Skyscraper large
وضعيت همسر شهيد هدی‌صابر به روايت اكبر گنجى

وقتی بدن بی‌جان صابر را دید، آن قدر فریاد کشید تا به این روز افتاد!

6s8dfg748dfgاکبر گنجی می‌گوید: همسر شهید هدی‌صابر از سلامت جسمی مناسبی برخوردار نیست و نیاز سریعی به درمان دارد. گنجی در صفحه فیس بوک خود با توضیح این که فریده جمشیدی، مدتهاست تحت نظر نورلوژیست و فیریوتراپی قرار دارد نوشته است: می‌گفت وقتی بدن بی‌جان هدی صابر را دید، آن قدر فریاد کشیده تا به این روز افتاده است.

 هدی رضازاده صابر، فعال سیاسی و از اعضای شورای فعالان ملی مذهبی، سال گذشته در اعتراض به حمله لباس شخصی ها به مراسم تشییع مهندس عزت الله سحابی که منجر به مرگ دختر آن مرحوم، هاله سحابی شد، به همراه امیرخسرو دلیر ثانی، دیگر فعال ملی مذهبی، اعتصاب غذا کرد و در پی تعلل مسئولان زندان در رساندنش به بیمارستان، جان باخت.

 مسئولان ادعا کردند که مرگ او به صورت طبیعی و بر اثر سکته قلبی بوده، اما ۶۴ زندانی سیاسی در نامه‌ای شهادت دادند که مرگ وی ناشی از اعتصاب غذا بوده و همچنین این زندانی سیاسی در بهداری زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. 

در نوشته اکبر گنجی آمده است:

صبح تا حالا رفته بودم بیمارستان نزد جراح مغز و اعصاب. به همراه همسر شهید هدی صابر و فرزندش. آدمی وقتی حال همسر هدی صابر را می‌بیند، تمامی دردهای خودش را فراموش می‌کند. همین که توانستم به زور خودم را نگه دارم و گریه نکنم کار بسیار سختی بود.

می‌گفت وقتی بدن بی‌جان هدی صابر را دید، آن قدر فریاد کشیده تا به این روز افتاده است. مدتهاست تحت نظر نورلوژیست و فیرزیوتراپی قرار دارد. نمی‌تواند خود را نگاه دارد. دکتر‌ها حدس‌های مختلفی می‌زنند. در دیار غربت، بدون بیمه، آن هم در آمریکا، نمی‌دانم چه باید کرد. اما هر چه از خودش پرسیدم، از هدی صابر گفت. می‌گفت یادتان است چقدر خوب و شریف بود. بی‌گناه کشتنش. فکر می‌کردم به زودی آزاد خواهد شد، اما بدن بی‌جان او را تحویلمان دادند. این‌ها چگونه جواب خدا را خواهند داد. درد پا امانش نمی‌داد. در دفتر دکتر به خود می‌پیچید. دکتر لطف کرد و گفت کاری از دست او بر نمی‌آید. باید به نزد نورولوژیست برود. دوست داشت درباره شهید صابر صحبت شود. می‌گفت چرا درباره او حرف نمی‌زنی؟

اما هدی که شهید شده و جایش خوب است. با این زن که به شدت درد می‌کشد و نیاز سریع به معالجه دارد، چه باید کرد؟ برای اطمینان می‌خواست عکس‌ام آر آی از او گرفته شود، ولی چند هزار دلاری هزینه دارد. رفتن پیش متخصصان و هزینه دارو‌ها هم هست. خامنه‌ای و دیگر زمامداران جمهوری اسلامی چگونه جواب خدا را خواهند داد. شاید هم مجبور شوند جواب خلق خدا را بدهند. هدی صابر را هرگز نباید فراموش کرد، اما اینک باید به فکر سلامت همسر عزیز او بود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large