Skyscraper large
هشدار على مطهرى به "عقلاى قوم"

شرط توبه براى رفع حصر، نه قانونى است نه شرعى

96sdf78gعلی مطهری، نماینده تهران در مجلس گفته است که مشروط کردن آزادى موسوى و کروبى به توبه، “نه قانونی است و نه شرعی، چون ممکن است اکثر اتهامات خود را قبول نداشته باشند”. وى خبر از سوال تعدادى از نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات داده و تاکید کرده که در صورت لزوم از وزیر دادگستری هم درباره علت ادامه حصر سوال مى کند.به گفته وى «عقلاى قوم» باید این معضل را حل کنند.

وبسایت کلمه در گزارش سخنان على مطهرى نوشته که این نماینده مجلس که پیگیری های شجاعانه اش در مجلس بارها برایش دردسر آفرین بوده اما سکوت نکرده، پیش از این در گفت وگوهای خود و همچنین در مجلس تاکید کرده بود که وزیر اطلاعات را در صورت عدم پیگیری هتک حرمت خانواده موسوی در روز عید غدیر به مجلس احضار خواهد کرد.

وی همچنین به همراه ۴ نماینده ی دیگر مجلس به وزیر اطلاعات درباره عدم شفا‌ف‌سازی در مورد اتفاقات روز عید غدیر در خصوص دختران میرحسین موسوی تذکر دادند.

عابد فتاحی یکی از این چهار نماینده، روزگذشته در گفت و گو با شرق گفته بود اتفاقی که برای دختران میرحسین افتاده، هر انسانی را نگران می‌کند، اینکه حالا چون پدر و مادرشان در «حصر» هستند، دلیل نمی‌شود که با فرزندانشان برخوردی خلاف قانون صورت گیرد. بنابراین من نماینده در برابر رفتارهای خلاف عرف و قانون همه نهادها احساس مسوولیت می‌کنم و تذکر دادن به مسوول مربوط کمترین کاری است که می‌شود انجام داد. به همین خاطر تذکر دادیم تا کسی دیگر به خود اجازه ندهد که به آنها توهین کند.

علی مطهری همچنین در ادامه ی گفت و گوی خود با قانون یادآور شده که ادامه حصر خانگی همراهان جنبش سبز بدون محاکمه علنی، غیرقانونی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در صورت لزوم از وزیر دادگستری درباره علت ادامه حصر این افراد بدون محاکمه، که عملی غیر قانونی است، سوال خواهیم کرد.

وى افزود: آن طور که از اعضای خانواده این افراد شنیدم وضع جسمانی آقایان موسوی و کروبی خوب نیست. در این صورت اگر اتفاقی برای آنها بیفتد برای نظام هزینه خواهد داشت. لذا بهتر است عقلای قوم زودتر به فکر حل این معضل باشند. این که صداوسیما می گوید باید توبه کنند تا آزاد شوند، نه قانونی است و نه شرعی، چون ممکن است اکثر اتهامات خود را قبول نداشته باشند.

اشاره ی علی مطهری به پخش برنامه هایی از صدا و سیما است که با قلب واقعیت آنچه در عاشورای ۸۸ رخ داد به اتهام زنی های خود به همراهان در حصر جنبش سبز ادامه داد.

وبسایت کلمه در ادامه این گزارش آورده است: روزهای جمعه و شنبه، ۱۱ و ۱۲ محرم، زمانی که مردم ایران یک دهه شور حسینی و عزاداری همدلانه را پشت سر گذاشته بودند، سیمای جمهوری اسلامی بار دیگر با نبش قبر مغرضانه عاشورای ۸۸، بار دیگر همان روایت های ناقص همیشگی خود را از ۱۶ آذر، ۱۳ آبان، روز قدس و عاشورای سال ۸۸ به خورد مخاطبان داد و در بخش های مختلف و شبکه های گوناگون پخش کرد، تنها با یک قسمت اضافی: نشان دادن تصویر خاکستری از میرحسین موسوی و مهدی کروبی در هر چند دقیقه و حمله به آنها که چرا بعد از قریب سه سال، آن گونه که از آنها خواسته شده، موضع گیری نکرده اند.

روز گذشته فرزند مهدی کروبی خبر داده که پدرش به علت مشکلات گوارشی طی دو روز اخیر در محل حبس خود تحت درمان قرار گرفته است. به گفته ی وی شرایط جسمی آقای کروبی بد گزارش شده به طوری که ایشان طی ماه های اخیر به سختی قادر به راه رفتن است. عدم دسترسی مهدی کروبی به نور خورشید و هوای آزاد مشکلات جسمی نگران کننده ای از جمله پوکی استخوان را برای وی بوجود آورده است.

محمدتقی کروبی، همچنین در گفت و گو با رادیو فردا نسبت به وضعیت جسمی پدرش ابراز نگرانی کرده و گفته است مشکلات درمانی مهدی کروبی «جدی» است و او به دلیل مشکلات گوارشی مدت ۴۸ ساعت است که با سرم تغذیه می کند.

علی مطهری تنها راه برون رفت از این مشکل را محاکمه علنی آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد دانست و گفت: آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد که در بحران سال ۸۸ نقش داشته اند به طور همزمان محاکمه علنی شوند، تا ضمن روشن شدن حقایق برای مردم، عدالت نیز اجرا شود. وی تاکید کرد: البته اتهامات این سه نفر در یک حد نیست. وی پیش از این بارها در گفت و گوهای خود متذکر شده بود که احمدی نژاد در مناظره های خود بذر فتنه را به پا کرده و پس از آن در جشن خود در میدان ولیعصر عامل بحران ها در سال ۸۸ شده است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large