Skyscraper large

آلودگی هوا از نقطه بحران گذشت

fg45df4g4hبا پدیدار شدن موج شدید آلودگی هوا در کشور و مبتلا شدن شهرهای کلان به آسیب های متعاقب و همچنین بالارفتن آمارقربانیان در سطح کشور، این روزها بحث بر سر دلایل بوجود آمدن چنین حوادث و راهکارهای ممکن برای رویارویی با آن تیتر بسیاری از خبرگزاری ها و رسانه های کشورند.

این در حالیست که خبرگزاری دولت در مقایسه با دیگر خبرگزاری ها واکنش چندانی نسبت به فاجعه خسارت بار و خطرناک نشان نداده است. روز گذشته بسیاری از خبرگزاری های معتبر کشور با اشاره به صحبت های معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مشکلات آلودگی آب و هوا در اهواز و بروز تلفات سنگین در این منطقه و همچنین غلظت آلاینده های موجود در هوای تهران و دیگر شهرها پرداختند.

شنبه خبرگزاری ایسنا به نقل از رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از مشخص نبودن دلیل مسمومیت شهروندان اهوازی پس از بارش باران و همچنین ارسال دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا و رایزنی با وزارت نفت برای تولید سوخت استاندارد خبر داد.

به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران، معصومه ابتکار امروز درباره وضعیت آلودگی هوای استان خوزستان به خبرنگاران گفت: “اندازه گیری‌هایی که تا کنون از دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا انجام شده اطلاعات دقیقی راجع به علت این پدیده نمی‌دهند، اما بررسی‌های علمی توسط افراد صاحبنظر داخلی و بین المللی احتمال این را می‌دهد که این پدیده بر اثر افزایش گاز اوزون یا ترکیبات گوگردی باشد.”

وی با بیان اینکه دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا امروز به شهر اهواز ارسال شده است، افزود: “در حاشیه سفر به ورشو برای شرکت در کنوانسیون تغییرات آب و هوایی در سالن ترانزیت فرودگاه استانبول نشستی با مهندس زنگنه وزیر نفت داشتیم که درمورد این موضوع نیز بحث شد. هرچند که مهندس زنگنه نیز میراث خوبی از دولت قبلی تحویل نگرفتند، اما ایشان تاکید کردند که با وجود مشکلاتی که برای جایگزین کردن سوخت استاندارد داریم در این راستا تلاش می‌کنیم؛ اما به طور کلی نمی‌توان انتظار داشت که عقب ماندگی‌های هشت ساله طی چند ماه حل و فصل شود.

وی درباره علت نبود دستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سالم در استانهای جنوب کشور، اظهار کرد: “این دستگاه‌ها طی هشت سال گذشته تعطیل بوده و بسیاری از این دستگاه‌ها نیز به کلی خراب شده بودند.”

ابتکار همچنین با بیان اینکه که در بخش نفتی یک سری آلاینده‌های غیر متداول در بنزن داریم که می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند، علت پیش بینی گاز اوزون و ترکیبات گوگرد به عنوان دلیل مسمومیت مردم پس از بارش باران در شهر اهواز را علائمی عنوان کرد که این دو ماده سمی در شهروندان این شهر ایجاد کرده اند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اهواز هیچ گونه آلایندگی را نشان نمی‌دهند، افزود: “شک داریم که این دستگاه‌ها سالم باشند و از سویی نیز ممکن است آلاینده‌های دیگری غیر از آنچه که دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اندازه گیری می‌کنند دلیل این اتفاق باشد.”

ابتکار با بیان اینکه در خوزستان و بسیاری از شهرهای دیگر جنوبی کشور از سال ۸۳ برنامه کاهش آلودگی هوا داشته‌اند، افزود: “متاسفانه این برنامه‌ها به تعویق افتاده و یا به کلی اجرا نشده است که در نتیجه شاهد اتفاقات این چنینی هستیم.”

معاون رییس جمهور با اشاره به نقش تحریم‌ها در به تعویق افتادن استقرار استاندارد یورو۴ اظهار کرد: “به هر حال نمی‌توانیم همه تقصیرات را به گردن دوره قبلی بیاندازیم و باید نقش تحریم‌ها را در این میان ببینیم.”

ابتکار همچنین در مورد زمان طولانی شدن حل معضل آلودگی هوای کلان شهرها به ویژه تهران، اظهار کرد: “نباید فکر کنیم که هیچ کاری نمی‌توانیم در این زمینه انجام دهیم؛ بلکه باید در این شرایط جدید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا بنزین و خودروهای تولید داخل تبدیل به یورو۴ شوند. البته خودروسازان مرتبا برای استقرار استاندارد یورو۴ مهلت گرفته‌اند، که باید مهلت‌ها را بازنگری کرده و وارد یک مذاکره جدی شویم.

ابتکار تصریح کرد: “متاسفانه خودروسازان حتی استاندارد یورو۲ را هم خوب اجرا نکرده‌اند؛ چرا که اگر همین استاندارد را اجرا می‌کردند اکنون با مشکلات بسیار روبرو نبودیم.”

وی تاکید کرد: “امیدواریم شرایط تحریم بهتر شده و بتوانیم بنزین با کیفیت وارد کشور کنیم تا از این طریق حداقل اوضاع سوخت بهبود یابد.”

معاون رییس جمهور گفت: “در گذشته نگاهی حاکم بود که مجددا خودروهای گازوئیلی را ترویج دهیم؛ اما سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که گازوئیل در بهترین شرایط نیز ذرات دوده‌ای تولید می‌کند که این ذرات می‌تواند سرطان زا باشد و ما نیز کماکان اعلام می‌کنیم که بهترین سوخت گاز طبیعی است.”

ابتکار در خصوص انتقال صنایع آلاینده اطراف و درون شهر تهران از جمله کارخانه روغن نباتی قو اظهار کرد:” انتقال کارخانه‌ها با مباحث اجتماعی و اشتغال مواجه می‌شود و برای کارخانه قو نیز در شورای شهر چاره‌ای اندیشه‌ایم که این کارخانه انتقال پیدا کند.”

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد اجرای طرح زوج و فرد سراسری نیز اظهار کرد: “موضع سازمان حفاظت محیط زیست از اول این بود که این طرح فقط در شرایط اضطرار اجرا شود؛ اما در برخی مواقع که شرایط اضطرار برای چند روز بعد پیش بینی می‌شود زوج و فرد سراسری خودروها را دو سه روز قبل آغاز کنیم.”

وی با بیان اینکه همیشه نمی‌توانیم به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی اعتماد کنیم، افزود: “در بسیاری از مواقع شرایط اضطرار پیش بینی می‌شود، اما می‌بینیم که شرایط همچنان سالم است که به همین دلیل نمی‌توانیم برنامه ریزی‌های دقیقی داشته باشیم.”

از سوی دیگر نیز دکتر ناصر کرمی اقلیم شناس و کارشناس ارشد محیط زیست که در یک مناظره تلویزیونی شرکت کرده بود، ضمن هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در کلان شهرها به دلیل اقدامات نامناسب مدیریتی نوشت: “پروژه کاهش آلودگی هوا تنها در حد دور همین میز که متولیان حضور دارند باقی می‌ماند چرا که همه متولیان در افزایش آلودگی هوا ذینفعند.”

وی با اشاره به افزایش آلودگی هوای خوزستان و مسمومیت تعداد زیادی از شهروندان اهوازی پس از بارش باران اسیدی ابراز عقیده کرد: “در همان سالهای ابتدای جنگ هم تا زمانی که خوزستان زیر بمباران بود هیچ کس کاری انجام نداد تا این بمب به شهر تهران افتاد. اکنون نیز برای مردم خوزستان هیچ کاری انجام نمی‌شود. بارها از آلودگی هوای شهرهای تهران، اراک و مشهد که شاید در برخی مواقع به دو برابر حد استاندارد رسیده باشد سخن گفته‌ایم اما در استان خوزستان در ۳۰ درصد روزهای سال آلودگی هوا ۵۰ برابر حد مجاز است. اکنون ۹۷ درصد مردم اهواز مایلند از این شهر مهاجرت کنند چرا که آن را یک جای نامناسب و غیرقابل سکونت تشخیص می‌دهند.”

این استاد دانشگاه افزود: “در استان خوزستان کارخانه‌های فرسوده‌ای همچون کاغذ پارس و نیشکر که متعلق به ۵۰ تا ۶۰ سال پیش هستند فعالیت می‌کنند. همچنین فعالیت‌های نفتی در این منطقه به گونه‌ای است که حتی معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست را به درون آن راه نمی‌دهند! از سویی مردم خوزستان به دلیل فقر از آلاینده ترین و قدیمی ترین خودروها استفاده می‌کنند که باعث تشدید آلودگی هوای این شهر شده است. “

وی همچنین در پاسخ به سوال نظرسنجی برنامه در مورد گسترش خطوط BRT اظهار کرد: “توان اکولوژیک شهر تهران تنها برای ۲۴ میلیون نفر ظرفیت دارد که آنرا به ۱۰ میلیون نفر رسانده‌ایم و با گسترش BRT به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.”

کرمی همچنین در خصوص حذف قطعه کنیستر از خودروها اظهار کرد: “در آن زمان دو خودروساز بزرگ کشور هرگز حاضر نشدند که به دلیل حذف این قطعه عذرخواهی کنند و کسی آنها را محاکمه نکرد و برخلاف آنچه که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید شرکت ایران خودرو هرگز بری نصب مجدد این قطعه فراخوانی اعلام نکرد. حذف کنیستر تنها برای صرفه جویی ۶۰ هزار تومان اتفاق افتاد در حالی که این قطعه تاثیر بسیاری در کنترل دود خروجی خودروها داشت.”

این کارشناس ارشد محیط زیست گفت:‌ “انحصار توزیع خودرو سلامت مردم را گروگان گرفته است و مردم خودرویی را می‌خرند که در لحظه تولید فرسوده محسوب می‌شود. در حال حاضر وانت‌هایی که وارد بازار می‌شوند همان موتور پیکان قدیمی را دارند که تکنولوژی آن متعلق به دهه ۴۰ است. همچنین خودرو زانتیا و پژو۴۰۵ که در کشور تولید می‌شوند از سال ۸۶ در کشورهای اروپایی ممنوع شده‌اند.”

کرمی با اشاره به گسترش فیزیکی شهر تهران و افزایش آلودگی هوای پایتخت اظهار کرد: طبق طرح جامع شهر تهران بلند مرتبه سازی در منطقه ۲۲ ممنوع بوده اما باید پرسید که آیا شهرداری ناچار شده که به بلند مرتبه سازی در این منطقه تمکین کند و یا در منافع آن سهیم بوده؟ باد غالب شهر تهران از سمت غرب وزیده و این بلند مرتبه سازی‌ها جلوی آن را گرفته است. شهر تهران خودپالایی خود را از دست داده است، قبلا اگر باران می‌بارید تا دو روز هوا پاک بود اما الان حتی دو ساعت بعد هم هوا پاکیزه نمی‌ماند. متأسفانه دیگر نمی‌توان انبوه‌سازی‌ها را در غرب تهران خراب کرد و این برج‌ها برای همیشه باقی خواهند ماند. از سویی تا زمانی که خودروها مجبور به استفاده از بنزین هستند این شهر قطعا آلوده باقی خواهد ماند.”

وی گفت: “سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی اصلی سازمان حفاظت محیط زیست توانایی اجرای بسیاری از برنامه‌ها را ندارد و همیشه مدیرانی داشته که قانونا می‌توانسته جلوی شهرداری و وزارت صنعت را بگیرد اما به وظایف خود عمل نکرده است.”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large