Skyscraper large

تحصن کارگران فرودگاه امام؛ تاوان بى تدبیرى

6fd5g4d6fgدر تازه ترین تحولات جامعه کارگرى، دیروز ٣٠٠ کارگر فرودگاه امام خمینی تهران در اعتراض به تعویق پرداخت ۶ ماهه حقوق و مزایای خود، تحصن کردند. آنها مى گویند با بى تدبیرى دولت و پرداخت نشدن مطالبات و حقوق و مزایای خود در ماه‏های گذشته دچار مشکلات عدیده‏ای شده‏اند. 

به گزارش فارس، این کارگران اجرای پروژه باند جنوبی این فرودگاه، ترمینال زیارتی و بخش توسعه حمل بار را در این فرودگاه بین‏المللی بر عهده دارند. 

یکی از کارگران حاضر در اعتراض امروز فرودگاه امام خمینی تهران به فارس گفته است: تحصن امروز مربوط به کارگران سه کارگاه فرودگاه امام خمینی تهران است. پیمانکار اصلی در راستای اجرای این پروژه مسئولیت مستقیم دارد و تعدادی پیمانکار خرد نیز با این شرکت در حال تعامل و همکاری هستند. 

این کارگر افزوده است: در مجموع، حدود ٣٠٠ نفر از پرسنل در این شرکت و پیمانکاران آن مشغول به کار هستند که به علت پرداخت نشدن مطالبات و حقوق و مزایای خود در ماه‏های گذشته دچار مشکلات عدیده‏ای شده‏اند. 

بنا بر گفته وی حدود شش ماه مطالبات پرسنل پیمانکار طرف قرارداد اصلی و حتی بیشتر از این مدت، در شرکت‏های پیمانکاری خرد باقیمانده است و کارگران هیچ دریافتی قابل توجهی در این مدت نداشته‏اند. 

یکی از مدیران شرکت پیمانکاری نیز به این خبرگزاری گفته است: پروژه‏های بزرگی که از سال‏های گذشته آغاز شده‏اند و زمان تحویل آنها در یک یا دو سال آینده است، هیچ اعتباری از قراردادهایشان را دریافت نمی‏کنند و این مسئله برای شرکت‏های پیمانکار مشکل‏ساز شده است. دولت سعی بر این دارد تا تمام طرح‏های ناتمام را تا زمان تحویل دولت به رئیس جمهور برگزیده مردم به نام خود به اتمام برساند و این امر، عملاً طرح‏های زیربنایی و طولانی‏مدت را دچار مشکل می‏سازد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large