Skyscraper large
امام جمعه اصفهان:

آیه قرآن نازل نشده که همیشه مرگ بر آمریکا سردهیم

d9fe9e9e99eحالا دیگر بسیارى از اصولگرایان نیز ضرورت مذاکره با آمریکا را نفى نمى کنند؛ مانند محمد تقی رهبر امام جمعه اصفهان که مى گوید: «ما آمریکا را نفی نمی‌کنیم همانطور که آقای اوباما گفته بود ما به دنبال براندازی جمهوری اسلامی نیستیم و با نرمش می‌توان روابط را درست کرد». او حتى درباره شعار مرگ بر آمریکا هم مى گوید: آیه قران نازل نشده است که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سردهیم. 

به گزارش فرارو، امام جمعه اصفهان البته تاکید مى کند که: “همانطور که رهبری فرمودند به آمریکا اعتمادی نیست ولی آن‌ها نیز منافعی در جهان دارند که با کاهش درگیری‌ها می‌توان کاری کرد تا آمریکا از آزار و اذیت خود کم کند.باید با لبخند‌های سیاسی این مشکلات را حل کرد تا یک سری سلسله موارد را حل کرد  و آمریکا نیز تحریم‌ها یش را علیه مردم ایران کم کند. آمریکا ۵۰ سال در ایران دخالت کرده است و باید از ایران عذر خواهی کند.از سویی نیز  روابط را باید به سمتی ببریم که مانند کشورهای سوئد و سوئیس یا غیره ارتباط داشته باشیم”. 

آقاى رهبر مى افزاید: “البته باید توجه داشت خیلی راه مانده تا رابطه تبدیل به روابط شود و تبادل سفیر صورت گیرد ولی در کل ایران از مواضع نباید کوتاه بیاید و مشکلات را کم کند و سیاست، سیاست کاهش است”. 

وى در پاسخ به این سوال که: پس تکلیف آرمان‌ها و شعار «مرگ بر آمریکا» که سال‌هاست نقل محافل است چه می‌شود؟ گفته است.

“ما مدتی شعار مرگ بر شوروی نیز سر می‌دادیم و اگر رابطه ایران و آمریکا مثل روسیه شودو آمریکا حسن نیت نشان دهد،این مشکل نیز حل می شود.در ضمن آیه قران نازل نشده است که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سردهیم و همانطور که در آن روزها با روس‌ها برخورد کردیم و دیگر شعار ندادیم با آمریکا نیز‌‌ همان طور برخورد می‌کنیم”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large