Skyscraper large

۴۰ درصد ریزش مخاطبان سینما

d9fg645drtمعاون سینمایی حوزه هنری استان خوزستان گفته است: سینماهای کشور در سال ۹۱ حدود ۴۰ درصد ریزش مخاطب نسبت به سال ۹۰ داشته‌اند. به گزارش فارس، مجتبی آقا کوچک‌زاده اظهار کرد: طرح افطار تا سحر یعنی این که بخواهیم از زمان افطار تا سحر فیلم اکران کنیم از دید ما طرح مردودی است و امروز خوشحال هستیم که این طرح را در استان ارائه نداده‌ایم. 

معاون سینمایی حوزه هنری استان خوزستان در ادامه افزود: سینماهای کشور در سال ۹۱ حدود ۴۰ درصد ریزش مخاطب نسبت به سال ۹۰ داشته‌اند. وی ادامه داد: نابه‌سامانی در اوضاع سینماها در سال ۹۱ نشان داد که سیاست‌های کلی در زمینه سینماداری آن طور که باید موفق نبوده است. 

آقا کوچک‌زاده با بیان این که مردم ما سینما را به عنوان یک دغدغه نگاه نمی‌کنند گفت: مردم ما سینما را به عنوان یک تفریح محسوب می‌کنند. وی تصریح کرد: اگر ما سینما را به عنوان یک مایحتاج در زندگی مردم جا بیاندازیم قطعا شاهد عملکرد بهتری در حوزه سینما خواهیم بود. 

در روزهاى اخیر احمدى نژاد طى حکمى با تاکید بر لزوم بازگشایی هر چه سریع‌تر خانه سینما اظهار امیدواری کرد، این اقدام گام مثبتی در ایجاد فرصت‌های بهتر و برتر صنعت سینمای ایران باشد. 

به گزارش ایسنا، رییس دولت دهم در نامه‌ای درباره بازگشایی خانه سینما خطاب به رییس سازمان سینمایی کشور تاکید کرد: وجود یک نهاد صنفی مانند خانه سینما برای هم‌افزایی توان سینمای ایران و رسیدگی به مشکلات و موانع ضروری و طبیعی است که این نهاد باید غیردولتی باشد و بماند و مراقبت شود به هر دلیلی این نهاد با اهمیت تعطیل نشده و جامعه هنری از مزایای وجود آن بی‌بهره نشوند. 

این در حالى است که پیش تر، مدیرعامل خانه سینما با اشاره به آینده سینمای ایران گفته بود: امروز سینما با وضعیت بدی مواجه است و شکست خورده و‌‌ رها شده به دولت بعدی منتقل می‌شود.

به گفته محمدمهدی عسگر‌پور دولت احمدی‌نژاد در بخش فرهنگ در طی هشت سال دو عملکرد کاملا متفاوت داشته است و حل مشکلات سینمای ایران ده سال زمان می برد.

وی افزوده بود “کارهایی که در طول دولت دهم در سینما انجام شد؛ حتی روی کاغذ هم کار‌شناسی نداشت. به طور مثال هر دولتی که روی کار بیاید اولین جایی که آن را مورد برررسی قرار می‌دهد، شورای عالی سینماست که یک سازمان عریض و طویل است که حداقل به ۲۵ مدیر ارشد نیاز دارد. اینکه این مدیران از کجا قرار است پیدا شوند؛ معلوم نیست زیرا معاونت سینمایی فعلی فقط در تعیین تکلیف سه مدیر آن درمانده است”.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large