Skyscraper large
خشم ارگان جبهه پايدارى از سخنان محمدرضا خاتمى:

اصلاح‌طلبان، طلبکار و پررو شده‌اند

789gr78rاظهارات محمدرضا خاتمى، نایب رییس مجلس اصلاحات و دبیرکل پیشین جبهه مشارکت و انتشار آن در صفحه اول و تیتر یک روزنامه اعتماد، برخى از اصولگرایان را به شدت خشمگین کرده است. 

از جمله رجانیوز ارگان جبهه پایدارى، که دیدگاه هواداران مصباح یزدى را نمایندگى مى کند نوشته که رضا خاتمى «خود و اصلاح‌طلبان را طلبکار مردم و نظام معرفی می‌کند و با لحنی متفرعنانه، از بخشش طلب خود سخن می‌گوید».

رجا نیوز مى افزاید:  «انگار قرار نیست سریال ادعاهای فتنه‌گران به پایان برسد؛ سریالی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری اخیر هم بر غلظت آن افزوده شده است و این افراد به جای اینکه از لطف و رافت مردم نسبت به اقدامات آشوب طلبانه خود در سال ۸۸ متشکر باشند و خود را مدیون رحمت اسلامی نظام بدانند که هنوز مشغول به فعالیت عادی خود بدون برخورد قضایی هستند، مدعیانه در رسانه‌های زنجیره‌ای حاضر می‌شوند و سخاوتمندانه از گذشت خود نسبت به اشتباه مردم – یعنی عدم رای به اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم – سخن می‌گویند».

ارگان جبهه پایدارى نسبت به صراحت خاتمى ابراز نگرانى مى کند و مى نویسد: «او صراحتا و در کمال پررویی، خود و اصلاح‌طلبان را طلبکار مردم و نظام معرفی می‌کند و با لحنی متفرعنانه، از بخشش طلب خود سخن می‌گوید». این تارنما مى افزاید که دبیر کل پیشین جبهه مشارکت «خود را در جایگاه یک قدیس قرار داده و می‌گوید که طلب خود از مردم و نظام را بخشیده است».  

ارگان هواداران مصباح یزدى، با اشاره به میتینگ دولتى ٩ دى ٨٨ و «حماسه» خواندن آن، ادعا کرده که محاکمه موسوى و کروبى «یکی از مطالبات جدی، محکم و مهم مردم از دستگاه قضایی کشور است» این در حالى است که جنبش سبز بارها نسبت به حصر بدون محاکمه رهبرانش اعتراض کرده و جمهورى اسلامى تنها به تهدید آنها اکتفا کرده است؛ على مطهرى نماینده اصولگراى مجلس به تازگى مخالفان موسوى و کروبى را متهم کرده که از محاکمه آنها مى ترسند.

محمد رضا خاتمى در گفتگو با روزنامه اعتماد گفته است: «اصلاح‌طلبان در‌‌ همان سال ۸۸ از طلبشان گذشتند. طلب ما این بود که زندان و حصر و این‌ها نباشد. ما طلبمان این بود این کار‌ها نشود، طلبمان این نبود که بیایند ما را وزیر و وکیل کنند. می‌گفتیم ظلم را باید کم کرد. اگر هم طلبی وجود داشته باشد، مردم پاداش اصلاح‌طلبان را در ۲۴ خرداد دادند، بنابراین امروز اصلاح‌طلبان از هیچ کس طلب ندارند، هیچ ادعایی ندارند و حتی در شرایط کنونی که بخشی از حقوق اولیه آن‌ها هم گرفته شده، باز راضی هستند و صبوری می‌دارند و پایداری می‌کنند و پیش می‌روند. به این دلیل که احساس ما بر این است که باید خیلی از حقوق خود بگذریم چرا که منافع ملی ما در خطر است. همه این‌ها به این معناست که باید تاریخ را بخوانیم و پند گیریم، نه اینکه در تاریخ بمانیم و کینه‌ورزی کنیم و بخواهیم انتقام‌گیری کنیم. اصلاح‌طلبان به بیان‌های مختلف و در راس همه آقای خاتمی، مساله گذشت را بیان کرده‌اند و این پیامشان بود که سال ۸۸ یکی از اتفاق‌های مهم و تلخ در تاریخ جمهوری اسلامی و تاریخ این کشور است اما گذشته است.» 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large