Skyscraper large

٧میلیارد دلاری که در دولت احمدی‌نژاد گم شده کجاست؟

98d7tre87t

عکس از ایسنا

علی جلالی

در حالی که مشکلات صنعت خودروسازی کشور، به نقطه بحران رسیده و مسوولان و مدیران کشور هنوز نتوانسته اند راهکاری در خصوص رفع بحران و شرایط موجود داشته باشند، اما تازه ترین خبرها از افزایش ٣١ درصدی واردات حکایت دارد. 

روز گذشته خبرگزاری ایسنا، در جدیدترین آماری که به نقل از گمرک ایران منتشر کرده است نوشت: ” در هفت ماهه ١٣٩٢ معادل ٣٠ هزار و ٣۶٩ دستگاه انواع خودروهای سواری به ارزش تقریبی ۶٢٠.۵ میلیون دلار وارد کشور شد. این میزان واردات از نظر تعداد و ارزش نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ٣١ و ١٩.۵٩ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین وزن خودروهای وارداتی با افزایش ١٩.٨٢ درصدی به بیش از ۴۵ هزار و ٣٠٠ تن رسید. در مهر ماه امسال هم واردات خودرو با افزایش ١٠۶ درصدی به ٨١۴٧ دستگاه رسید. ارزش این میزان واردات خودرو هم با افزایش ۶٧.٧ درصدى به بیش از ١۵۵.٨ میلیون دلار رسید. ضمن اینکه وزن خودروهای وارداتی در مهر ماه ١٣٩٢ نیز با ٨۶.٩٩ درصد افزایش به بیش از ١١ هزار و ٨٠٠ تن رسید.” 

این خبرگزاری در ادامه با مقایسه آمار منتشر شده در هفت ماه گذشته افزود: “رشد ٣١ درصدی واردات خودرو در هفت ماهه امسال در حالی به دست آمد که در شش ماهه امسال واردات خودرو از نظر تعداد ١۵.۴ درصد افزایش یافته بود. به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که طی تنها یک ماه نرخ رشد واردات خودرو بیش از دو برابر شده است. ضمن اینکه ارزش خودروهای وارداتی در شش ماهه‌ امسال ٨.٨٧ درصد افزایش یافته بود که این رقم در هفت ماهه به ١٩.۵٩ درصد رسید.” 

این در حالیست که خبرگزاری دولت در مطلبی از درخواست قطعه سازان صنعت خودرو خبرداده و در گزارشی با عنوان “طرح ضربتی احیا صنعت خودرو تدوین شود” نوشت: “روز یکشنبه، شورای هماهنگی انجمن های تخصصی صنایع همگن تولید کنندگان قطعات خودرو کشور در بیانیه ای از دولت خواست ˈطرح ضربتی احیاء صنعت خودرو کشورˈ تهیه و به فوریت اجرایی شود.” 

بنابراین گزارش، در بیانیه که روز یکشنبه توسط ˈآرش محبی نژادˈ دبیر این شورا در نخستین نشست خبری شورای هماهنگی انجمن های تخصصی صنایع همگن تولیدکنندگان قطعات خودرو کشور قرائت شد، آمده است: “این طرح با هدف تعدیل مشکل کمبود نقدینگی، از طریق تزریق تسهیلات مالی مناسب و فوری و بهره گیری از سایر روش های تخصصی جبران کسری منابع مالی با ابزارهای در دسترس و قابل اعتماد، حذف سیاست قیمت گذاری دستوری و آزادسازی قیمت خودرو و به تبع آن قیمت گذاری های قطعات خودرو از سوی خودروساز و سیاست زدایی از صنعت خودرو، حاکم نمودن قواعد اقتصادی و صنعتی بر صنعت خودرو کشور و جبران خسارت ناشی از عدم عمل به تعهدات دولت یا تصمیمات غلط در قبال این صنعت تهیه شده است.” 

به نوشته ایرنا، آرش محبی نژاد همچنین در گفت و گوی خبری که در حاشیه این نشست انجام شد، نقدینگی را مهمترین مشکل پیش روی صنعت خودرو دانسته و از عدم وعده های دولت پیشین در برابر تعهدات خود به این صنعت افزود: ” تعدیل این مشکل از طریق تعامل با نظام بانکی ، تزریق تسهیلات مناسب و بهره گیری از ظرفیت های استفاده نشده موجود در کل صنعت امکانپذیر است. تسهیلات ٢ هزار میلیارد تومانی که دولت سابق قول پرداخت آن را به خودروسازان داده بود هرگز عملی نشد و این بدقولی همچنان در سابقه دولت قبلی باقی خواهند ماند. “ 

این قطعه ساز خودرو همچنین با اشاره به سیاست های دستوری در قبال این صنعت و وجود کاستی های قانونی گفت: “قیمت گذاری دستوری خودرو و به تبع آن قیمت گذاری دستوری قطعات خودرو توسط خودروسازان باعث شده صنعت خودروی کشور هر روز با مسایل جدیدی مواجه شود. همچنین خلاء وجود قانون، وجود ضوابط و مقررات و قوانین نامناسب و عدم عمل به قوانین و مقررات مناسب موجود مشکلات جدی بر سر راه صنعت خودروی کشور است.” 

خبرگزاری دولت در ادامه به نقل از وی و با اشاره به تحریم ها نوشت: ” تحریم های بین المللی و به خصوص تحریم های تحمیلی آمریکا از اول جولای سال جاری (تیرماه) در کنار تحریم های داخلی از سوی سازمان های دولتی و بانک ها، باعث بروز مشکلات و چالش هایی شد که صنعت خودرو را با بحران های جدی مواجه کرد.” 

وی با تاکید براینکه موافق کاهش قیمت خودرو به صورت دستوری نیستیم، افزود: “قیمت خودرو باید آزادسازی شود و در صورت اصلاح سازو کارهای صنعت خودرو ، خودروسازان به توان سابق خود باز می گردند و به طور قطع شاهد واقعی شدن قیمت های خودرو خواهیم بود.” 

این در حالیست که خبرگزاری فارس در نقل قولی متفاوت از آرش محبی نژاد، افزایش قیمت مواد اولیه را از سوی دولت دانسته و نوشت: ” با توجه به افزایش نرخ ارز و تورم، نیاز صنایع مختلف به نقدینگی ۵ تا ۴۵ برابر شده و قیمت مواد اولیه توسط دولت ٣ تا ۵ برابر افزایش یافته است.” 

این خبرگزاری اصولگرا در ادامه به نقل از وی با اشاره به تأثیرگذاری دولت در این خصوص افزود: ” قیمت خودرو در صورتی یک شبه کاهش خواهد یافت که خودروسازان از پرداخت‌های دولتی معاف شوند و قیمت مواد اولیه نیز به ٣ سال قبل برگردد.” 

اما خبرگزاری ایلنا، در مطلبی متفاوت با عنوان “لجبازی بازار خودرو تا کی ادامه دارد؟” با انتقاد از وضع موجود در بازار خودرو کشور نوشت: “اینکه آیا مردم توانایی خرید خودرو را دارند یا خیر باید در سیاست‌های دولت قبلی پیگیری کرد و از آن‌ها پرسید ۷ میلیارد دلاری که در دولت احمدی‌نژاد گم شده هم اکنون کجاست؟ ایران خودرو هنوز خودروهای ثبت نامی سال گذشته را تحویل نداده است. پس از گفته‌های اخیر نعمت‌زاده پژو پارس حدود ۲ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ نیز حدودیک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. اظهارنظر اخیر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا در مورد احتمال افزایش قیمت برخی خودرو‌ها باعث شد قیمت بعضی از خودرو‌ها در بازار افزایشی شود، این در حالی است که بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و رشد قیمت‌ها در حالی اتفاق افتاده که رونقی در خرید و فروش مشاهده نمی‌شود و لج بازی خریداران خودرو همچنان ادامه دارد.” 

این خبرگزاری به نقل از مسعود خوانساری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران نوشت: “آنچه وزیر صنعت اعلام کرد منطقی به نظر می‌رسد زیرا خودروسازان دیگر ارز ۱۲۲۶ تومانی دریافت نمی‌کنند و هم اکنون با ارز آزاد قطعات خودرو را دریافت می‌کنند. اگر زمانی پراید ۷ میلیون تومان بود ارز ۱۲۲۶ به خودروسازان تخصیص داده می‌شد اما با تورم ۴۰ درصدی امسال و بهای ۳ هزار تومانی ارز نمی‌توان توقع خودروی ارزان را داشت.” 

وی در پاسخ به این پرسش که با تغییر ارز مبادله‌ای به ارز آزاد در قیمت خودرو آیا مردم توانایی خرید خودرو را دارند یا خیر افزود: “این موضوع را باید در سیاست‌های دولت قبلی پیگیری کرد و از آن‌ها پرسید ۷ میلیارد دلاری که در دولت احمدی‌نژاد گم شده هم اکنون کجاست؟”

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large