیابان شریعتی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با توجه به اهمیت موضوع آتش‌نشانان ۵ ایستگاه را به همراه دو گروه نجات، دو دستگاه خودروی تجهیزات تنفسی و یک دستگاه نردبام به محل حادثه اعزام کردند.پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که آتش سوزی در قسمت سقف تاسیسات سینما ایران در طبقه سوم به مساحت ۵۰۰ متر مربع رخ داده است.

وی در این مورد افزود: “بلافاصله آتش نشانان به دو گروه تقسیم شده و گروهی از آتش‌نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و گروهی دیگر نیز ۲۰۰ تن از حاضران در سالن نمایش را نجات داده و به بیرون سینما منتقل کردند. آتش نشانان در ابتدا از سرایت آتش جلوگیری کرده و به اطفای حریق پرداختند.”

5f4h4jk4t5er5e

ملکی خاطر نشان کرد؛ به هیچ یک از افراد در جریان این حریق آسیبی وارد نشد و تنها یکی از آتش‌نشانان حین عملیات از قسمت گردن دچار آسیب‌دیدگی شد.همچنین خسارتی به سالن های سینما وارد نشد و آتش نشانان دود جمع شده در محل را تخلیه کردند. وی با اشاره به اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است ، گفت: “ساعت ۱۹ و ۳۰ ذقیقه عملیات آتش نشانان به پایان رسید.”

یک آتش نشان زخمی شد

خبرگزاری تابناک هم شب گذشته با اعلام این خبر، دلیل آتش سوزی را بروز حریق در طبقه سوم سینمای ایران و بخش تأسیسات این سینما عنوان کرد. بنابراین گزارش، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با توجه به اهمیت موضوع آتش‌نشانان ۵ ایستگاه را به همراه دو گروه نجات، دو دستگاه خودروی تجهیزات تنفسی و یک دستگاه نردبام به محل حادثه اعزام کردند.

به نوشته این خبرگزاری آتش نشانان به دو گروه تقسیم شده و گروهی از آتش‌نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و گروهی دیگر نیز ۲۵۰ تن از حاضران در سالن نمایش را نجات داده و به بیرون سینما منتقل کردند. آتش نشانان در ابتدا از سرایت آتش جلوگیری کرده و به اطفای حریق پرداختند.

ملکی خاطر نشان کرد؛ به هیچ یک از افراد در جریان این حریق آسیبی وارد نشد و تنها یکی از آتش‌نشانان حین عملیات از قسمت گردن دچار آسیب‌دیدگی شد.

تابناک همچنین به نقل از وی ضمن اشاره به اینکه خسارتی به سالن‌های نمایش وارد نشده است نوشت: “تنها در سالن نمایش این سینما دود انباشت شده بود که آتش‌نشانان با دستگاه‌های تخلیه دود آن را خارج کردند.”

4u4j4k4kl455r

عکس از ایرنا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large