Skyscraper large
هشدار خانواده رهنورد ؛ ٨٨٠ روز پس از حصر

در بازداشتِ ١٠ عضو این خانواده صبورى کردیم

6sd5r4zetqa

عکس از فارس

در هشتصد و هشتادمین روز حصر رهبران جنبش سبز، صالح نقره کار، خواهرزاده زهرا رهنورد گفته است: “خانواده خانم رهنورد و میرحسین موسوی در کنار عزیزشان تلاش و صبوری کردند ولی ما بیش از ١٠ بازداشتی در این خانواده داشتیم”.  

وى در دیدار با محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات با هشدار درباره وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، خواستار پیگیری آزادی آنان شد.   

به گزارش جرس، نقره کار در این نشست با اشاره به مشقت‌های این دو خانواده پس از انتخابات سال ٨٨ یادآور شد: “خانواده خانم رهنورد و میرحسین موسوی مانند خانواده شما در کنار عزیزشان تلاش و صبوری کردند ولی ما بیش از ١٠ بازداشتی در این خانواده داشتیم مانند آقای شریف‌زادگان و بنده که ٢ ماه انفرادی و برکناری از روابط عمومی دادستانی کل را داشتم.”

وی افزود: “می‌دانید که وقتی فردی احساس مظلومیت کند و نتواند از حقوق خود دفاع کند، بسیار سخت است. ما از هر کسی که دستش می رسد و می‌تواند کاری انجام دهد، می خواهیم که نسبت به این موضوع با نگاه مماشات برخورد نکند.” 

آقاى نقره کار با اظهار بی اطلاعی از وضعیت میرحسین موسوی و همسرش اظهار داشت: “از نظر سلامتی و شرایط جسمانی از آنها خبر دقیقی نداریم و در طول هشت ماه گذشته یک دختر ایشان یکبار و دختر دیگرشان سه بار ملاقات داشته اند و شرایط اصلا خوب نیست.” 

خواهر زاده رهنورد تاکید کرد: “الان انتظار این است که پی گیری جدی نسبت به این قضیه صورت گیرد و این موضوع مهم، شامل مرور زمان نشود.. چراکه ما شاهد آب شدن عزیزانمان در حصر هستیم.” 

نقره‌کار با اشاره به ضرورت آزادى زندانیان سیاسی گفت: “با توجه به همبستگی عمومی که بعد از انتخابات ایجاد شده و تا حدودی اعتماد دوباره به مردم بازگشته، فرصت خوبی است که کدورت‌ها پایان داده شود .”

در این دیدار، محمدرضا عارف اطمینان داد که “در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large