Skyscraper large
توصيه تاج زاده به روحانی:

با ۴ وزارتخانه کلیدی، شعارهایتان محقق می‌شود

A Man for All Electionsمصطفی تاج زاده به حسن روحانی رئیس جمهور منتخب توصیه کرده که به ۴وزارتخانه کلیدی توجه ویژه داشته باشد.تاج زاده خطاب به روحانی تاکید کرده است:شما برای اجرای بدون تنازل قانون اساسی و خاصه برای حفظ حقوق اساسی ملت و حقوق شهروندی باید به ۴وزارت خانه کشور، اطلاعات، ارشاد و علوم توجه ویژه داشته باشید. اگر این چهار وزارت خانه وزیر قابل قبول و با کفایت داشته باشد هم حقوق ملت حفظ می شود و هم شعارهای شما محقق می شود.

 این در حالى است که به گزارش ندای سبز آزادی از محافل نزدیک به رییس جمهوری منتخب، رهبر جمهوری اسلامی، انتخاب علی یونسی به عنوان وزیر اطلاعات در دولت روحانی را نپذیرفته است.

علی یونسی، چهارمین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران پس از عزل دری نجف آبادی در دولت خاتمی بوده‌ است.

عزل دری نجف آبادی که در قالب استعفای او صورت گرفت، پس از آن بود که کمیته تحقیق محمد خاتمی دست داشتن عوامل بلند پایه وزارت اطلاعات در قتل‌های زنجیره‌ای را تایید کرد. پس از آن علی یونسی که گرایشات اصلاح طلبانه دارد به عنوان وزیر اطلاعات از مجلس رای اعتماد گرفت و در دوره مسوولیت خود دست به اصلاحات زیادی در این وزارتخانه زد.

او که بر تلاش برای تبدیل دشمنان به مخالفان و جذب مخالفان، و حفظ بیطرفی در منازعات سیاسی تاکید داشت در دوره وزارت خود توانست مقبولیت نسبی از این وزارتخانه در جامعه به وجود آورد.

یونسی که در انتخابات اخیر نیز از مسوولان ستاد دکتر حسن روحانی بود، همواره نزدیکی خود به سید محمد خاتمی و آیت الله هاشمی رفسنجانی را حفظ کرد و پس از سرکوب خونین هشتاد و هشت نیز حاضر به همراهی با حاکمیت نشد.

به گزارش نداى سبز به نقل از فیس بوک فخر السادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده، این فعال برجسته جنبش سبز در بخش دیگرى از اظهاراتش در ملاقات زندان گفته است:صحبت های اخیر الهام بیان گر این است که احمدی نژاد و تیمش در حال تبدیل شدن به یک فرقه اند که طبیعتاً مانند فرق دیگر عاقبت خوشی در انتظارشان نخواهد بود. احمدی نژاد اگر می خواهد بماند به جای فرقه حزب تأسیس کند و با هوادارانش فعالیت های تعریف شده و تشکیلاتی داشته باشند، این هم به سود خودش است و هم به سود کشور. 

تاج زاده در بخش دیگری با اشاره به واکنش اصولگرایان افزوده است: این حرف الهام بدتر از سخنان رحیمی نیست که گفته بود «اگر قرار بود پیامبری بعد از خاتم مبعوث شود احمدی نژاد بود». آن زمان عده ای برایش کف زدند و بقیه هم سکوت کردند، چون تضاد اصلی شان با اصلاح طلبان بود و امروز تازه دارند می فهمند که این حرف ها چقدر مایه وهن دین و ملت و کشور است. 

تاج زاده ضمن تشکر از ایرانیان مقیم کانادا افزوده است: شما نشان دادید که وقتی دولت را از خودتان بدانید ،حتی در شرایطی که سفارت تعطیل است، می توانید قوی تر از یک سفارت خانه در عرصه دیپلماتیک تأثیر گذار باشید. تک تک شما از نظر من یک شهروند-دیپلمات هستید همان طور که در داخل کشور با تعداد بسیار فراوان شهروند-خبرنگار مواجه هستیم که هر یک نقش خود را برای اطلاع رسانی درست به خوبی ایفا می کنند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Skyscraper large