Skyscraper large
خشنودى امامان جمعه از بركنارى محمد مُرسى در مصر:

این موجود کثیف به نتیجه اعمال خود رسید!

d645ghujkrfesdمحمد سعیدی٬امام جمعه موقت قم درباره تحولات مصر گفته است: “بدون شک جنایات مصر و حوادث صیدای لبنان، حاصل نشست‌های شومی چون نشست دوحه بود و سکوت و همراهی محمد مرسی، با این جنایات مشخص بود. دست انتقام الهی از آستین ملت مصر بیرون آمد و سیلی محکمی به صورت وی زد و پرده از شخصیت و حزب او در پیشگاه مردم جهان برافتاد و این موجود کثیف به نتیجه اعمال خود رسید”. 

از سوی دیگر احمد خاتمی٬امام جمعه موقت تهران٬نیز گفت: “مصر خواستگاه بیداری اسلامی و مردم مصر مسلمان و دلداده اسلام هستند و در طول این یکسال نیز در انتخابات‌های گوناگون شرکت کردند تا به نمایندگان مسلمان رأی بدهند اما متأسفانه آنها که از این بیداری اسلامی بیرون آمدند آنچنان بد عمل کردند که بار دیگر کودتا شد و کودتاچیان حاکم شدند.آنها به جای اینکه جهان اسلام را به وحدت دعوت کنند از تکفیری‌های آدم‌کش حمایت کردند آنها حتی در عرصه سیاسی نیز با رژیم صهیونیستی گونه‌ای رفتار کردند که با شعارهای قبلی خودشان متناقض بود. قرارداد کمپ ‌دیوید را تأیید کردند و ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی راه انداختند.نتیجه این عملکرد حضور دهها میلیون نفر در خیابان‌ها و کودتای دوباره بود اینها پس از ۸۰ سال کار تشکیلاتی نه به درد دنیای مردم خوردند و نه به درد آخرت”. 

محمدرضا نقدی٬ رییس سازمان بسیج نیز دلیل این اتفاق را اعتماد به آمریکا توصیف کرد و گفت: “مردم هر هفته لوله گاز مصر را به اسرائیل منفجر می کردند و دولت مرسی ترمیم می کرد، آنها برای حمایت از غزه تجمع می کردند و مرسی راه را کنترل می کرد، آنها سفارت رژیم جعلی اسرائیل را اشغال می کردند و او آن را با عذرخواهی بازگشایی می کرد، مردم خواهان دفاع از مقاومت در سوریه بودند و او سفارت سوریه را تعطیل می کرد و همین رفتارها نیروی دفاعی مردمی و جوانان مصر را از کنار مرسی پراکنده کرد”. 

در این میان، بسیاری از کاربران ایرانی فیس بوک معتقدند که برکناری مرسی٬ نتیجه یک کودتای نظامی بوده است. نزدیکان به جریان اصلاح طلب٬ به انتقاد از رفتار مخالفان مرسى پرداخته و معتقدند که مخالفان دولتى که با انتخابات آزاد سرکار آمده، باید از طریق صندوق‌های رای حرف خود را بزنند و دولت را تغییر دهند. اما برخى دیگر این برکناری را زمینه‌ساز برقراری مجدد سکولاریسم در این کشور مى دانند و از این وضعیت اظهار خشنودى مى کنند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large